Skocz do zawartości

E91 tylna wycieraczka - awaria.


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, u mnie wczoraj również przestała działać tylna wycieraczka. Dodatkowo przy otwieraniu tylnej szyby słychać takie dziwne uderzenie, jakby coś blokowało. Wcześniej tego nie było. Miał ktoś taki problem z wycieraczką połączony z problemem z klapą? W wolnej chwili będę chciał zdemontować i wyczyścić mechanizm zgodnie z instrukcją na forum, ale może ktoś wcześniej już usuwał problem tej klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie. Auto polega na tym , że czujnik na szybie obsługuje przednią wycieraczkę i szbkość jej działania. Na tył nie ma żadnych czujników i musisz wajchę sam pchnąć, jak chcesz włączyć tylną wycieraczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No i problem wycieraczki dopadł i mnie. Najpierw wycieraczka wykonywała coraz mniejszy ruch, a teraz stanęła całkiem. Spryskiwacz tylnej szyby działa. Chyba wymiana mechanizmu czeka, z tego co czytam?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm najczęściej jest ok tylko trzeba to rozruszać i przesmarować.

 

Coś w tym jest. Dopiero wczoraj odkryłem, że mechanizm pracuje tak jakby wycieraczka wykonała normalny ruch (słychać wyraźnie pracę silniczka). Tylko wycieraczka stoi nieruchomo jakby ją coś trzymało.


Zły jestem, bo leje trzeci dzień i przez szybę totalnie nic nie widać jak wycieraczka nie pracuje. Muszę to szybko zrobić.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Żeby na zaczynać nowego tematu napiszę tutaj, a mam taki problem że czasem coś szwankuje i tylna szyba otwiera mi sie sama... powiedzcie mi czy ten bolec który jest w mechaniźmie powinien ciągle być w tym otworze który jest na tym takim obrotowym kółku? Rozumię, że to kółko się obraca, tzn kręci a bolec jest w środku i przez to porusza się wycieraczka? Tylko dlaczego ten bolec jest ruchomy, tzn można go jakby wciskać na zasadzie przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie prawdopodobieństwo ponieważ w nocy padało.Jednak jeśli otworze szybę, przekręcę wycieraczkę tak ze bolec nie wejdzie w otwór, zamknę szybę to jest ok, ale gdy przekręcę wycieraczką żeby bolec wskoczył do dziurki to w momencie gdy wskoczy otwiera się szyba. Gdy wycieraczka jest w innym położeniu z bolcem poza dziurka to się nie otwiera samoczynnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.