Skocz do zawartości

[E91] 320d brak "pełnej" mocy


intruser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy moje auto (E91 320d M47T2) przyspiesza tak jakbym ciągnął za sobą przyczepę. Na początku myślałem że to wina filtra powietrza - wymieniony. Dodam że czasami po odpaleniu z rana zaczyna mi drgać silnikiem nierówno przez paranaście sekund, albo na światłach na jałowym. Ogólnie to auto przyspiesza jak wolnossący diesel, nie ma efektu turbo. Dziś podłączyłem Inpę i zrobiłem screeny z diagnozy.

d53afdd28f96.jpg

 

16b0968acbd9.jpg

 

Czy przepływomierz może być tego przyczyną? testy robiłem na postoju, przy około 3000rpm current air mass była wartość 700 z !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jazdy jak wolny dizel to polecam ci wyjąć turbo i sprawdzić sterownik zmiennej geometrii u ludzi którzy naprawiają turbosprężarki to częsty objaw w turbinach Mitsubishi, odnośnie trzesienia na zimnym to polecam sprawdzić błędy. Świece żarowe i sterownik świec bo one dają taki objaw jak piszesz

BMW - Bayerische Motoren Werke

Moja E91 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=313333 Dowpipe RM-Motors, Turbo Hybyrda TC-Turbo, Styling 159 Sparkling Graphite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie świece żarowe masz do wymiany moduł świec mechanik ci może sprawdzić, a świec jak nie wymontujesz to nie zobaczysz. Częstym przypadkiem jest, że jak moduł pada to wszystkie świece w komputerze pokazuje że są do wymiany, jeżeli pojedyncze sztuki pokazuje na konkretnych cylindrach to najprawdopodobniej świece żarowe

BMW - Bayerische Motoren Werke

Moja E91 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=313333 Dowpipe RM-Motors, Turbo Hybyrda TC-Turbo, Styling 159 Sparkling Graphite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korekcje podane są jak silnik był rozgrzany czy zimny? Parametrów nie sprawdza się na postoju tylko podczas jazdy, nagraj film z przyspieszania na 4 lub 5 biegu od 2000rpm z butem w podłodze i najlepiej pod górkę. Wtedy można szukać przyczyny.

Błąd dwóch świec to też może być sterownik, u mnie przyczyną błędu na jednym cylindrze był sterownik, ale większe prawdopodobieństwo, że to świece.

Możesz mieć zaklejony czujnik ciśnienia doładowania przy takich objawach (jest za kolektorem ssącym).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie da się, tylko trzeba zrzucić "koryto" na filtr kabinowy i będzie dojście, to takie korekcje nie do końca mówią o stanie wtryskiwaczy, nagrzej auto do 90 stopni i wtedy sprawdź korekcje na postoju, wrzuć później do tematu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś wiadomo? U mnie powyżej 3 tysięcy spada moc drastycznie, turbo świszczy (tak to jest kupić używane turbo , byle tylko na święta pojechać :/ ) . Obstawiam zmienną geometrię . Jak przeładuje, to wchodzi w tryb awaryjny, ale nie wyświetla kontrolki. Zgaszę i odpalę go jeszcze raz i działa , dalej do 3 tysięcy :/

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
wlaśnie zrobiłem test dynamiczny swojej e91

https://youtu.be/5hli5Wv9_u4

wydaje mi się że z przepływką jest coś nie halo..

a tutaj korekcje na rozgrzanym silniku

https://naforum.zapodaj.net/1a10519d92bd.jpg.html

Kiepskie te korekcję swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nr 2 do wymiany (pozostałe 3 wyrównują), tak jak pisałem na pw jak ma być coś widać na live data to przynajmniej 4 bieg a lepiej 5 i but w podłogę od 2000 rpm.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie znam jeszcze pewnego zakładu który regeneruje i polecam używkę z gwarancją rozruchową.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.