Skocz do zawartości

dyfer wymiana oleju


marcin f30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak zamierzasz wydobyć 100% starego oleju z mostu?

Tam niema korka spustowego, mostu nie będziesz rozkręcał.Jak odessiesz to i tak zostanie min. te 100ml, jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu Mnie zaskoczyłes ze nie ma korka spustowe a wymieniac to czy nie skoro nie ma korka spustowego Jeszcze mam dylemat czy wymieniac w skrzyni ma przejechane 178tys znajomemu po wymianie oleju zaczeła wyć skrzynia po miesiącu , wkąńcu wymiana na innom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dylemat czy wymieniac w skrzyni ma przejechane 178tys znajomemu po wymianie oleju zaczeła wyć skrzynia po miesiącu , wkąńcu wymiana na innom

 

Może właśnie dlatego BMW nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów. Nie mówiąc już o moście :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze


a czy nie lepiej juz miec mieszanke starego z nwoym niz ciagle stary?

Oczywiście że lepiej wymienić np.przy ok.100tys. odpowiedni olej z wyższej półki tym bardziej że nie wymieniamy go często.

 


Niektórzy pisza ze zdejmuja cały dyfer i wylewają "góra"

Nie czytałem.

Metoda skuteczna na dokładne pozbycie się starego oleju i tym co ewentualnie może się osadzić na spodzie mostu ale ze względu na pracochłonność czy aż tak niezbędna :roll: Ja bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Panowie i Panie. Po wielu latach wracam do marki BMW. Kupiłem niedawno F34 320iX z 2020 r. i chciałbym na początek zrobić zestaw startowy - głównie olej, płyny, filtry. W związku z tym mam pytanie odnośnie oleju w skrzynce VTG i dyfrach. Jaki tam konkretnie wchodzi olej? Chodzi mi o specyfikację i ilość. W przednim i tylnym jest ten sam? Trochę poczytałem różnych wątków ale dalej mam wątpliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VTG: 83222409710 np. Febi TF-1
Przedni dyfer: Hypoid axle oil G5 (0,5L) 83222471487 , tylny Hypoid axle oil G1 (0,5L) 83222295532

Dlatego wlasnie pytalem sie Ciebie o VIN, bo do 02/2020 do przedniego lali G2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Przymierzam się do wymianu oleju u siebie (F34 320dX 2019) w dyfrach.

Ile oleju jest potrzebne? Czy są jakieś oleje innych producentów, które warto zastosować?

Edytowane przez maciekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyfra wszystkiego nie spuścisz, chyba że całkiem go zdemontujesz i wylejesz przekręcając do góry nogami. Większość użytkowników odsysa strzykawką i w tym przypadku 1 litr powinien spokojnie starczyć. Jeśli nie oryginał BMW to weź pod uwagę Ravenola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypoid G2 BMW  OE 83222413511  0,5l. Ole przekładniowy Osp BMw 75w-90 1l. Olej przekładniowy OE VTG DTF 1 1l.

Taki zestaw potrzebujesz. Wszystko na znanym portalu. około 550 zł powinno starczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.