Skocz do zawartości

Wydech f30


Artdeco

Rekomendowane odpowiedzi

Ja montowałem wydech m-performance od 340i. Musiałem dokupić tylko bumper no i tłumik był spawany bo inna średnica.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Rkmi09 a wiesz może jak podłączyć przepustnicę wydechu z 340i do 320i? Z tego co zauważyłem na przepustnicy trzeba podpiąć kość, a w 320i nie ma przepustnicy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rkmi09 a wiesz może jak podłączyć przepustnicę wydechu z 340i do 320i? Z tego co zauważyłem na przepustnicy trzeba podpiąć kość, a w 320i nie ma przepustnicy:/

 

Tosek01, niestety nie wiem. Wymieniałem wydech w ASO AutoFus i nie wdawałem się w szczegóły.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejne pytanie... Czy poza super wyglądem wydech z 340i cos zmieni? Domyślam sie ze brzmienie bedzie znacznie lepsze, ale czy cos jeszcze? Dodam jeszcze ze planuję mod komputera na 280KM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280KM z 320i F30?

Ktos sie tego podejmie?


Bylo tu kilka tematow o roznicach 320i oraz 328i co do konstrukcji tego silnika (nawet byly fotki tlokow,itd), doswiadczone warsztaty podchodza bardzo ostroznie do tematu. Chyba, ze w tej 528ce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320:) "fachowcy" twierdza ze sie da samym programem, dlatego pytam ludzi którzy wiedza lepiej. Niby silnik ma to samo oznaczenie w 320 i 328 - N20. Dopiero zaczynam rozpoznawać temat, dlatego prosze o sprostowanie jeżeli sie mylę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolejne pytanie... Czy poza super wyglądem wydech z 340i cos zmieni? Domyślam sie ze brzmienie bedzie znacznie lepsze, ale czy cos jeszcze? Dodam jeszcze ze planuję mod komputera na 280KM.

 

W zasadzie tylko i aż to co wymieniłeś. Niektórzy podają, że można oczekiwać przyrostu mocy ok. 3% ale czy to prawda ? (Sam mam wrażenie, że nawet więcej :wink: , ale to pewnie efekt zmiany dźwięku na głośniejszy) Niestety nie robiłem pomiarów na hamowni.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rkmi09, no fakt, wygląd i dźwięk to juz duzo:) ale draze temat, bo nie wiem jak długo będę jeździł 320i, poluję na 335i, ale znalezienie odpowiedniego egzemplarza moze zając troche czasu i chce wiedzieć czy po tych drobnych modyfikacjach 320i nie bede musiał dokładać do remontu silnika ;)

stąd też moje pytanie, o ile mozna podnieść moc i moment w 320i tak żebym nie musiał tego bloku zmieniać? ;)

Wiem że zaraz ktoś napisze ze nie na temat, ale jestem tu świeży wiec prosze o wyrozumiałość i sensowne odpowiedzi jeżeli ktoś ma pojęcie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320:) "fachowcy" twierdza ze sie da samym programem, dlatego pytam ludzi którzy wiedza lepiej. Niby silnik ma to samo oznaczenie w 320 i 328 - N20. Dopiero zaczynam rozpoznawać temat, dlatego prosze o sprostowanie jeżeli sie mylę:)

 

Poszukaj tu na forum wypowiedzi usera Hyper-Tech, to jest dosyc znany warsztat ze specjalizacja w BMW w okolicach Wa-wy.

Byly wypowiedzi a ten temat - z uwagi na inny stopien sprezania w 320i (11) oraz 328i (10) nie da sie bezpiecznie zrobic z 320i nawet tych 250 KM, ktore sa w 328i. jakies 200KM z 184KM to pewnie da rade, ale wiecej raczej nie polecaja. Poszukaj tu na forum.


Tak sobie w miedzyczasie jeszcze sprawdzilem - i widze, ze sa 2 grupy ekspertow od 320i - jedni robia 280KM, drudzy robia 212KM.

Chcialbym zobaczyc 320i z 280KM po roku jazdy ze zdjeta glowica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Może się wypowiem bo mam właśnie 320i.


W pierwszej kolejności zrobiłem to co Ty chcesz tzn wydech.


Na chwile obecna mam zrobiony catback w MG motorsport z dwiema rurami na lewo i prawo. Wymieniłem do tego oczywiście dyfuzor i jestem zachwycony od roku. Mod na mega plus.


Tłumika od 328 czy 335 nie podlączysz bo nie ma sterowania klapami. Wiem, że nie ktrórzy robią rzeźbę typu blokuja klapy śrubami itd ale dla mnie to rzeźba:-)


Teraz w lipcu będę robił resztę wydechu żeby mieć cały większej średnicy. Dokładam DP i CP plus sportowy katalizator w MG.


Od 2 miesięcy cieszę się nowym programem. Narazie na spokojnie mam na 95PB paliwie 237 koni.


Na hamowni powiedzieli, że na 100 pewnie pękło by 250.


Różnica w jeździe gigantyczna. W odejściu do 100 ale wg mnie jeszcze większa w odejściu 100-200 i właśnie tutaj elastyczność to kosmos.


Dobrze, że wcześniej wstawiłem lepsze hamulce z przodu i tyłu oraz całe nowe zawieszenie:-)


NIe będę się mądrzył czy jest to bezpieczne czy nie dla silnika. Oczywiście od czasu do czasu robię starty bo uwielbiam pracę swojego wydechu.


Pewnie po roku lub dwóch będę mógł powiedzieć jaki to ma wpływ na silnik.


Oczywiście wymiana oleju dobrej klasy co 10 000 km, rozgrzewanie silnika itd.


Jak masz pytania to pisz.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche zawiedziony:/ "fachowcy" o których pisałem twierdzili ze bez problemu i bezpiecznie zrobimy w 320i prawie 280KM, dlatego myslalem ze lekko podkręcę 320i do czasu aż znajdę 335i lub 340i.


Sam mod kompa jest tani, bo ok. 1200pln + wydech ok. 3000. Znośnie.


Ale jeżeli z 320i wyciśnę max 200KM, to mod troche traci dla mnie sens:(


Jeździłem trochę 328i f30 ze stożkiem i sportowym wydechem, super sprawa! Ale jak to zwykle bywa zachciało sie wiecej koni:) dlatego wybór docelowy to 335 lub 340 + mod.


I jeszcze jedno pytanie... Czy warto robić zwykły mod kompa,czy lepiej z tym jechac na chamownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do alph...


Dlaczego wybór padł na 320i + kombinacje (czas+kasa) skoro w tych samych pieniądzach mozesz kupić mocniejsze 328i ???

Nie pytam żeby "dowalić" tylko z ciekawości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do alph...


Dlaczego wybór padł na 320i + kombinacje (czas+kasa) skoro w tych samych pieniądzach mozesz kupić mocniejsze 328i ???

Nie pytam żeby "dowalić" tylko z ciekawości:)

 

Długo szukałem odpowiedniej sztuki i nic ciekawego nie było, a jak było to cena wg mnie oderwana od rzeczywistości.


Trafiła się ta sztuka w dobrej cenie, z pewna historią i wtedy nie za bardzo rozkminiałem temat BMW. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i same modyfikacje także dają dużo radości i staja się powoli hobby :-)


Teraz np. nawet nie spojrzałbym na 330i bo to jednak jeden pies.


Teraz tylko 340I i to bez xdrive bo to kijowy napęd i są z nim same kłopoty.


Po półtora roku z BMW dalej jestem zakochany w tej marce ale wiem, że tak samo jak inne marki z kazdym dniem jest coraz bardziej kijowa.


P.S. oczywiście złośliwość losu była taka, że po 2 miesiącach od kupna trafiła się perełka (330i) 200 m od mojej pracy w takich pieniądzach, że ku....a mnie trafiła.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To pytanie ile waszym zdaniem mogę wycisnaąć z 320i żeby było bezpiecznie dla silnika i ekonomicznie. Nie chce dokładać jakos duzo kasy, bo jak znam swoje szczęście, to niedługo po zrobieniu 320, znajdę 335 lub 340:).

Teraz myśle o modzie kompa i ewentualnie wydech Ulter..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To pytanie ile waszym zdaniem mogę wycisnaąć z 320i żeby było bezpiecznie dla silnika i ekonomicznie. Nie chce dokładać jakos duzo kasy, bo jak znam swoje szczęście, to niedługo po zrobieniu 320, znajdę 335 lub 340:).

Teraz myśle o modzie kompa i ewentualnie wydech Ulter..

 

Bezpieczny program plus dobre paliwo i wudech 250 koni.


Różnica w jeździe - przepaść.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam F31 320d 184km i niestety mam wydech z jedną fają... Obecnie jestem na etapie dokładania Mpakietu. Kupiłem tylny zderzak z miejscem na podwójny wydech (dwururka) i pytanie czy mogę założyć ori wydech dwururke od F30 z benzyny czy szukać tylko takich co wychodziły w 325d?? Czy jest jakaś różnica? Bo widzę, że numerami się różnią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam F31 320d 184km i niestety mam wydech z jedną fają... Obecnie jestem na etapie dokładania Mpakietu. Kupiłem tylny zderzak z miejscem na podwójny wydech (dwururka) i pytanie czy mogę założyć ori wydech dwururke od F30 z benzyny czy szukać tylko takich co wychodziły w 325d?? Czy jest jakaś różnica? Bo widzę, że numerami się różnią

 

Mam takie samo pytanie jak kolega przede mną. Czy ktoś ma jakiś pomysł na dwururke ? Ew. wspawanie podwójnej końcówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F31 320d 184km i niestety mam wydech z jedną fają... Obecnie jestem na etapie dokładania Mpakietu. Kupiłem tylny zderzak z miejscem na podwójny wydech (dwururka) i pytanie czy mogę założyć ori wydech dwururke od F30 z benzyny czy szukać tylko takich co wychodziły w 325d?? Czy jest jakaś różnica? Bo widzę, że numerami się różnią

 

Mam takie samo pytanie jak kolega przede mną. Czy ktoś ma jakiś pomysł na dwururke ? Ew. wspawanie podwójnej końcówki ?

 

Do tego silnika masz oryginalna dwururkę z m performance do dokupienia. Kosztuje grosze a nie ma rzeźby:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F31 320d 184km i niestety mam wydech z jedną fają... Obecnie jestem na etapie dokładania Mpakietu. Kupiłem tylny zderzak z miejscem na podwójny wydech (dwururka) i pytanie czy mogę założyć ori wydech dwururke od F30 z benzyny czy szukać tylko takich co wychodziły w 325d?? Czy jest jakaś różnica? Bo widzę, że numerami się różnią

 

Mam takie samo pytanie jak kolega przede mną. Czy ktoś ma jakiś pomysł na dwururke ? Ew. wspawanie podwójnej końcówki ?

 

Do tego silnika masz oryginalna dwururkę z m performance do dokupienia. Kosztuje grosze a nie ma rzeźby:-)

 

Z tego co widzę to ok 1400zł więc nie takie grosze. Czy jest jakaś tańsza alternatywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, podłącze się do tematu.

Co sądzicie o wydechu od M2 do 330i z 2018 roku?

Nie dbam i nie liczne na osiągi, ale co z dźwiękiem? Zmieni się znacząco? Tego chciałbym uniknąć, chodzi mi raczej o 2 końcówki.

Orientuje się ktoś czy to będzie pasowało rozstawem rur do dokładki w zderzaku m pakietowym?

Jeśli chodzi o mocowania to mogę rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.