Skocz do zawartości

Nie otwiera klapy z przycisku i brak podświetlenia rej.


BrechZiom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wywaliło mi 2 błędy spalonej żarówki z tyło sprawdziłem i okazało się że podświetlenie tablicy nie działa, spaliło dwie żarówki na raz ? (możliwe bo to ledowe can bus więc może jakieś gówno i sie spaliło) wsadziłem obie zwykłe i dalej nic. Razem z brakiem podświetlenia wystąpił problem z otwarciem klapy przyciskiem, można było otworzyć tylko kluczykiem i pilotem. Wtedy była temperatura sporo poniżej -10 więc myślałem że coś namarzło i że ustąpi jak mróz odpuści i przejdzie.. ale nic z tego temperatura wzrosła i rozgrzałem wszystko suszarka do włosów i dalej nic... odkręciłem całą listwe i sprawdziłem optycznie kostki i przewody, wszystko wyglądało ok. Rozgrzałem wysuszyłem i złożyłem. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i są w porządku.

Macie jakieś pomysły co to może być ? spotkał się ktoś z taką dolegliwością ?

W sobote wybieram się do znajomego elektryka z prośbą by sprawdził dokładnie te wszystkie przewody itp. bo ja nie mam jak ani czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie harmonijkowe między klapą bagażnika a karoseria - na 99% przetarte przewody.

 

tego się obawiam właśnie :) harmonijka jest rozerwana i widać kable ale nie widać na nich uszkodzeń... będzie tam ciężkie dojście :( no nic w piątek będę działał tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie harmonijkowe między klapą bagażnika a karoseria - na 99% przetarte przewody.

 

dokładnie tak było. w połowie tej harmonijki był przełamany jeden z przewodów masowych idący do żarówek podświetlenia tablicy. a rozerwaną harmonijkę mam u samej góry i tam nie widać było. znajomy miernikiem znalazł który przewód wyciągną i wymienił.

Problem rozwiązany. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.