Skocz do zawartości

Brak napiecia na elektrozaworkach podcisnienia


tomaso2587

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje autko to bmw E46 320d z 99r czyli 136hp niedawno mialem taki problem ze auto oslablo i zgaslo mi na trasie i nie chcialo zapalic wiec laweta i do mechanika a ze wszystko wskazywalo na pompe to taki tez temat podrzucilem a ze mech. Byl kiepski tak wiec przez miesiac nawet nie zajzal i zabralem do domu zmienilem filtr paliwa i zapalil nastepnie byla opcja z pompka w baku nie dochodzil prad wiec zmienilem przekaznik ale nie pomoglo ogolnie jest tak nie zamyka sie zaluzja nie dziala pompka paliwa nie dziala silownik egr silownik turbiny samochod kopci na siwo nie ma mocy i powiem szczerze nie wiem co mu moze dolegac prosze o rady zmieniony filtr paliwa sterownik silnika elektrozaworki podcisnienia dodam ze vacum jest 100% sprawne komputer pokazuje blad egr niskie cisnienie turbo blad swiec zarowych zmieniane pol roku temu i jeszcze cos tylko teraz nie pamietam bardzo prosze o wypowiedzi moze ma ktos jakies pomysly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te podzespoły są sterowane podciśnieniem (nie zamyka się żaluzja ,nie działa siłownik egr ,oraz siłownik turbiny)Na początek sprawdź jakie masz podciśnienie.Na wolnych obrotach powinno być w granicach -0,6.Pompa może być dobra,ale może być nieszczelność w układzie podciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedze ze na tym forum mozna sie co najwyzej dowiedziec od wykwalifikowanych fachowcow jaka opone zalozyc albo jaki olej wlac do samochodu jak jest powazniejszy problem to kazdy ma gdzies nic sproboje na wlasna reke cos pokopac jak uda mi sie znalezc przyczyne to napisze moze sie komus do kiedys do czegos przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Następny obrażony..podaj adres to przyjadę i naprawię :roll: jakim programem sprawdzane błędy? Przetworniki nie pracują a nie ma ich błędu? Egr nie pracuje i nie ma błędu? Czary.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny obrażony..podaj adres to przyjadę i naprawię :roll: jakim programem sprawdzane błędy? Przetworniki nie pracują a nie ma ich błędu? Egr nie pracuje i nie ma błędu? Czary.

Jutro jak bede mial troche czasu to jeszcze raz go podlacze i zrobie foto nie jestem obrazony tylko wk....wiony bo ten samochod ciagle sie psuje jak nie urok to sraczka chyba nie ma rzeczy ktora by sie tam nie popsula podlaczam pod inpe bo inne mi nie chodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "8 gluehanlage " ponoc od swiec zarowych

2. "101 lader-regelung" ponoc cos z turbiną

3. "6 Abgasrueckfuehr-Regelung" czyli ponoc EGR ktory jest zaslepiony po dokładnym czyszczeniu

4. "32 Bedienteil Fahrgeschwindigkeitsregelung " to zniklo po podmianie kompa na stary pewnie tamto auto mialo tempomat a u mnie nie ma

5. "38 luftmassenmesser" ponoc przepływomierz

błedy zczytywane inpa na odpalonym silniku

po podlaczeniu i odslepieniu zaworu egr te same bledy elektrozaworki są sprawne ale nie dostaja sygnału

 

75f5d624f0a7bf80med.jpg

f818342da2255be7med.jpg

1798ba8ff41a9cd2med.jpg

dodaje jeszcze test

1e0a68b548da5c3emed.png

wszystko wskazuje na uszkodzony przepływomierz poniewaz jego wartosc stoi na 6kg/h nawet przy zmianie obrotów i chyba to bedzie głownym problemem przy zgaszonym silniku równiez pokazuje 6kg/h

Edytowane przez tomaso2587
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
elektrozaworki dzialaja ale nie dostaja sygnału

Możesz to rozwinąć? Coś robiłeś w aucie przed tą awarią?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie robiłem po za tym ze prawie rok wczesniej zmieniłem silnik po urwaniu wału jezdził bez zastrzezen i zgasł jakos w listopadzie zmieniłem tylko filtr paliwa, i elektrozaworki sprawdzałem, dodatkowo zmieniłem sterownik ale nie pomogło wiec zmieniłem spowrotem na stary, dzisiaj uruchomiłem na laptopie wersje angielska inpy sprawdzalem sterowanie to wyszło 50% turbiny a reszta ze niby kontrolowane hgw pewnie to od przepływki bo troche czytałem

 

i mam pytanie jesli dostane przepływke z tym samym numerem to musze ja adoptowac bo roznie pisza na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem tak samo sprawdz bezpiecznik w skrzynce sterowników pod maską od strony kierowcy jest tam bezpiecznik 30A być może on się spalił

jesli chodzi ci o skrzynke w ktorej znajduje sie sterownik silnika to mam tam tylko dwa przekazniki nie namierzyłem bezpiecznika chyba ze zle patrze albo gdzies pod spodem mogłbys podac dokladniejszy namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem tak samo sprawdz bezpiecznik w skrzynce sterowników pod maską od strony kierowcy jest tam bezpiecznik 30A być może on się spalił

jesli chodzi ci o skrzynke w ktorej znajduje sie sterownik silnika to mam tam tylko dwa przekazniki nie namierzyłem bezpiecznika chyba ze zle patrze albo gdzies pod spodem mogłbys podac dokladniejszy namiar?

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL71-EUR-09-1998-E46-BMW-320d&diagId=12_0899

pod maską z prawej strony patrząc w kierunku auta jest skrzynka przykręcona na 4 imbusy,właśnie tam sprawdz je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem tak samo sprawdz bezpiecznik w skrzynce sterowników pod maską od strony kierowcy jest tam bezpiecznik 30A być może on się spalił

jesli chodzi ci o skrzynke w ktorej znajduje sie sterownik silnika to mam tam tylko dwa przekazniki nie namierzyłem bezpiecznika chyba ze zle patrze albo gdzies pod spodem mogłbys podac dokladniejszy namiar?

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AL71-EUR-09-1998-E46-BMW-320d&diagId=12_0899

pod maską z prawej strony patrząc w kierunku auta jest skrzynka przykręcona na 4 imbusy,właśnie tam sprawdz je

jeden z tych bezpieczników odpowiada za zasilanie pompy w zbiorniku i wszystkie elektrozawory plus przepływka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci ze zjarany jeden ide zmienic i napisze czy pomogło

pomogło zniknęły błedy został tylko bład turbiny ale kopałem przy zaworku dzisiaj i mogłem wtyczke zle wpiąsc :D :D :D :D dziekuje za pomoc mam nadzieje ze temat bedzie komus pomocny pozdrawiam

Edytowane przez tomaso2587
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci ze zjarany jeden ide zmienic i napisze czy pomogło

pomogło zniknęły błedy został tylko bład turbiny ale kopałem przy zaworku dzisiaj i mogłem wtyczke zle wpiąsc :D :D :D :D dziekuje za pomoc mam nadzieje ze temat bedzie komus pomocny pozdrawiam

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja ja czysciłem dzisiaj kontakt sprayem i suszyłem, ew jakies kabelki poszły, ale wiem przynajmniej ze nie bedzie wiecej kosztów bo juz ich troche było

Bezpiecznik 30A nie spalił się bez powodu napewno masz gdzieś zwarcie szukaj w wiązceod elektrozaworów i przepływki u mnie są w plastikowym peszlu i nie było tego widać dopiero po rozcięciu okazało się że izolacja na dwóch kabelkach jest popękana i było zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogłby sie spalic np jak szlak trafił akumulator bo raz tak kiedys miałem ze rozładowało go cos i głupiał swiatła sie zaswiecały a rozrusznik tylko trykał dziwnie zmieniłem na nowy od razu i nie jezdzilem duzo wtedy to nie wiem czy go zmulało bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogłby sie spalic np jak szlak trafił akumulator bo raz tak kiedys miałem ze rozładowało go cos i głupiał swiatła sie zaswiecały a rozrusznik tylko trykał dziwnie zmieniłem na nowy od razu i nie jezdzilem duzo wtedy to nie wiem czy go zmulało bardzo

raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.