Skocz do zawartości

szarpanie przy ruszaniu BMW 735i


maniu155

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dopadł mnie problem po zmianie silnika, posiadam bmw e38 735i silnik m62 bez vanosów z manualna skrzynia.

Podczas zmiany silnika na taki sam , mechanik stwierdził że tarcza sprzęgła jest już słaba i dobrze ją zmienic jak skrzynia na dole a docisk i dwu mas ok. Kupiłem tarcze , po złożeniu nieraz szarpie przy ruszaniu zwłaszcza jak jest pod górke, nie zaleznie czy cieply czy zimny silnik. Jak dodam więcej gazu to tego nie czuc. Jak stoje na połsprzęgle to też czuć delikatne drgania na pedale. Przed wymianą wszytsko bylo ok nic nie szarpało. Auto jezdzi normalnie , przyspiesza jak trzeba , nic nie stuka tylko te wkurzające szarpanie. Nie raz mogę jeździć tydzień i nic nie szarpie a nie raz odrazu po odpaleniu. Czy miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozmawiałem z nim i twierdzi ze wszytsko złożył dobrze , cześci były w bardzo dobrym stanie i sam nie wie o co chodzi. Coś wspominał o delikatnym luzie na wale tylko ze ten luz jest w skrzyni nie na łącznikach wiec może to być tego wina ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie luz na wale tylko na skrzyni i on musi tam być, a co do szarpanie niech mechanior wyciąga skrzynie i patrzy co jest nie tak a nie wróży z fusów. Bo z tego co kojarzę pisałeś już o tym temat ze 3 miechy temu i widzę dalej się meczysz .

 

PS. tarcza była identyczna jak stara, mam na myśli czy obie miały sprężyny bo wychodziły 2 rodzaje pasowały zamiennie ale jedna była przystosowana do dwumasy a druga nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz, ze nie tylko ja piszę o mechaniku... wiec weź go zmien i pojedz gdzies gdzie mają pojecie o BMW.

Typ, który sklada ople, skody, fordy w zyciu nie ogarnie BM`ki !!

 

No tak bo w bmw sprzęgło jest ze złota i jest całkowicie innej budowy niż w Opolu ford ie czy skodzie.

 

Sonda się uszkodziła po tych wszystkich wymiarach czy wcześniej był problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Panowie podobny problem.

E38 735i manual.

Na zimnym jest gladko plynnie.

Natomiast jak sie rozgrzeje to przy delikatnym ruszaniu jak puszczam sprzeglo to az cala buda drzy.

Silnik ma moc itd.

Sprzeglo podobno nowe.

Czy to moze byc dwumas?

M62b35.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.