Skocz do zawartości

BMW X3 E83 brak otwierania pokrywy bagażnika


surfer30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam (chyba) nietypowy problem.

Kilka dni temu zauważyłem, że przy otwieraniu centralnym zamkiem z kluczyka samochodu, nie odblokowuje się pokrywa bagażnika. Taki sam efekt mam gdy używam przycisku w samochodzie. W takim stanie nie działa również przycisk klapy. Otworzyć mogę jedynie przyciskiem w kluczyku,dedykowanym do otwierania pokrywy.

Przed utworzeniem tego tematu szukałem czegoś podobnego, ale nie znalazłem, poza standardowymi problemami z całkowitym brakiem możliwości otwierania pokrywy (braku prądu, zaśniedziałymi przewodami lub brakiem styku w listwie, przełamanymi i przerwanymi przewodami klapa/nadwozie).

Czy ktoś jest w stanie nakierować mnie gdzie szukać winnego? A może to jakieś zabezpieczenie przed niepożądanymi ciekawskimi?

pozdrawiam

PS na pewno nie jest to konfiguracja kluczyka, bo z drugiego również nie mogę otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie było tak samo

 

klapa otwierała się z kluczyka

a z przycisku na klapie nie .

 

okazało się że 12 letni zintegrowany z oświetleniem tablicy przycisk wyzionął ducha sól go załatwiła

(zresztą jedna strona oświetlenia tablicy tez nie działała i nie była to kwestia żarówki)

używka kosztuje ok 200zł a nowy w BMW ok 380zł kupiłem nowy.

 

polecam wyjąć element i sprawdzić w jakim stanie jest wtyczka , sprawdzić czy dochodzi tam prąd

 

tak wygląda ten element po wycięciu go z obudowy

 

837ccad0454cff12med.jpg

aa528177a334a646med.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem co się stało, ale po weryfikacji organoleptycznej i kilku dniach wszystko wróciło do normy. Zauważyłem jeszcze, że jeśli nie otwiera się klapy od razu po odblokowaniu, to samoczynnie się blokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Od zewnątrz, dwie śrubki out i powinno wyjść. Jak nie pójdzie to na samym środku jest plastikowy ząbek który łapie za blęde trzeba tam podważyć pogrzebać, na obu końcach też jest jakiś wcisk w blędzie który może trzymać. Jak wyjdzie to pozostaje wypiąć wtyczkę.


U mnie ktoś już grzebał wcześniej z karoserii pociągnął masę do soketu żarówki.Całość usczelnił wkleił na klej, aby to wyciągnąć musiałem nieźle się namęczyć.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, u mnie było tak:

Jazda w deszczu - samoczynnie otwiera się zamek bagażnika w E83 X3.

Co zrobiłem - rozkręciłem tylną blendę, wyjąłem zamek. (zdjąłem plastikową obudowę klapy bagażnika od wewnątrz aby wypiąć spinki)

W blendzie jest mechanizm zamka. Był zawilgocony - woda dostawała się do blendy.

Wszystko dokładnie oczyściłem, zabezpieczyłem. Użyłem bezbarwnego silikonu sanitarnego - zabezpieczyłem wszystkie otwory przez które mogłaby się dostać wilgoć. Wewnątrz blendy oraz od ztrony przycisku zamka na klapie.

Na całej blendzie zrobiłem jakby nową uszczelkę z silikonu - założyłem, skręciłem. Wszystko Gra i buczy, nic nie widać - już się nie otwiera, zamek działa i z pilota i z przycisku pod blendą.

Alternatywą jest zakup nowego/używanego zamka - koszt około 200-250 zależy jak się znajdzie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak ostatnio ściągałem to najpierw zdjąłem wewnętrzny plastik a później od środka pomagałem każdemu z plastikowych kołków trzymajacych blende wyjść ściskając je kombinerkami albo nakładając nasadke 1/4" żeby ich nie pozrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.