Skocz do zawartości

klakson przestał działać


k631

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,mam mały problem z sygnałem dzwiękowym nagle przestał działac ,bezpieczniki sprawdziłem są ok. może są jeszcze gdzieś przekazniki ,ale nie mogę ich znaleść. może ktoś ma jakieś pomysły .Pozdrawiam :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wyglada w e39 ale jesli sie da zdjac pokrywe z kierownicy przy llaskosnie to sprawdz zarowka czy jest przejscie miedzy masa a "+". Jesli tam wszystko w porzadku to byc moze klakson sie przepalil. No chyba ze sa jakies inne rozwiazania ktore mi nie przyszly na mysl.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 mam podobny problem ale wykluczam styki przy kierownicy i przekaźniki. Jak nacisnę przy kierownicy to słyszę 'kliknięcie' przekaźnika - na dodatek zmieniałem przekaźnik na drugi i to samo. Te fakty wykluczają te elementy. Pozostają styki przy klaksonie lub sam klakson. Do tego zaczynało się tak, że raz zadziałał raz nie, a teraz wogóle nie trąbi. Ma ktoś pojęcie o której z tych dwóch przyczyn może to świadczyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E39 ale w E36 są dwa klaksony i jest mało prawdopodobne, aby się oba na raz zepsuły.

 

Zbychoo:

Jeśli przekaźnik cyka to nie znaczy jeszcze że jest dobry.

Mógł się wypalić np. styk i prądu nie przewodzi, a drugi który sprawdzałeś też pewnie nie był nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie zepsuł niedawno klakson. Bezpieczniki ok, ten psztyczek ok wiec co mogło byc przyczyną :?:

Rozebrałem kierownice patrze a tu taka miedziana blaszka ktora łaczy kierownice z "czescią własciwą samochodu" juz sie tak wyrobiła ze pozostał po iej cienki drucik i kupe opiłek. Podjechałem na szrot spytałem goscia czy ma takie cuś - miał wiec odkupiłęm od niego, wymieniłem i teraz klakson jak marzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E39 ale w E36 są dwa klaksony i jest mało prawdopodobne, aby się oba na raz zepsuły.

 

Zbychoo:

Jeśli przekaźnik cyka to nie znaczy jeszcze że jest dobry.

Mógł się wypalić np. styk i prądu nie przewodzi, a drugi który sprawdzałeś też pewnie nie był nowy.

 

Co do drugiego przekaźnika to został wyciągnięty działający przekaźnik z innego miejsca w skrzynce (taki sam) ...ale masz rację że skoro są 2 klaksony (szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem) to musi być raczej gdzieś poza nimi. Będę szukał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.