Skocz do zawartości

[E92] - ręczna regulacja świateł (Ksenony skrętne)


KuKiKaZMaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pojazd: BMW E92 335xi 2008 USA, reflektory zostały zmienione na EU (przez poprzedniego właściciela - importera), oryginalnie w USA były Dynamic Xenon, europejskie też zostały takie założone. Byłem ostatnio w warsztacie w celu wyregulowania świateł, niestety gość stwierdził że można je tylko wyregulować w pionie (wysokość), natomiast w poziomie się nie da - nie znalazł odpowiedniego pokrętła i tutaj jest może pytanie - czy skrętne reflektory ksenonowe mają regulacją "mechaniczną" w poziomie, czy to ma ustawiać sterownik? Wyszła hipoteza, że reflektory nie zostały zmienione, tylko same klosze, bo w USA światła świecą symetrycznie i tam się nie reguluje ich w poziomie i dlatego nie ma tego drugiego pokrętła.

 

W załączniku foto mojej lampy:

http://star266.com/images/BMW%20E92%20335xi%202008%20USA%20-%20Dynamic%20Xenon%20-%20AHL%20(reflektory%20zmienione%20na%20EU).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja na boki jest przez otwór w błotniku(mocowanie błotnika do fartucha, jest tam plastikowa zaślepka).

Trzeba mieć długi imbus lub krzyżak żeby to wyregulować.Najlepiej jest kręcić dwiema regulacjami na zmianę, są od siebie zależne.

Lampa us jest taka sama jak eu, mimo innego numeru części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja na boki jest przez otwór w błotniku(mocowanie błotnika do fartucha, jest tam plastikowa zaślepka).

Trzeba mieć długi imbus lub krzyżak żeby to wyregulować.Najlepiej jest kręcić dwiema regulacjami na zmianę, są od siebie zależne.

Lampa us jest taka sama jak eu, mimo innego numeru części.

Jest inny numer bo US na pewno nie maja homologacji EU

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam w 335i e93 dynamic xenon, auto sam sprowadzilem z usa, wiec wiem ze nic nie bylo robione ze swiatlami niewiadomego, i pisze na nich jak byk ECE 1,0% wiec, maja homologacje europejska, i swieca normalnie asymetrycznie Edytowane przez paciana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W anglikach są blaszki w lewo stronę, cała reszta ma w prawo.

viewtopic.php?f=70&t=283971

Przecież to potwierdza co pisałem wcześniej odnośnie blaszek, zreszta to była uwaga poza tematem wątku.

Temat wątku dotyczył regulacji soczewki i lampy USA ,odpowiedz na to jest w pierwszym moim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECE 1% to nie homologacja,

E1 to homologacja europejska, jest wybita na zółtej naklejce widocznej na zdjęciu wyżej.

Jeśli masz us to na naklejce masz wybite not CCC Approved i to jest jedyna różnica między lampami.

 

W sumie racja, az z ciekawosci zobacze w wolnym czasie co tam jest na tej naklejce, ale zasadniczo, przy ustawianiu na maszynie nie widze roznicy miedzy innymi xenonami "europejskimi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W anglikach są blaszki w lewo stronę, cała reszta ma w prawo.

viewtopic.php?f=70&t=283971

Przecież to potwierdza co pisałem wcześniej odnośnie blaszek, zreszta to była uwaga poza tematem wątku.

Temat wątku dotyczył regulacji soczewki i lampy USA ,odpowiedz na to jest w pierwszym moim poście.

Zaznaczyłem tylko, że to można przestawić samodzielnie bo z Twojego zdania to nie wynikało. Tylko tyle. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.