Skocz do zawartości

[323i] Wymiana sterownika silnika DME


patryk1203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam e46 1.9 98r. padł mi komputer silnika jednak nie znalazłem dostatecznych informacji na ten temat więdz mam pytanie.

1)Czy jak kupię sterownik z tym samym numerem to mogę podpiąć i jechać, bez wymiany sterownika EWS, kluczyka itp ??

2)Jak kupie inny sterownik z EWS i kluczykiem wezme to wszystko podepne to normalnie go odpale?

Pozdrawiam i dziękuję za informację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiesz co nagle zgasł i próbowałem go odpalić odpala na chwilke i odrazu gaśnie.

Jak go kupiłem to widziałem ze ktoś coś tam wcześniej robił wiedz wyciagnołem wszystkie wtyczki z kompa a tam zielono i paru pinów brakuje :( i dlatego myśle że trzeba go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czy może ktoś napisać jaka jest procedura wymiany sterownika silnika.

( W starym nie wychodzi mi zasilanie na grzałkę sondy lambda)

Kupiłem na allegro sterownik o tym samym numerze ale o innym VIN.

Czy można przy pomocy INPA lub DIS-a zgrać program ze starego sterownika do nowego a póżniej zsynchronizować z EWS ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić za pomocą DIS albo SSS. Inpa nie da rady. Procedura wygląda tak ze odpalasz disa dajesz kodowanie wybierasz funkcję że uszkodzone jest DME następnie jest odczyt potem trzeba zmienić DME i jest zapis. W DIS wszystko jest opisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić za pomocą DIS albo SSS. Inpa nie da rady. Procedura wygląda tak ze odpalasz disa dajesz kodowanie wybierasz funkcję że uszkodzone jest DME następnie jest odczyt potem trzeba zmienić DME i jest zapis. W DIS wszystko jest opisane.

 

Niestety nie powiodło się. Robiłem podobnie jak opisana jest na forum adaptacja przepływki'.

Wszystko przebiega podobnie. Ale gdy chcę wgrać do "nowego"sterownika programu o numerze zapisanym na starym sterowniku, wyświetla komunikat ,żeby najpierw skasować program zapisany w tym sterowniku. Czy może ktoś wie jak to zrobić,

Dodam, że oba sterowniki DME mają te same numery, ale mają różne VIN chassis i różne numery wgranych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.