Skocz do zawartości

640xd F13 Spacegrau - Letni setup M5 343M 20cali


Wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

Oprocz koloru ktory jest dla mnie zbyt neutralny to bardzo fajnie sie prezentuje.

 

nie kusila cie benzyna dla zmiany ?

 

na pewno kiera do zmiany jak planujesz oraz zegary... ale... Pewnie zaraz wszyscy mnie wysmieja ale ja bym zmienil na analogowe. LCD BMW sa mizerne a dodatkowo nie pasuja mi zupelnie do sportowego ducha auta.

 

Oczywscie zswystkie zdania sa poprzedzona klauzula Wedlug Mnie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie planuje innych modow niz NBT.

Zalozylem kiere podgrzewana pre lci i styka.

Auto jest w leasingu i nie chce wydawac 5k na kiere dla samego wygladu.

Benzyna? Z tego co wiem 640i zbiera sie gorzej niz 640d. 650i nie rozpatruje ze wzgledow ekonomicznych i problemow z eksploatacja.

Przy moim trybie jazdy (zima prawie wcale za to latem dlugie trasy prawie tydzien w tydzien to jednak diesel wydaje sie lepsza opcja). No i nie lubie tankowac co 250km ;)

Zegary tez raczej zostaja te co sa.

Listwy ewentualnie polakieruje w piano black jak znajde lakiernika ktory zrobi to jak trzeba. Ciezko o takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co do problemow z autem - chodzi glownie o n63. Slawek ma chyba N63tu i on juz jest poprawiony :) :

http://mywikimotors.com/n63b44/

http://f10.m5post.com/forums/showthread.php?t=1209389

http://www.bimmerboost.com/showthread.php?28680-Warning-to-all-S63TU-engine-owners-(2013-F10-M5-and-F12-F13-M6)-BMW-stops-sales-and-issues-recall-of-faulty-oil-pump

https://www.autoevolution.com/news/bmw-44-liter-n63-engine-experiencing-frequent-reliability-problems-88225.html

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=1074012

http://www.7post.com/forums/showthread.php?t=1076902

 

 

 

Ja na baku w trasie lecac dosc szybko zrobilem 700km (szybko czyli w 160-200).

Jutro moze zrobie trase spokojnym tempem to napisze cos wiecej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale N63tu zostało wprowadzone w 6er w roku 2013... więc kogo by ten problem miał dotyczeć, skoro chodzi tylko o auta z początku produkcji? Ja w 650ix GC, które chyba jest jednak trochę cięższe, robię koło 500-600km na baku zakładając, że jestem w 5% najszybszych aut na trasie. Się po prostu zastanawiam nad tym, bo wydaje mi się, że te diesle palą 5-10% mniej niż benzyny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 10 lat jeździłem dieslami. Od roku benzyna, bo po prostu nie opłacało mi się dopłacać do diesla, ze względu na przebiegi - czysta kalkulacja.

I powiem szczerze, że czasami mi dość mocno brakuje tego zasięgu diesla. W bezpośrednim porównaniu mojego ostatniego diesla i obecnego benzyniaka to jakieś 100-150 KM.

Dieslem średnio tankowałem co dwa tygodnie, akurat wypadało na weekendy, więc tankowanie, myjnia, sprzątanie itd. Weekendowy wyjazd też często dało się zrobić bez tankowania.

A teraz muszę często zalać pod koniec drugiego tygodnia, czyli trzeba zboczyć w drodze z pracy albo jak wczoraj, zatankować 50 km przed powrotem do domu.

Niby szczegół, ale czasami irytujący.

Mimo wszystko zostanę raczej przy benzyniakach, chociaż NM diesla też są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kwestia jaki jest u Ciebie bak?

Bak wszędzie ten sam, 70l czy jakoś tak. Debilizm niestety. W Porsche jest opcja powiększony bak do 90l, BMW 20 lat temu też to oferowało, dziś niestety marka poszła w dół.

 

@soolek, ja M2 tankuje każdego dnia, jeśli nim jeżdżę :D Czasem co 2 dni, ale czasem też 2-3 razy dziennie. Seria 1 i 2 ma bak jakiś śmieszny, ledwie 52l. Ostatnio miałem 1.5h przerwy między tankowaniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kwestia jaki jest u Ciebie bak?

Bak wszędzie ten sam, 70l czy jakoś tak. Debilizm niestety. W Porsche jest opcja powiększony bak do 90l, BMW 20 lat temu też to oferowało, dziś niestety marka poszła w dół.

 

@soolek, ja M2 tankuje każdego dnia, jeśli nim jeżdżę :D Czasem co 2 dni, ale czasem też 2-3 razy dziennie. Seria 1 i 2 ma bak jakiś śmieszny, ledwie 52l. Ostatnio miałem 1.5h przerwy między tankowaniami :D

M2 to też bym tankował co godzinę. Lubię mieć czystą bieliznę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wybrałem felgi na lato. 20 cali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Padło na wzór 409M .

Szukałem 343M z M5 F10 ale niestety nie ma tego nigdzie. Na allegro/olx w chorych pieniądzach.

Do tego opony.

I teraz jakie jest Wasze zdanie ?

Myślę nad Michelin PS4S albo Bridgestone S001 albo Pirelli PZero.

Jeśli chodzi o klejenie (A) i ekonomie © wychodzą najlepiej - inne opony w wypadają tutaj dużo słabiej.

No ale są też najdroższe.

Zastanawia mnie ile sezonów się polata na Michelinach bo słyszałem opinie. że dobrze kleją ale znikają w oczach.

Czytałem na angielskich forach ze Continental wypuscił oponę EXTREMECONTACT SPORT ale póki co w Polszy nie do dostania. Ktoś coś wie?

Jakie opony polecacie ?

 

 

UPDATE z wczorajszej trasy.

Lecąc po autostradzie w przedziale 130-160 po przejechaniu 200km od tankowania mam ponad 3/4 baku. Całkiem miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rainsporty w M135i jako drugi komplet i są bardzo spoko na polską pogodę, nie wiem jak dziś, ale kiedyś też były to totalnie najlepsze z najtańszych opon. Z kolei do 6er nie wybieram opon, bo de facto wyboru nie ma, jeśli się chce z gwiazdką RoFy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wytłumacz mi proszę o co chodzi z tą metalową podłogą, bo nie bywam w podziemnych garażach? Samochód, felgi :cool2:

To platforma - można całość podnosić i opuszczać.

Pod moim autem stoi drugie ;)

Na drugiem zdjęciu w tle widać platformę w drugim położeniu - możesz dostrzec kawałek felgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
zawsze mnei zastanawiało jak jest z praktycznością takiej platformy, czy nie jest ona wkurw*. Np. musisz gdzies rano pojechać na szybko coś załatwić a pod autem stoi auto. Czyli musisz pierw wyjechać jednym, wyjechać drugim, wprowadzić pierwsze, odjechać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.