Skocz do zawartości

F11 problem z zamkiem lub klamka key less go


rockybor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak pisałem kupiłem chińczyka i jest ok.Z używka nie wiem na co trafię. Jakościowo chińczyk według mnie niczym się nie rożni od OEM. Ciekawe też gdzie są oryginały produkowane bo napewno nie w Europie. Na oryginałach po zdjęciu plastiku zewnętrznego są nawet takie same znaczki jak na chińczyku, nigdzie logo BMW. To jest tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam się otwierał akurat przy tej jednej klamce więc ja wymieniłem a za drugą jak łapałem przy otwartym aucie to ponownie chciała odryglować i ja też wymieniłem i teraz jest wszystko ok. Podobno można odłączać klamki kolejno i sprawdzać czy wszystko działa i tak się wykryje niedziałającą ale akurat tak nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadnie - odkręcaj do oporu.

Na YouTube są tutoriale - np.:

 

Zgodnie z powyższym filmikiem klamka jest rozbieralna aż do zdjęcia nakładki "pod kolor" (3:13 ..3:15) więc jak to jest z tym kupowaniem klamki w "innym kolorze" - ta część rzeczywiście jest wymienna ??

Ktoś może podesłać namiary na Chińskie klamki ??

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowałem jakieś 2 miesiące temu chińska klamkę. Rozbiera się ja tak jak na filmie wystarczy wymienić że starej lub pomalować. Święci natomiast bardziej niebieskim światłem od oryginalnych. Co do reszty to wszystko jak najbardziej w porządku. Działa jak należy i nie sypie błędami. Kosztowała mnie ok 150 zł z przesyłką. W serwisie ok 1800, więc każdy niech sobie odpowie czy warto. Moja siadła po 5 latach użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem chińczyka . Kupiłem u tego gościa https://pl.aliexpress.com/item/4000337727191.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.26001c24lvG5my&gatewayAdapt=glo2pol . Klamka zamówiona 25 września , dziś przyszła. Przełożyłem podświetlenie ze starej klamki bo jest inny odcień i wszystko działa jak należy - zobaczymy tylko jak długo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni Państwo,

Mam podobny problem co powyżej ale pozwólcie, ze opisze swój przypadek.

Zaczęło się od problemu z zamykaniem w klamce kierowcy. Następnie po zamknięciu zaczęło automatycznie otwierać drzwi, jak również wielokrotne „przepłukiwania” w zamkach. Jeżeli już idą mi się zamknąć samochód to gdy do niego dochodze drzwi same się otwierają. Jak również przy zamykaniu samochodu, radio wciąż działa. W między czasie pojawiły się kimunikaty o wyładowanym akumulatorze oraz braku połączenia z kluczykiem (rzadko).

Proszę o pomoc, wiem, ze muszę udać się do serwisu w celu podpięcia pod komputer, ale może ktoś ma jakieś dobre rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szanowni Państwo,

Mam podobny problem co powyżej ale pozwólcie, ze opisze swój przypadek.

Zaczęło się od problemu z zamykaniem w klamce kierowcy. Następnie po zamknięciu zaczęło automatycznie otwierać drzwi, jak również wielokrotne „przepłukiwania” w zamkach. Jeżeli już idą mi się zamknąć samochód to gdy do niego dochodze drzwi same się otwierają. Jak również przy zamykaniu samochodu, radio wciąż działa. W między czasie pojawiły się kimunikaty o wyładowanym akumulatorze oraz braku połączenia z kluczykiem (rzadko).

Proszę o pomoc, wiem, ze muszę udać się do serwisu w celu podpięcia pod komputer, ale może ktoś ma jakieś dobre rady. Pozdrawiam.

 

Najprościej odpiąć comfort access na klamce która się zepsuła - do tego musisz wyjąć klamkę - >

- > mniejsza wtyczka bodajże odpowiada za access, więc ją rozłączasz i następnie składasz z powrotem wszystko... później albo zostawiasz albo wymieniasz klamki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Mam podobny problem co powyżej ale pozwólcie, ze opisze swój przypadek.

Zaczęło się od problemu z zamykaniem w klamce kierowcy. Następnie po zamknięciu zaczęło automatycznie otwierać drzwi, jak również wielokrotne „przepłukiwania” w zamkach. Jeżeli już idą mi się zamknąć samochód to gdy do niego dochodze drzwi same się otwierają. Jak również przy zamykaniu samochodu, radio wciąż działa. W między czasie pojawiły się kimunikaty o wyładowanym akumulatorze oraz braku połączenia z kluczykiem (rzadko).

Proszę o pomoc, wiem, ze muszę udać się do serwisu w celu podpięcia pod komputer, ale może ktoś ma jakieś dobre rady. Pozdrawiam.

 

Najprościej odpiąć comfort access na klamce która się zepsuła - do tego musisz wyjąć klamkę - >

- > mniejsza wtyczka bodajże odpowiada za access, więc ją rozłączasz i następnie składasz z powrotem wszystko... później albo zostawiasz albo wymieniasz klamki.

 

Comfort access to większa wtyczka na 4 piny. Mniejsza wtyczka do podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

mam dziwny problem z działaniem klamek.

Najpierw przestała działać klamka przednia pasażera. Rozebrałem, przeczyściłem nic z tego.

Zamieniłem miejscami tylnią z przednią i obie działają póki co.

Teraz czasem za to nie działa mi klamka kierowcy. Jak kładę na nią rękę nic się nie dzieje.

Kładę rękę na klamce lewej tylnej, auto się otwiera. I klamka kierowcy już zaczyna działać.

Więc sam już nie wiem, czy uszkodzone są klamki, czy coś innego. Jakoś dziwnie się to zachowuje.

Ma ktoś pomysł co sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mwerd napisał(a):

Cześć,

mam dziwny problem z działaniem klamek.

Najpierw przestała działać klamka przednia pasażera. Rozebrałem, przeczyściłem nic z tego.

Zamieniłem miejscami tylnią z przednią i obie działają póki co.

Teraz czasem za to nie działa mi klamka kierowcy. Jak kładę na nią rękę nic się nie dzieje.

Kładę rękę na klamce lewej tylnej, auto się otwiera. I klamka kierowcy już zaczyna działać.

Więc sam już nie wiem, czy uszkodzone są klamki, czy coś innego. Jakoś dziwnie się to zachowuje.

Ma ktoś pomysł co sprawdzić?

 

Dodam, że mam w module FEM błąd 9307BA - nigdzie nie mogę znaleźć co on oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.