Skocz do zawartości

650i 2008 Szarpiąca skrzynia biegów


650i

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze co zrób to zajmij sie mechatronikiem bo jest to najtansze i nie trzeba wyciagac skrzyni,

tzn beda potrzebne:

- uszczelka do mechatronica,

-tloczki,

- głowna tuleja - adapter,

- płyta separacyjna

jesli wymieniales olej i miske z filtrem to moze nie bedzie potrzeba ponownego zakupu tych rzeczy, jesli do tej pory wymieniales tylko olej w skrzyni przygotuj sie na miske z filtrem nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo szpeców którzy przez tel już Ci mówią cene typu 6 tys czy lepiej poprostu odpusc bo sa to naciagacze, wiekszosc zakladów zajmujacych sie skrzyniami automatycznymi robia na uzywkach trzeba uwazac w czyje rece dajesz swoje auto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

ja mam podobny objaw, tylko u mnie to szarpnięcie jest minimalne. Nikt inny poza mną go nie zauważył.. :)

Koszt naprawy razem z wymianą wszystkich innych części eksploatacyjnych to 1600zł. Wymieniać będę za ok. tydzień / dwa. Warsztat w Krakowie, w którym będę wymieniać polecało mi już dwóch niezwiązanych ze sobą mechaników, więc liczę że problemów czy naciągania nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co u Ciebie wyszło?

Na razie tylko w rozmowie telefoniczniej, pan z warsztatu wstępnie stwierdził że to kwestia sterowania - do przejrzenia i wymiany jakieś blachy z uszczelką (nie pytaj o szczegóły, nie znam się...) - ok 350zł dodatkowo zapłacić trzeba za części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za minimalne szarpniecia zazwyczaj odpowiadaja tzw grzybki w mechatronicu, jesli wezmiemy pod uwage ze koszt nowego oleju z miska wynosi 1000 zl, grzybki chyba niecale 200 zl, no to na to wyglada ze ktos CI odwali kawal dobrej roboty za 400 zl, hmm jestem ciekaw jak to wyjdzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło drogo. Zapłaciłem 2300zł. Panowie ponoć mówili, że wcześniej za 1600zł inne części wymieniali - ponoć do jakieś 'małej' a nie 'dużej' skrzyni.

Wymienione elementy to: olej, misa oleju, płyta sterowania, zaworki komplet, przejście sterownika, adapter. Dodatkowo przegląd skrzyni, adaptacja i czyszczenia bloku hydraulicznego.

Co o tym myślicie? Ktoś mnie naciągnął, czy faktycznie tyle to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

Po zrobieniu pozostałych usterek przyszedł czas na wznowienie tematu skrzyni opisanego na początku.

Jak na razie serwisem na podium jest R-power z Opoczna, nie ukrywam że wolałbym bliżej Kalisza ale jeżeli serwis miałby być porządny to warto wprawić się ciut dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Skrzynia została zobiona, precyzyjniej mówiąc, wymieniono mi mechatronikę.

Wymieniono grzyby, płytę, adapter, oczywiście olej i miskę oraz kilka tulejek gumowych . Koszt części zamknął się w 1,6k a robocizna 0.6k zł

Zajął się tym R-power z Opoczna i to ekspresowo. Po dwóch dniach samochód był do odbioru.

Sądzę że warto było bo to mocne szarpanie znacząco się zmniejszyło. Teraz jest bardzo delikatne na tych biegach co wcześniej. Tak ma być?

Trzeba wykonać jakąś adaptację żeby to zniwelować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.