Skocz do zawartości

[e91] Car Access System nie działa


romanikxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dwa klucze do auta. W obu kluczach działa pilot od centralnego otwierania ,jeżdżą szyby i odpalają auto w slocie.Natomiast nie działa bezkluczykowe odpalanie jak i otwieranie auta (pokazuje się żółty przekreślony kluczyk).Tak kupiłem. Po podpięciu auta do ISTA nie pokazuje błędów,klamki i anteny sprawne,baterie wymienione.Klucze mają nr 3 i 4 sprawdzone w ISTA.

Co zrobić aby usprawnić tę funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba zobaczyć jaką wartość klucza w CAS. Dla komfortowego dostępu musi być 005B00. Wydaje mi się była utrata kluczy i zrobili nowe klucze pod numerami 3 i 4, ale bez funkcji komfortu. W tym systemie może być tylko dwa kluczy, które mają komfortowy dostęp. Ciekawe byłoby zobaczyć statusy kluczy 0,1,2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za odpowiedź. Trochę uczę się poruszania po Ista i nie bardzo wiem gdzie co i jak kliknąć. Moje domysły co do kluczy są podobne. Jak to zrobić, żeby nadać im nr 1 i 2?

A po co na 1 i 2, co za różnica ? ISTA tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To gdzie szukać pomocy w tym temacie?

W temacie pomocy nie znajdziesz, tym bardziej z brakiem odpowiedniego sprzętu.

Myślę, że masz nagrane klucze bez funkcji komfortowego dostępu. Ja w temacie - ale daleko. Chociaż mam więcej tematów z innych województw niż tam gdzie mieszkam ))) Paradoks )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Odświeżę temat.

E91 z komfortowym dostępem, przy obsłudze obydwu pilotów.

 

1) Klamki i klapa reagują po kilku sekundach (więcej niż 5-7) lub po kilkukrotnym pociągnięciu/naciśnięciu. Bywa, że otwierają się od pierwszego dotknięcia. Podobnie przy zamykaniu.

2) Podczas uruchamiania silnika pojawia się ikona z przekreślonym kluczykiem i odpowiedni komunikat na ekranie Idrive, ale silnik odpala bez problemu z ikoną na ekranie. Czasami trzeba kilka razy nacisnąć przycisk.

3) Po wyłączeniu silnika podobny komunikat z ikoną kluczyka.

4) Bywa, że przy otwartych drzwiach kierowcy i włączonym silniku pojawia się ikona kluczyka.

5) Otwieranie/zamykanie klasycznie z pilota bez problemu, uruchamianie silnika z pilotem w stacyjce bez problemu.

 

6) Baterie wymienione, świeże, markowe.

7) Diagnoza z komputera - błąd (jedyny) tylnej anteny "komfortu", wg "znawców" nie ma to znaczenia, najwyżej słabszy zasięg przy klapie.

 

Prośba o Wasze sugestie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam! Rozwiązałem swój problem osobiście! Otóż,w programie ISTA+zablokowałem kluczyki nr 1 i 2,które miały status na "udostępniony" a posiadam kluczyki nr 3 i 4. Funkcja Car Access System automatycznie przeszła na kluczyki nr 3 i 4. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozwiązałem swój problem opisany trzy posty wyżej.

Dla Koleżeństwa informacja z prac:

Standardowo demontaż spoilera, rozłączenie diversity i zsunięcie gumowego podwójnego łącznika do oporu.

Metodą lekkiego pociągania za poszczególne przewody sprawdzenie, czy są całe.

Jak w wielu przypadkach winne były dwa przerwane przewody w gumowym łączniku między klapą a nadwoziem (prawa wiązka ma 4 przewody, które dochodzą do diversity z prawej strony).

Czasem CA działał prawidłowo, w większości przypadków otwierania/zamykania dopiero po kilku sekundach i zawsze była informacja na wyświetlaczu o problemie z CA przy włączaniu/wyłączaniu silnika.

Na wszelki wypadek wydłużyłem wszystkie przewody o kilka cm z odpowiednim zabezpieczeniem i ułożeniem.

Tam są również przewody od radia (wątek niedawno omawiany w innym topiku - słaby odbiór stacji poza miastem).

Sprawdzenie przed złożeniem całości i "banan".

 

Ciekawe czy w F31 to poprawili?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.