Skocz do zawartości

X5 E53 3.0D 2005r Swap Hamulcow


Macharadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pytanie za 100pkt bo szukalem i nic nie znalazlem. z racji ze jak dla mnie ten samochod w ogole nie chce hamowac mysle nad swapem hebli. i co chce zalozyc to 6-cio tlok na przod np. ZR18 (montuje takie w audi zawsze) i 4 na tyl od brembo. Wiem ze w audi zakladam to bez wiekszych problemow ale czy ktos z was zakladal moze to do X5 ? znalazlem gdzies w necie ze jakis Litwin czy tam Lotysz mial zalozone i mam nawet fotke jednak nie mam pojecia od czego tarcze i jakie adaptery czy ktos moze ogarnia i mozna by u niego zamowic ? bede wdzieczny za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hamulce sa super autko deba staje przy leciutkim dotknieciu pedału przy silniku 4.4 wiec czy jest ses robic swap przy 3.0d moze masz juz zajechane tarcze lub klocki???moze gdzies jakas nieszczelnosc i dlatego masz kiepskie???
BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spruboj założyć przewody hamulcowe w oplocie i tarcze nawiercano-nacinane.u mnie mega hamuje po tej zmianie.to już drugie auto które tak sobie zrobiłem.oczywiscie wczesniej regeneracja zacisków,nowe gumki,dobry smar na prowadnicach, ze zmianą płynu.bo o tym każdy zapomina,i odpowietrzenie na maszynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spruboj założyć przewody hamulcowe w oplocie i tarcze nawiercano-nacinane.u mnie mega hamuje po tej zmianie.to już drugie auto które tak sobie zrobiłem.oczywiscie wczesniej regeneracja zacisków,nowe gumki,dobry smar na prowadnicach, ze zmianą płynu.bo o tym każdy zapomina,i odpowietrzenie na maszynie.

 

Tak zgodze sie to pomaga lecz tu nie chodzi dokladnie o to ze sa slabe tylko ja wolno nie jezdze duzo zakretow hamowania przyspieszania i po 6 minutach wszystkie fioletowe ... po prostu za duza masa w audi tez zawsze mam ten problem dlatego wole zalozyc 6 cio i 4 ro wyjdzie troche wiecej ale mam tak zwany zapas i hamulce zrobia wiecej km, do tego zamowilem felgi 5 ramion w 22R to tez przydalo by sie zeby jakos to wygladalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski z 4.8is lub 4.6is (przód) wejdzie na nie koło 17 cali zimowe np ?. czy wystarczy wymienić same zaciski i ew przewody , czy pompa da rade ?

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.