Skocz do zawartości

Lokalizator GPS w ConnectedDrive


unky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wykupione usługi ConnectedDrive. Wchodząc w apkę ConnectedDrive na Androidzie jak klikam na mapę to mam komunikat:

"Na razie brak dostępnej lokalizacji samochodu. Uruchom lokalizator samochodu jeśli jest dostępny"

Gdzie mogę uruchomić ten lokalizator? O ile go w ogóle mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam podpięty samochód do aplikacji "BMW Connected". Mogę z telefonu otworzyć/zamknąć auto, mignąć światłami. Mogę wysyłać trasy do auta itp.

W ustawieniach w samochodzie mam włącony "Lokalizator GPS" - w Menu->Ustawienia

 

Niestety w aplikacji "BMW Connected" nie mogę zlokalizować pozycji samochodu. Na mapie w aplikacji na telefonie mam komunikat "Nie udało się ustanowić połączenia między samochodem a BMW ConnectedDrive"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy ostatnio coś "nie zepsuli" :wink: (26.04 była aktualizacja aplikacji)

Mnie obecnie też nie chce zlokalizować auta, a zawsze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zależności od roku produkcji auta trzeba być w odpowiedniej odległości od auta.

U mnie lokalizuje auto powiedzmy w 1 na 10 prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w różnych miejscach na powietrzu. Wiadomo w garażu może być problem z GPS.

Pamiętam jednak że kiedyś to mi działało ale wtedy miałem zainstalowaną inną apkę na Androidzie której teraz już nie ma. Zastąpiła ją "BMW Connected" i tylko taką można pobrać z googleplay teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od wczoraj przez kilka dni jeżdżę F48 (nowe X1).

I co ciekawe, w menu Ustawienia, na samym końcu jest pozycja... "Lokalizator GPS".

Można ją "zaptaszkować", obok jest opis wskazujący że bez jej zaznaczenia nie będzie możliwości zdalnej lokalizacji auta.

 

P.S.

Ja w swoim F11 takiej opcji ne mam.

Mimo to lokalizacja zawsze działała mi poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lokalizator faktycznie dziwnie działa, ale działa. Też kiedyś głowiłem, się dlaczego mi nie działał, ale nie miałem "zaptaszkowanego" "Lokalizator GPS" z końca Menu Ustawienia, potem zaczęło działać i działa do dziś, ale działa bardzo wolno i faktycznie co któryś raz się gubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.