Skocz do zawartości

[e90] Silniczek Vanosa


Knaga

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, wszystko zależy czy auto na PB dobrze pracuje, jak tak to można się bawić z gazem, jak nie to zawsze będziesz miał problem i na PB i na LPG.

 

Co do włączenia klimy to jej załączenie wydłuża czasy wtrysku więc zmienia punkt pracy silnika i tam może akurat LPG jest ustawione ok i nie jest rozjechana mapa.

 

PS. Czy ustawiali Ci auto podczas jazdy, tzn. wsiadają do auta z laptopem i podczas jazdy zbierają mapy na PB i LPG i robią poprawki?

Co do pracy na PB, chyba pisałem tutaj wcześniej, pracuje ok, wahania są max 100 obrotów na oko. Bez klimy. Jak ustawiali? Nie mam pojęcia, we wtorek dopytam, pokaże jak wygladaja te obroty. Wiem tylko jak wyglądała regulacja, wzieli na warsztat tam podłaczył kompa i tyle, powiedział że delikatnie podniósł dawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to z tego co piszesz to zrobili tylko autoadaptację, czyli na wolnych obrotach się auto ustawiło, a jak potem Pan "Podniósł dawkę" to rozregulował wolne obroty.

 

Żebyś wiedział jak to powinno wyglądać to powinni najpierw w warsztacie na postoju na rozgrzanym silniku zrobić właśnie tą autoadaptację, a potem we dwóch do auta z laptopem i regulacja podczas jazdy. Tak się poprawnie ustawia LPG, a 99% instalatorów w Polsce robi tak jak Twoi i potem tak się dzieje jak u Ciebie. Po prostu nie da się ustawić mapy dla jazdy autem na postoju, nie ma takich cudów.

 

Jak już znowu zrobią Ci autoadaptację to zapytaj ich kiedy mają zamiar ustawić auto podczas jazdy i proponował bym naciskać na takie ustawienie bo nie będzie to dobrze chodziło.

Ewentualnie możesz kupić kabel i sam działać ale wtedy masz po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam. Regulacja byla ustawiana podczas postoju, jazdy, wymienione dysze, sprawdzany kazdy element instalacji.

Wynik? >> bez zmian

Powód? >> chodzi nierówno na benzynie

Zalecenia >> świece ewentualnie cewki, czyszczenie przepywomierza (miałem czyszczoną przepustnice jakis miesiac temu) to jest to samo? I czasami pojawia sie podciśnienie w kolektorze ssacym.

Za tydzień wymieniam świece i silniczek valve (https://www.aso-bmw.pl/product/view/id/106156/) rozumiem ze ten? Uzywek nie chce bo niewiadomo czy to bedzie lepiej czy gorzej. To podciśnienie wynika z silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przepływomierz a przepustnica to zupełnie coś innego. Po pierwsze, w silniku N46 nie ma przepływomierza. Po drugie jest przepustnica, która działa tylko w trybie awaryjnym, a w normalnym trybie pracy jej funkcje wykonuje system Valvetronic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz a przepustnica to zupełnie coś innego. Po pierwsze, w silniku N46 nie ma przepływomierza. Po drugie jest przepustnica, która działa tylko w trybie awaryjnym, a w normalnym trybie pracy jej funkcje wykonuje system Valvetronic.

Mylisz się kolego. Jest przepływka.

https://www.etkbmw.com/bmw/PL/search/selectCar/E46/Lim/BMW+316i+N46/ECE/13_0949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przepływomierz a przepustnica to zupełnie coś innego. Po pierwsze, w silniku N46 nie ma przepływomierza. Po drugie jest przepustnica, która działa tylko w trybie awaryjnym, a w normalnym trybie pracy jej funkcje wykonuje system Valvetronic.

Mylisz się kolego. Jest przepływka.

https://www.etkbmw.com/bmw/PL/search/selectCar/E46/Lim/BMW+316i+N46/ECE/13_0949

nie ten silnik

tutaj jest mowa o wersji 150 KM, która nie ma przepływomierza tylko czujnik temperatury zasysanego powietrza.

może inaczej, niech kolega poda ostatnie 7 cyfr z numeru VIN to będzie wiadomo konkretnej. U mnie np. nie ma przepływomierza.

Edytowane przez hashin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.