Skocz do zawartości

BMW Z4 VS Audi TT


Rekomendowane odpowiedzi

Związku z tym, że zauważyłem na tym forum wielu fanów marki Audi, więc postanowiłem umieścić takiego porównanie.

 

http://www.speedtv.com/articles/automotive/newmodels/27204/

 

http://www.autosite.com/content/research/vir/index.cfm/vehicle_number_int/1019484/Action/Compare

 

Ciekawe ilu z was wybrałoby Audi TT :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majowy moze bys tak porownal TT do rownego wiekiem Z3 hmm???

Co do nowego TT - jest super...a Z4 jak to nowe BMW - masakra

A tak poza tym wszystko ok :?:

Kliknales na jakikolwiek link od Majowego... :?:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT bardziej mi się podobało od Z3. Jeździło też dużo lepiej.

Jeżeli chodzi o nowe TT i Z4 to też Audi bardziej mi się podoba. Nie jeździłem nimi więc dalej się nie wypowiadam.

Generalnie nie przepadam za takimi małymi niby sportowymi samochodami.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem czyalem test - w jednym porownanie nowych edycji modeli.a w drugim jako konkurencja jest podane stare TT co jest nieracjonalne.

 

W tescie nie stwierdzono ze ktores autko jest lepsze czy szybsze.Obydwa sa bardzo szybkie, choc Audi jest lepiej wykonane.

 

Wybor to raczej kwestia gustu...dla mnie osobiscie Z4 to jest masakra - co innego stare Z3 i Z3 coupe...ladne auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3 debiutowało w styczniu 1996 roku, natomiast TT w czerwcu 1998 roku. Ponad 2 lata to prawie epoka w dzisiejszych czsach. Zreztą TT ostatnio dostała nowy silnik 3.2FSI, który przejąła nowa TT2.

Jeżeli chodzi o silniki to Audi nie ma szans. Nawet nie licząc Mpowera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silniki, to BMW rozkłada Audi na łopatki. Nawet jak wykluczymy Mpowera, to i tak 3.2FSI jakoś nie dorównuje 3.0 z BMW.

 

Inny ciekawy link:

http://www.germancarzone.com/showthread.php?t=5036

 

Akurat silnik 3,2FSI ma lepsze parametry niż 3.0 BMW. TT jest dużo cięższa i dlatego Z4 jest szybsza. Oczywiście mowa o jeździe po prostej bo jak Audi wykorzysta zalety napędu 4X4 to Z4 zostanie daleko z tyłu.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem to jest roznica ale zobacz jak tu na forum sie broni starych samochodow i co niektorzy porownuja e32 do Audi A8 czy nawet Benza W140.Tam to jest epoka dopiero.Duza roznica to jest 5 czy wiecej lat.2 lata to nie roznica prawie...

 

Nowe TT jest naprawde ekstra...a Z4?wyglada jak jakis wydymany wieloryb...stylistyka beznadziejna...poczawszy od samego przodu konczac na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie Z4 w wersji coupe baaardzo podoba :mrgreen:

wogole nowe beemki moze nie sa tak piekne jak te stare ale nadal sa ladne a nawet coraz ladniejsze :mrgreen:

Tak naprawde dla mnie jest tylko jedna brzydka BMW mianowicie E36 ale to kwestia gustu...

A AUDI jak na AUDI mi sie nigdy TT nie podobala... :mad2: :duh:

ale to jest tylko moje zdanie :cool2: :mrgreen:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej Audi upodabniało swoje samochody do pieczywa, a teraz chyba idą w stronę obuwia bo te nowe TT wygląda z boku jak trampek

 

i nie wiem czemu tak wiele osób olewa nowe BMW, piszą, że są brzydkie, mają plastikowe wnętrze itp. porównajcie je do nowych modeli innych marek, tej samej i niższej klasy, np. Peugeot (nowe 207 - :lol:), Skoda (wszystkie modele i stare i nowe są :duh:) , Audi niby ładne, stonowe ale właśnie bez wyrazu, VW - brzydkie i bez wyrazu, MB są za to bardzo ładne ale zbyt konserwatywne poza CLS'em. a BMW ma nowoczesną linię, jednym się bardzo podoba, drudzy nie mogą na nie patrzeć, więc nikt nie pozostaje obojętny a przecież o to chodzi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej Audi upodabniało swoje samochody do pieczywa, a teraz chyba idą w stronę obuwia bo te nowe TT wygląda z boku jak trampek

 

i nie wiem czemu tak wiele osób olewa nowe BMW, piszą, że są brzydkie, mają plastikowe wnętrze itp. porównajcie je do nowych modeli innych marek, tej samej i niższej klasy, np. Peugeot (nowe 207 - :lol:), Skoda (wszystkie modele i stare i nowe są :duh:) , Audi niby ładne, stonowe ale właśnie bez wyrazu, VW - brzydkie i bez wyrazu, MB są za to bardzo ładne ale zbyt konserwatywne poza CLS'em. a BMW ma nowoczesną linię, jednym się bardzo podoba, drudzy nie mogą na nie patrzeć, więc nikt nie pozostaje obojętny a przecież o to chodzi :cool2:

 

"Olewanie" wynika z tego, ze 99% osób wypowiadających się i wygłaszających opinie o nowych modelach samochodów po prostu nie stać na zakup takich aut.

Nie sadze również, ze chociaż polowa miała przyjemność prowadzić, a nawet siedzieć w aucie, które uważa za złe… :?

Punkt widzenie niestety zależy od punktu siedzenia :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Olewanie" wynika z tego, ze 99% osób wypowiadających się i wygłaszających opinie o nowych modelach samochodów po prostu nie stać na zakup takich aut.

Nie sadze również, ze chociaż polowa miała przyjemność prowadzić, a nawet siedzieć w aucie, które uważa za złe… :?

Punkt widzenie niestety zależy od punktu siedzenia :x

 

dokladnie,

wiekszosc z tych wspanialych "krytykow" nowej lini BMW to wlasciciele kilkunastoletnich beemek w stylu 316i jak nasz szanowny nadworny krytyk Pan kornelio :lol:

kazdy szanowany pasjonat BMW potwierdzi ze nowe E60 czy E66 czy chocby teraz pojawiajaca sie nowa 3jka coupe sa tak piekne, ze wyznaczaja kierunek, w ktorym bedzie podazac design motoryzacji przyszlosci

(wystarczo spojzec na nową S-klase od MB)

a nowe Z4 wyglada zajebiscie panie kornelio a napomopwanym wielorybem mozna by nazwac conajwyzej twojego ospalego rzęcha, ktorego tak okazale opisujesz na innym forum (kilkadziesiat zdjec starego trupa po 3 dzwonach i dziurach po halogenach)

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Olewanie" wynika z tego, ze 99% osób wypowiadających się i wygłaszających opinie o nowych modelach samochodów po prostu nie stać na zakup takich aut.

Nie sadze również, ze chociaż polowa miała przyjemność prowadzić, a nawet siedzieć w aucie, które uważa za złe… :?

Punkt widzenie niestety zależy od punktu siedzenia :x

 

A mnie się wydaje że A6 przy tej samej jakości samochodu jest ładniejsze od serii 5. Gdybym miał kupić nowy samochód to bym poszedł do salonu Audi. Lubie konserwatywny wygląd samochodów. Ostatnie modele Merca też są do przyjęcia. W starszych środek był bardzo archaiczny.

BMW totalnie zmieniło wygląd swoich samochodów. Mnie jako klienta stracili. Wiem, że Oni to olewają ale ja też mogę Ich olać i kupić Audi/MB.

Takie życie i nie ma co robić z tego problemu. Gdyby wszystkim się podobały takie same samochody to dopiero by była tragedia.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc z tych wspanialych "krytykow" nowej lini BMW to wlasciciele kilkunastoletnich beemek w stylu 316i jak nasz szanowny nadworny krytyk Pan kornelio :lol:

kazdy szanowany pasjonat BMW potwierdzi ze nowe E60 czy E66 czy chocby teraz pojawiajaca sie nowa 3jka coupe sa tak piekne, ze wyznaczaja kierunek, w ktorym bedzie podazac design motoryzacji przyszlosci :mrgreen:

 

Hehehe poglądy jak ze znanego Radyjka M.

 

Ponieważ nie lubię być "szanowanym" to dalej twierdzę, że E60/66 są obleśne. Różnimy się też tym, że ja nie karzę innym tak twierdzić.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans a co ty wiesz o moim trupie i jego ewentualnych dzwonach ze tak spytam?

 

Nikt mi nie wmowi ze nowe BMW sa ladne czy super wyjatkowe.Jak ktos wczesniej napisal nowe modele Audi sa przy nich naprawde pieknymi samochodami...

 

"TO" JEST PIEKNE?

http://img260.imageshack.us/img260/3672/bmwcoupefoto010051388jc4xw.jpg

 

POSTAW OBOK TEGO E46 COUPE I ZOBACZYSZ CO JEST LADNE...

 

widze Hans ze masz poglady ze to co Tobie sie podoba ma sie podobac innym - czyzbys byl zwolennikiem PiS'u i Najwspanialszych Kaczek w kraju?bo zachowanie masz do nich bardzo podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, dostajesz ostrzezenie, za "wycieczki osobiste".

Kornelio i reszta: pisaliscie juz wielkorotnie jak sie Wam nowe modele nie podobaja, czy musicie to powtarzac w kazdym watku na tym forum? Zdaje sie ze ten mial byc o porownaniu TT i Z4... :duh:

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem BMW Z4 jest rewelacyjne. Z przodu rzuca się w oczy rekini nos - powrót do starych poczciwych rekinów. Tył to przedewszystkim super wyglądające światła - jak w starych Corvettach lub Ferarri GTO. Trudno wyobrazić sobie bardziej pikantną mieszankę. Sylwetka z charakterystycznymi wcięciami w drzwiach powoli staje się klasyką marki BMW, plus szerokie nadkola. To jest motoryzacyjna wizja 100% sportowca na kolejne lata. Co najważniejsze najnowsze BMW nie wyglądają tak, jakby zapożyczyły od kogoś stylizacyjne akcenty. Kolejny plus to, to że kolejny model wyraźnie różni się od swojego poprzednika (czego nie można powiedzieć o MB E klassie lub Audi A6).

 

A teraz pare słów co do stylistyki Audi TT. Ten samochód z boku wygląda jak Nissan 350Z. Światła z przodu ma takie same jak Ford Focus II. Ogólnie nowa TT wygląda jak stary model, tyle że po faceliftingu. Gdy zajrzymy do wnętrza, to wydaje się one dużo mniej eleganckie niż to w Z4. Na taki samochód obecnie to może sobie pozwolić VW wypuszczając Corrado II.

 

A co do silników, to liczy się wszystko. Od samego silnika zaczynając, przez skrzynie, po napęd, a kończąc na rozkładzie środka ciężkości.

Skoro BMW ma lepsze czasy na torze, tzn. że ma lepszy silnik i napęd. Proste jak w F1, wygrywa szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans a co ty wiesz o moim trupie i jego ewentualnych dzwonach ze tak spytam?

 

Nikt mi nie wmowi ze nowe BMW sa ladne czy super wyjatkowe.Jak ktos wczesniej napisal nowe modele Audi sa przy nich naprawde pieknymi samochodami...

 

"TO" JEST PIEKNE?

http://img260.imageshack.us/img260/3672/bmwcoupefoto010051388jc4xw.jpg

 

POSTAW OBOK TEGO E46 COUPE I ZOBACZYSZ CO JEST LADNE...

 

widze Hans ze masz poglady ze to co Tobie sie podoba ma sie podobac innym - czyzbys byl zwolennikiem PiS'u i Najwspanialszych Kaczek w kraju?bo zachowanie masz do nich bardzo podobne...

 

zaloz konto na forum AUDI , kup jakiegos strupa z 82 roku i idz tam zapodawac swoja zalosną krytyke

jestem ciekaw czy kiedykolwiek siedziales (nie mowie nawet jechales) w ktoryms z nowych BMW bo to cos czerwone co opisujesz AC SCHNITZER ciezko nazwac prawdziwym BMW

 

p.s. moderator daj mi kolejne ostrzezenie jak ci sie tak strasznie nudzi (w odbycie mam twoje ostrzezenia)

 

--

od dUSk: znam ciekawsze zboczenia, ban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygode z BMW zaczynalem od E46 - do tej pory ma piekna, klasyczna linie. Poza nowymi M jezdze/jezdzilem wszystkimi modelami od czasow Bangla.

Jak do tej pory jedyne negatywne wrazenie pozostawia tyl E65 sprzed Feceliftu - byl "barokowy" jak ktos o nim napisal. W tamtym roku zmienili kompletnie tylna klape + szerszy rozstaw osi o ile sobie przypominam, i jest ok. Wnetrze w porownaniu do E38 - first class, konkurencja tez tak twierdzi :).

 

A takie Audi - wszystko podobne, okragle ksztalty, bez charakteru - mam problemy zeby na trasie, na pierwszy rzut oka z przodu rozroznic A6 od A8. Wszystko banalne. Co do wnetrza - pismaki ze sponsoringu sami juz nie wiedza co pisac. Zmienial ktorys z nich ustwienia klimy w czasie jazdy(suoer dostep)? Extra spasowany montaz ? co to ma byc? Co do silnikow BMW - Audi tez nie ma sie co rownac. Stare male benzyny w BMW, od czasow wspolpracy z Chryslerem juz dawno nie sa w programie.

 

Z tego co wiem juz niedlugo BMW ma wrocic do kokpitu skierowanego w strone kierowcy.

 

Z4 to do tej pory najpiekniejszy projekt Chrisa B.

Poza 3er Coupe - juz niedlugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi non_plus_ultra zeby kazdy mogl miec swoje zdanie (nie narzucane przez nikogo) i swoj gust. Tobie nowe BMW sie podobaja - i wporzadku,szanuje to.Kazdy ma prawo miec inne zdanie. Hans i co odrazu trzeba sie rzucac bo ktos mysli inaczej niz ty?daj sobie spokuj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.