Skocz do zawartości

[E90]prawidłowe ustawienie geometrii


pacyk

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem z wcześniejszym autem, nie wiem jaki tam był kąt ale mocno rzucało się w oczy że przednie koło krzywo stoi. Przyczyną była krzywa zwrotnica, sprawdziłem to mierząc odległość góry koła od amortyzatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktos moglby udostepnic serwisowke ustawienia kata pochylenia tylnich kol? Rzekomo u mnie lewej strony nie idzie doprowadzic do porzadku. Jest -2.06 a powinno byc max -1.55 i nie da sie tego poprawic. Zmieniam sprezyny w tym tyg bo widze ze tyl troche siedzi za bardzo, ale tak czy owak prawa mozna ustawic a lewa nie, wiec to chyba nie sprezyny. Luzow nie ma, wszystko lux. Co prawda na lewej stronie za kolem zamontowalem piec do webasto ale to raptem wazy 3kg wiec nie powinno miec takiego wplywu, tak mysle.

 

I jeszcze jedno - czy dystanse moga miec tu znaczenie? W sumie na chlopski rozum rozszerzaja os nieco wzmagajac efekt minusowego odchylenia.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda - po zmianie silentblockow, tulei plywajacych i srub mimosrodowych dolnego wahacza udalo sie bez problemu ustawic geometrie tylu. Zaden z tych elementow nie wykazywal jakichkolwiek oznak zuzycia.
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby udostepnic serwisowke ustawienia kata pochylenia tylnich kol? Rzekomo u mnie lewej strony nie idzie doprowadzic do porzadku. Jest -2.06 a powinno byc max -1.55 i nie da sie tego poprawic. Zmieniam sprezyny w tym tyg bo widze ze tyl troche siedzi za bardzo, ale tak czy owak prawa mozna ustawic a lewa nie, wiec to chyba nie sprezyny. Luzow nie ma, wszystko lux. Co prawda na lewej stronie za kolem zamontowalem piec do webasto ale to raptem wazy 3kg wiec nie powinno miec takiego wplywu, tak mysle.

 

I jeszcze jedno - czy dystanse moga miec tu znaczenie? W sumie na chlopski rozum rozszerzaja os nieco wzmagajac efekt minusowego odchylenia.

Może pomoże

http://i.imgur.com/NWRELxN.jpg

http://i.imgur.com/iWbzoki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Forumowiczów

Trochę odkopuję temat ale nie chcę zaśmiecać forum zakładaniem nowego tematu.

Czy któryś z Forumowiczów ustawiał geometrię swojego auta w Łodzi na ulicy Obywatelskiej 94 Firma Premio SZER ? Jestem tam umówiony na geometrię na przyszły tydzień ale ... No właśnie mam dylemat ponieważ zależy mi ustawieniu z obciążeniem. Jak dzwoniłem się umówić odebrał Pan i na moje pytanie o dociążenie auta odpowiedział cytuję : "Ustawiamy tak jak przewiduje producent" Ogólnie na każde moje pytanie otrzymałem taką odpowiedź :-) Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym warsztatem ? Ewentualnie może polecicie jakiś warsztat w woj. łódzkim który ustawia geometrię pod obciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrię z powodu różnych wymian ustawiałem w ciągu trzech lat pięć razy. Dwa razy z obciążeniem i trzy razy bez. Nie widzę absolutnie żadnej różnicy, czy to z pełnym samochodem, czy jeżdżąc w pojedynkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.