Skocz do zawartości

silnik N47T


Gość zbych_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Kilka dni temu kupiłem BMW F30 320xd 2013 184 koni przebieg 170 tys.

Samochód bardzo fajny, wcześniej jeździłem BMW f30 2012 163koni ale bez xdrive (wspominam o tym bo to może być przyczyną).

Jestem oczywiście umówiony na serwis na piątek ale męczy mnie jedna rzecz. Gdy silnik jest zimny wszystko jest ok ale na rozgrzanym silniku gdy jadę powiedzmy około 2 tys obrotów i puszczam gaz słyszę taki pogwizd (albo metaliczny dzwiek jakby klocki obcieraly leciutko) zdarza się to na wszystkich biegach i chyba tylko jak silnik jest rozgrzany. Może to działa tak turbina w wersji 184 koni ? Albo napęd xdrive przenosi napęd ? Czy najgorsza opcja i może to być łańcuch ? Łańcuch niby słychać najlepiej na zimnym ? Jak ktoś chciałby posłuchać to mogę nagrać filmik... ?

Przeszukałem forum/google ale nic sensownego nie znalazłem...

Pozdrawiam!

 

Cześć, co było przyczyną problemu? Też mam 320d 193kkm z 2012r. i przy 2000-2500 słyszę ciche pogwizdywanie (stawiam na turbo). Jeżdżę z tym już grubo ponad rok :)

 

Witam.


Widać że mechanik ze mnie żaden... Problemem był przedni lewy dyferencjał... i nie chodziło o obroty a prędkość...

Na początku pojawiło się to przy prędkości około 180 później już zaczęło tak dziwnie trzeć (gwizdać) przy 140 a później już przy 110 i w tym momencie pojechałem do serwisu gdzie powiedzieli że to dyferencjał przedni lewy (łożysko). Łożysko wymieniłem w Pruszczu gdańskim (na stożkowe) i problem minął... Teraz jak jest zimny z kolejki to dosłownie gwiżdże jak tylko ruszam ale tylko na zimnym i to od początku obrotów więc wątpię aby było turbo myślałem że filtr powietrze ale wymieniłem teraz na nówkę manna i dalej to samo... Może gdzieś powietrze łapie ? Czy też tak macie ?

 

Mam to samo. Po odpaleniu na zimnym słychać ciche gwizdanie już na jałowych obrotach (chociaż nie zawsze), przy dodawaniu gazu częstotliwość dźwięku się zmienia, jednak przy rozgrzanym silniku gwizdanie jest praktycznie niesłyszalne. Również jeżdżę z tym od conajmniej 20k km i nic się jeszcze nie stało jednak nie daje mi to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,


czy może ktoś posłuchać i ocenić, czy rozrząd się już odzywa? Nie umiem tego rozsądnie ocenić, chyba jestem przewrażliwiony...


przebieg 144tyś km, F30 320d.


Przy okazji, na początku filmu widać, że dość mocno buja silnikiem, poduszki do wymiany, czy co to może być? Wcześniej (kilka tyś km temu, aż tak nim nie rzucało).


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można próbować czegoś słuchać na filmikach z youtube'a, ale czy nie lepiej podjechać do jakiegoś mechanika? Poza tym przebiegi >150kkm to już najwyższy czas jak ktoś chce być w 100% pewnym, że nic nie strzeli. Chyba, że ktoś od początku jeździł i dbał, ale to też gwarancji nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

•Info BMW,


Pojazdy od 01.09.2013 mają już zamontowaną nową wersję łańcucha rozrządu i wymiana łańcucha rozrządu nie przyniesie żadnego efektu!


Prowadnica łańcucha rozrządu:


Opis


Nowa wersja prowadnicy żeber


Przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów sprawdziłem łańcuch zero luzów, ślizgi kolor czarny. Mechanik mówi że to i tak nie daje gwarancji, że łańcuch się nie zerwie. Zaryzykowałem. Przebieg 190tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.