Skocz do zawartości

520d LCI - kluczyki nie otwierają auta


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio oba piloty przestały otwierać auto. Jak użyję zwykłego klucza na zamku samochód się otworzy i pilot zadziała 2-3 razy. Po jeździe jestem w stanie zamknąć auto zdalnie raz, a później znów jest brak komunikacji. Umyłem tylną szybę bo podobno tam jest moduł od komunikacji ale nic to nie zmieniło. Mam wersję auta bez comfort access. Problem wcześniej występował sporadycznie, teraz już cały czas i na obu kluczach jednocześnie więc wnioskuję że to prędzej coś z autem niż z bateriami. Co zrobić żeby znów wsiadać jak człowiek?

 

Ps. Na zewnątrz -13 ale samochód stoi w ogrzewanym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale to nie to. Radio działa normalnie. Navi też. Po otwarciu manualnie zamkiem mogę użyć pilota ze 20 razy i za każdym razem zadziała. Dopiero po dłuższym postoju nie zaskakuje. Teraz po jeździe zrobiłem test i kilkukrotnie zamknąłem auto z dobrych 20 metrów pilotem razem ze złożeniem lusterek. Ale jutro rano się nie otworzy nawet jak przyłożę kluczyk do szyby :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo że stacje radiowe i navi działały ok to winowajcą był właśnie wzmacniacz antenowy diversity.Auto otwierało się jak chciało, raz z metra albo mniej innym razem z dwudziestu.Czasami zdarzało się tez po dłuższym postoju tak jak u Ciebie.

Wymieniłem moduł antenowy i problem otwierania jak ręką odjął.Także nie sugerowałbym się tak do konca tym że radio działa ok.Po wymianie auto z dobrych stu metrów sie otwiera dalej nie próbowałem.Mogą to być jeszcze akumulatorki w kluczykach ale oba na raz to podejrzane.Możesz sprzwdzić i jakiegoś klucznika jaką siłe sygnału,dają twoje kluczyki.Też na poczatku mysłałem ze to akumulatorek w kluczyki ,ale pan od dorabianie kluczy zmierzył sygnał i był ok.wymieniłem diversity i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zdjagnozujesz przez ista

Inaczej tylko wymiana w ciemno

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.