Skocz do zawartości

E60 po nocy nie odpalił - coś z kluczykiem ? Anteną ?


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem. Przyjechalem do rodziny na święta i po nocy pod chmurką i mrozie ok - 10 C nad ranem nie odpalilem auta.

Objaw taki - Kręcę rozrusznikiem ale jakby nie działa pompa paliwa. Rozebrałem na szybko i widzę, że nie ma plusa na pompie.

Myślałem, że cos z tym ale po ok 30 minutach i 40 kręceniach odpaliło. wygląda jakby coś nie tak z kluczykiem i go nie widział.

Ale dziwne jest to, ze tylko nad ranem. Potem zapaliłem i caly dzien było ok aż do następnego ranka.

Mam taki jeszcze objaw, że jak włącze radio i ogrzewanie tylnej szyby to mam zakłócenia w radiu. Czy coś może być z tym

Komputer nie pokazał błędu ;( A ja niewiem co dalej zrobić ?

 

Mam pytanie w e60 2003 kluczyk normalny - ponoć jest akumulator ale jesli otwiera auto z pilota drzwi itp to powinno byc ok.

I czy mozecie pomóc gdzie jest bezpiecznik do pompy paliwa oraz gdzie jest przekażnik do pompy ?

 

Ponadto czy możliwe ze jest jakis wzmacniacz do kluczyka w tylniej antenie ? Jeśli tak to może to dawać taki objaw ?

Auto kręci idealnie ale nie załapie :(

 

Dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na benzynach się nie znam, więc wiele nie pomogę, ale co do kluczyka, to tu pewnie nie ma znaczenia na jakie paliwo chodzą samochody, kluczyk zostaw w spokoju. Chodzi Ci pewnie o to czy immobilaizer działa, jeśli rozrusznik kręci, to znaczy, że wszystko masz z nim ok. Nie patrz na stan baterii w tym przypadku.

Może przy świecach, albo na fajkach z cewkami zbiera się wilgoć i przy dużych mrozach powoduje jakieś przebicie, a jak silnik się rozgrzeje i wszystko wyschnie, to zaczyna dobrze działać. To tylko takie moje luźne propozycje.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

A możesz powiedzieć w ktorym miejscu obok Amora to jest ?

I czy jest jakas szansa aby sprawdzic kable i świece ?

 

Niewiem od czego zacząć aby to naprawić

Dzisiaj jade jeszcze na kompa ( ponoc jakis wypas ) to zobaczymy czy cos sie pokazało ?

 

Czyli Immobilizaer i wszystko z kluczykiem wg Was ok ?

Ale skoro nie ma prądu w tym momencie na pompie paliwa to moze byc przez kable ?

TO sprawdziłem miernikiem i na plusie nic sie nie dzieje i pompa nie dziala :(

ale jak potem zapali to prąd na plusie jest i dziala idealnie.

 

Moze jakis przekaznik etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompą paliwa steruje moduł, znajdujący się za prawym boczkiem bagażnika (tak jakby obok amortyzatora). Próbowałeś odłączyć ibs? Błędów brak w kompie?

 

I co to jest IBS ? Prosze o zdjęcie z neta etc ktory to moduł to wypnę i sprawdzę styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Klemę IBS odłącz i spróbuj odpalić, bez podłączonej oczywiście.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.