Skocz do zawartości

Kierownica sama skręca na nierównościach mimowolne ruchy


evert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że to mój pierwszy post chciałbym się najpierw przywitać, zatem cześć wszystkim!

 

Zakupiłem tydzień temu BMW e46 2.0d 150km, Podczas jazdy kierownica sama skręca, do tego stopnia, że przy koleinach stwarza to bardzo duże niebezpieczeństwo. Przy delikatnym trzymaniu kierownicy aż ją wyrywa na boki i siła kieruje auto na pobocze (wyciąga je z kolein) Podczas jazdy na wprost auto skręca raz w lewo raz w prawo. Na autostradzie wszystko jest idealnie. Zbieżność ustawiona. Zdaję sobie sprawę, że mam założone dosyć szerokie opony i BMW faktycznie bardziej daje kierowcy odczuć podłoże, ale to co mi się dzieje na pewno nie jest "normalne" dla BMW. Coś ewidentnie jest nie tak...

Opony 225/45R17

 

Z tego co mi się udało do tego czasu dowiedzieć to problem najprawdopodobniej tkwi w:

a) tuleje wachaczy

b)geometria

c)luz na maglownicy

d)opony

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ po prostu aż strach jeździć... Z góry dziękuję za pomoc!

 

FILM:

 

 

http://i68.tinypic.com/2po8bk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tuleje wahacza i sworznie oraz górne mocowania amortyzatorów są ok, to zmień opony na 205 50 17 ja miałem to samo. Pożycz od kogoś zwykle 16stki i zobacz. Gumy na wahaczach nie musza być wyrwane, mogą być po prostu wyrobione lub założone jakieś tanie zamienniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżdżę od tygodnia na 225/45/17 po zmianie z 205/55/16 i jakoś mną ta zmiana nie wstrząsnęła. Ani nie muszę się szarpać z kierownicą na koleinach, nawet nie odczułem za bardzo, że jest bardziej twardo. Bez przesady, nie na takich kołach jeżdżą. Coś masz nie tak, nie jest to normalne zachowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przyjrzał tylnemu zawieszeniu: do sprawdzenia luzy a potem geometria. Niestety diagnozowanie tyłu nie jest proste, lepiej jechać do kogoś kto naprawia głównie BMW. Jeśli geometria jest niewłaściwie ustawiona to nawet ze sprawnym zawieszeniem mogą być takie objawy jak u Ciebie.

 

Najczęściej uszkadzają się tuleje 2 i 4:

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-05-2002-E46-BMW-320d&diagId=33_0840

 

Jak będziesz coś ruszać to wymień od razu wszystkie elementy gumowe, łącznie z mocowaniem ramy pomocniczej i tulejami dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć, że przy wyższych prędkościach na autostradzie prowadzi się ok.

Jeśli masz luz w zawieszeniu lub układzie kierowniczym to im szybciej jedziesz tym jest gorzej utrzymać auto. Przy nieprawidłowej geometrii to samo.

Jak się zachowuje przy bocznym wietrze na autostradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie po zmianie w e46 z zimowych na letnie więc u mnie wiadomo o co chodzi. Już zamówiłem nowe opony. Tamte dostałem wraz z samochodem Renault scenic jak kupowałem w zeszłym roku ( od handlarza więc wiadomo ). Co ciekawe na renówce tego efektu wożenia się nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

 

Odnośnie naszego problemu:

 

 

 

http://i68.tinypic.com/2po8bk9.jpg

 

Bylismy na 2 stacjach diagnostycznych i nic nie wykryli. U mechanika specjalizujacego sie w bmw okazalo się po kopnięciu od frontu w oponę, że lata koło. Do wymiany tuleje. W tym momencie auto jest u mechanika, więc nic więcej nie możemy powiedzieć.

 

Co do pytania o szybką jazdę + boczny wiatr, zachowanie jest podobne, trzeba bardziej uważać, auto mocno znosi i ciężko utrzymać kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hej, niestety wymiana tulei nie wprowadziła wielkiej poprawy. Było lepiej ale to jeszcze nie to. Po ustawieniu geometrii jest już zdecydowanie lepiej. Mechanik od geometrii sugerował jeszcze, że jak dalej będzie znosić to pozostaje kwestia nierównomiernego starcia opony. Dzięki wszystkim za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.