Skocz do zawartości

BMW 318d f30 Navi


gosher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zakupiłem BMW 318d f30 bez navi, panel IDRIVE też nie ma przycisku navi. Moje pytanie jest takie czy da się wgrać Nawigacje z płyty czy trzeba kupić nowy panel IDRIVE i jeżeli konieczna jest wymiana to jaki koszt mógłby tego być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można :nienie:

 

w skrócie: jak nie ma przycisku NAVI trzeba wymienić sterowniki iDrive, wyświetlacz i wiązkę. Plus kodowanie. Nie ma możliwości wgrania do auta navi przez wifi, bluetooth, CD i inne cuda. Po prostu w takim aucie nie ma sprzetu do obsługi navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam nawigacji :duh: :wink: Trochę nad tym ubolewam..... :cry2: ale nie będę jej robił :mrgreen:

Orientowałem się trochę w temacie....

1. Za nawigacje bussines (czyli z małym monitorem - jest okropny) trzeba dać ok. 2500 zł (sprzęt + robocizna)

2. Za nawigacje professional cic (duży ekran) trzeba zapłacić ok. 4000 zł (sprzęt + robocizna).

 

Może można coś taniej ulepić.... :mrgreen: :8)

 

Ceny są orientacyjne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad bierzesz mapy? Bo mam w mini 2015-2A i nigdzie nie moge znalezc nowszej

Mapy są w sieci dostępne. Niedawno ściągnąłem 2017-1.

Natomiast, nie wiem czy jest sposób na wygenerowanie kodu FSC do aktualizacji.

W przypadku map Route, nie generujemy kodu w oparciu o pliki 1B ani DE, tylko DF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nawigacja business jest z małym monitorem. Można łatwo wymienić ten monitor na duży tzn. 8.8 cala, jak w wersji z nawigacją pro. Oczywiście od tego sama nawigacja się nie "zupgradeuje", ale nawet wersja business ładnie się skaluje do większego wyświetlacza.

Koszt to koszt zakupu monitora 8.8 plus kodowanie FDL.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie możesz zrobić sam - kupujesz kabel e-sys, ściągasz i instalujesz program e-sys i czytasz manual. Samo kodowanie jest bardzo proste (zmiana dwóch wartości) i trwa ze dwie minuty.

Druga opcja to idziesz do kogoś kto się na tym zna, ale nie wiem ile taka usługa może kosztować. Wydaje się, że nie powinno być drogo bo to prosta operacja.

 

Zajrzyj jeszcze tutaj: http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1257854

 

Uwaga: według bimmerpost taki swap zadziała tylko w modelach z nawigacja Entry Nav czyli wyprodukowanych po 03/2014.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.