Skocz do zawartości

BMW F30 330ix pierwszy 1000 km


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Światła ustawione. Teraz jest o niebo lepiej :-)

 

Masz zwykłe LEDy czy adaptacyjne?

 

Zwykłe, świecą bardzo dobrze.

 

Moje też ale mam lekkie wrażenie, że mogły by lekko dalej świecić. Chyba poproszę o regulację przy wymianie kół na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie, bo to już nie pierwszy przypadek, że w fabryce nie ustawili dobrze świateł....

 

Możesz wypisać lub zrobić swoja konfiguracje na stronie bmw.pl?

Ciekawi mnie jakie opcje dodatkowe wybrałeś, jakie pakiety i jak się sprawują.

Felgi pewnie 18? Jak komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw.pl/myconfig/y1h0b8t1

 

+ do tego 2VL czyli zmienny sportowy układ kierowniczy, którego nie można dodać w konfiguratorze.

 

Brakuje mi Apple Car Play i nagrzewnicy postojowej ;-)

 

Jeśli chodzi o felgi to na 18 jest dość twardo, choć niektórzy piszą, że bardzo miękko.;-). Jeśli chodzi szybkie pokonywanie zakrętów to moim zdaniem jest optymalnie.

Czuć poprzeczne nierówności w jeździe po mieście, dziury itp. Nie jeździłem na 17, ale być może to będzie lepszy kierunek. Musisz sam sprawdzić.

 

Jeśli chodzi o pakiety, to mam tego sporo, więc zapytaj proszę o coś konkretnego :-)

 

Jeździłem ostatnio z Head Up i jest spoko. Teraz bym go zamówił, szczególnie, że mam problem z tym, że jak wszystko dobrze ustawię (fotel i kierownica) to kierownica odrobinę przysłania mi górną cześć prędkościomierza i obrotomierza.

Asystent zmiany pasa ruchu działa zbyt czule, więc bym go nie brał.

Niestety opony bardzo szumią na trasie więc pakowanie się w drogie audio uważam za umiarkowanie uzasadnione....

 

Nawigacja spisuje się rewelacyjnie. Dobra informacja o korkach itp.

Edytowane przez Gregonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple Car Play jest przereklamowany – mam go w Audi i w ogóle nie używam, pokładowe systemy działają sto razy lepiej. Największym problemem z Apple Car Play jest to, że nie polskiej SIRI – i do momentu kiedy, Apple tego nie wdroży... AC jest bezużyteczne w mojej ocenie, bo nie podyktujesz żadnego nazwiska z książki telefonicznej, a nawigacja nie zrozumie po polsku żadnego adresu – a wpisać ręcznie się nie da... Poza tym obsługa Car Play bez dotykowego ekranu to też sztuka dla sztuki... Jeśli będzie polska SIRI i będziesz mieć ekran dotykowy to ma to sens, w innym przypadku zawracanie głowy... no chyba, że tylko do Spotify... BTW map Googla też na tym nie odpalisz bo są konkurencyjne w stosunku do Apple Maps...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dużymi krokami zbliża się 2 tys. przebiegu podsyłam jeszcze kilka obserwacji:

 

34. Gdy ustawimy w navi Auto zoom z podpowiedziami, to przy manewrach pokazują się przydatne informacje

tutaj przykład: https://zapodaj.net/6fdf959f37107.png.html

35. Wycieraczki w trybie automatycznym działają naprawdę dobrze. Różnymi autami jeździłem. Tutaj jest najlepiej, co nie oznacza, że lepiej być nie może ;-)

36. Wreszcie ktoś pomyślał i gdy ustawione są światła automatyczne i wycieraczki automatyczne oraz pada deszcz, to światła mijania się zapalają - Brawo!

37. iDrive jest super. Grafika, szybkość działania - moim zdaniem najlepsze na rynku. Mogliby tylko dołożyć kilka funkcjonalności (np. ustawianie, że lusterka maja sie składać przy zamykaniu - teraz trzeba to wymusić ręcznie za każdym razem, że fotele mają włączyć automatyczne grzanie poniżej jakiejś temp, itd itd. pomysłów mam sporo :-)

38. Silnik pracuje rewelacyjnie cicho i równo. Na postoju absolutnie nie czuć, czy jest uruchomiony, czy nie. Genialne!

39. Powtórzę się pewnie, ale skrzynia biegów jest rewelacyjna - nie wiem czy można lepiej

40. Woda z przedniej szyby leje się po szybie bocznej :-(. Inne marki nawet te słabe potrafią to lepiej rozwiązać.

41. Samochód super trzyma się na mokrej nawierzchni. Potrzeba naprawdę trochę brutalności żeby zerwać przyczepność.

42. Zaczynam przyzwyczajać się do szumu opon ;-)

43. Szkoda, że nie można z iDrive wyłączyć wspomagacza dźwięku silnika. Teraz to nie wiem nawet jak on pracuje, bo słyszę w głośnikach coś pomiędzy V6 a V8 :-)

44. Auto sprawia wrażenie jakby miało bardzo małe opory toczenia. Gdy przesiadam się do Smaxa to czuję jakby miał lekko zaciągnięty hamulec ręczny. Ciekawe uczucie i nie mam tu na myśli hamowania silnikiem, bo w Smaxie jest diesel. Mówię o poruszaniu się na luzie

45. BMW na 18 (225/45 i 255/40) jest odrobinę twardsze od Smaxa na 18 (235/45). Nie mam tu na myśli szybkiego pokonywania zakrętów, tylko odczucia w kabinie na poprzecznych nierównościach. BMW lepiej wybiera te nierówności

46. Sportowy układ kierowniczy 2VL bardzo pomaga przy manewrowaniu i wolnej jeździe po mieście. Gdy przesiadłem sie do V40CC musiałem raz użyć wstecznego żeby wyjechać z garażu bo za mało skręciłem. (do lewej do prawej BMW 2 obroty, V40 CC 3 obroty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest nowy i naprawdę niezły. (oglądałem interfejsy MB, Audi, Lexus, Volvo i BMW ma moim zdaniem najlepszy, najładniejszy)

Widziałem że jest już nowsza wersja ID6, czyli na tych 6 kafelkach wyświetlane są od razu informacje (tzw. żyjące kafelki). Chyba standard w nowej serii 5, ale widziałem że w innych seriach bimmertech robił ubgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

37. Lusterka można zakodować zeby składały się przy zamknięciu.

Automatyczne grzanie / wentylacja w zależności od temperatury można już ustawić w nowej 5 G30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

4. Opony Continental - zdecydowanie do wymiany na jakieś cichsze (Goodyear RF lub Dunlop RF potrafią być o 3dB cichsze ,a to oznacza że są dwa razy cichsze).

8. System zmiany pasa ruchu - za czuły. Szczególnie w mieście :-(

12. HK - gra całkiem dobrze pod warunkiem, że mamy dobre płyty CD. Radio gra słabo, ale to wina analogowego tunera, a nie głośników

 

ad 4 Jakie konkretne opony masz i jakie felgi?

 

Czy ktoś wie jakie BMW daje standardowo opony do felg Star Spoke 403M 19"?

 

ad 8 Możesz rozwinąć, jak się sprawuje ten układ? Jaki masz tempomat w samochodzie?

 

ad 12 Radio zawsze będzie grało gorzej niż płyta, częstotliwość próbkowania sporo gorsza nie mówiąc o bitrate. Radio cyfrowe niekoniecznie zawsze będzie lepiej grało od analogowego. Poza tym liczba stacji DAB+ w Polsce nie powala. Zasięg jest ok ale w otoczeniu dużych aglomeracji.

Więcej na stronie: http://dab.mvno-gsm.pl/zasieg-dab-w-polsce/

 

Czy ktoś z forum ma radio cyfrowe (DAB+) w swoim samochodzie? Według cennika BMW taki "gadżet" kosztuje 1400 zł...

 

ja mialem do 403M bridgestony potenza i na takich do teraz jezdze , DAB mam i wlasciwie tylko jego uzywam , wybor stacji wystarczajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAB sciaga naprawde niezle, mam wrazenie ze jakosc jest lepsze niz z odtwarzacza CD (System HiFi)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAB sciaga naprawde niezle, mam wrazenie ze jakosc jest lepsze niz z odtwarzacza CD (System HiFi)

To fajnie. Może go dołoże, tylko jak będzie torchę więcej stacji. Teraz są tylko PR 1,2,3 i PR24... :-(

 

Chociaż nie wiem ile to będzie kosztowało, bo w cenniku było 1400 pln, więc jak za doposażenie zawołają sobie z 5 tys. to nie ma mowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAB sciaga naprawde niezle, mam wrazenie ze jakosc jest lepsze niz z odtwarzacza CD (System HiFi)

To fajnie. Może go dołoże, tylko jak będzie torchę więcej stacji. Teraz są tylko PR 1,2,3 i PR24... :-(

 

Chociaż nie wiem ile to będzie kosztowało, bo w cenniku było 1400 pln, więc jak za doposażenie zawołają sobie z 5 tys. to nie ma mowy ;-)

 

 

Otrzymałem info od dealera, że opcja DAB w Polsce nie jest dostępna i nie można jej domówić. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poćwiczyłem Launch Control :-)

i szczerze powiem, ze nie zauważyłem żeby jakoś znacząco szybciej atu ruszyło.... różnice są minimalne.... no poza jeszcze mocniejszym szarpnięciem przy zmianie biegów (głowa bardziej się kiwa ;-)). Asfalt suchy.

 

A Wy widzicie/czujecie jakąś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.