Skocz do zawartości

E36 1,6 czy 1,8


cfo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwie mozliwosci kupna takiej bmki ? teraz pytanie nie jestem jeszcze posiadaczem i chcialbym sie dowiedziec od was wszystkiego co sądzicie na temat tych silnikow ktory wybrac i dlaczego jakie argumenty przemawiaja za jednym i za drugim jazda umiarkowana bez szarzy :D i jakie sa ruznice spalania miedzy tymi silnikami

 

 

 

pozdrawiam i czekam na jakies odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 316 silniczek M43 juz rozrzad na lancuszku...powiem tak, spalanie w miescie mam gdzies tak 10 litrow (standard), w trasie sam bylem zasoczony, spalil mi 5,7 litra na setke...hyhyh a predkosci kolo 120 km\h...ale szczerze Ci powiem, ze troszke zaluje, ze kupilem 1.6. Troszke mi juz brakuje mocy :twisted2: :twisted: :twisted2: :twisted: ...ale to juz zalezy jak masz zamiar jezdzic, co i jak :D...pozdrawiam i witamy (o ile mozna juz powiedziec) kolejnego posiadacza BMW :D

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Podpisuję się pod kolegą wyżej.....z dwojga bierz od razu 1,8i zakładając że modele są te same- np. E36........1,6 ma 100KM a 1,8 już 115KM a 1,8is 140KM.....to jak możliwość to od razu is'a bierz :lol: ...... :wink: mój silniczek jest OK ale faktycznie mocy troszkę mało..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej gdyby to był silnik 1.8 M43. Ja posiadam 1.8 M40 i według mnie jest bardziej podatny na awarie , natomiast jeśli chodzi o osiągi jestem zadowolony.Nie ma rewelacji ale nie jest też tragicznie :8) Poczytaj tutaj to bedziesz wiedział dlaczego m43 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7062
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam 318is z wielu powodów.

 

Najwazniejszymi powodami jest to ze silnik M42 jest lepszy od starszego M40 i nowszego M43 chodzi o waryjnosc, w dodatku jest na łancuszku co w przypadku M40 nie wchodzi w gre, a w przypadku M43 o ile sie nie myle nie koniecznie, wiec jak kupisz na pasku, to masz odrazu dodatkowe koszty bo wiadomo lepiej wymienic i miec pewnosc niz ma strzelić i tak co jakis czas. Druga sprawa zasadnicza to moc (140KM), a ta sama pojemnosc w przypadku zwykłego 1,8 albo niewiele wieksza jak w przypadku 1,6. Ta róznice czuje sie bardzo miedzy pozostałymi dwoma konkurentami.

Spalanie relatywnie niskie w porówaniu do mocy z tego co pamietam róznica jest niewielka a ile frajdy.

 

Według mnie jezeli BMW E36 to zaczynając od 318is w góre :). Ale to mówi zwolennik jazdy która daje drenaline. Osobiscie mam 323i wczesniej miałem 318is a jeszcze wczesniej 525i i niżej niz 320i nie zejde. Powiem ci ze juz 320i ma swietne kopyto, ale to po za konkurencją bo o nią nie pytałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to wzialbym na twoim miejscu 1.8i 113 kucy, jest to naprawde dobre rozwiazanie miedzy spalaniem a osiągami. nie jest to co prawda rakieta ale na nasze polskie drogi wystarczy, mam taka z gazem i pali mi 10 do 11litrow gazu na 100km a jezdze raczej po miescie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze polecam Ci 1.8 jak kazdy tu mówi spalanie prawie takie same, opłaty w OC niewielkie a mocy jednak wiecej. ja mam M40 i nie narzekam oleju nie bierze pali 10 l gazu w trasie pali 8. Wiecej mi nie trzeba. Pasek zmieniłem bede miał 3 lata spokoju. 1.6 to kapke za mało jak na mase auta.

Udanego zakupu i polecam czarny kolor wg mnie najlepiej sie przezntuje, moze jeszcze taki grafitowy, ale oczywiscie to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.