Skocz do zawartości

F10 525XD stuki prawy przód przy skręcaniu w prawo.


Marco1974

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy !

 

Proszę o pomoc i radę . Otóż od niedawna zauważyłem, że jadą po wątpliwej jakości drodze i skręcając w prawo czasami słychać pukanie.

Wczoraj podjechałem do jednego z mechaników i nic nie stwierdził.

 

Mam przejechane 85tkm.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i informację.

 

pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na śnieg albo jakaś śliska łąka, wyłącz trakcję skręć koła i rusz dosyć gwałtownie raz w jedną, raz w drugą stronę. Prawdopodobnie półoś któraś się kończy ale na odległość ciężko się takie rzeczy diagnozuje ;) Padały przy dużo mniejszych przebiegach... Przy jeździe na wprost rzecz nie do zauważenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to półosie były wymieniane chyba na początku tego roku.

Zawsze myślałem,że efektem uszkodzonych półosi jest chrobotanie -może w tym przypadku jest inaczej.

 

Umówię się w ASO Tłokiński i będą diagnozować co jest nie halo.

 

Oczywiście powrócę z informacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 530d od niedawna słychać stuk przy maksymalnie skręconych kołach - głównie przy parkowaniu. Nie wiem czy to luz na przekładni czy co?! Dodam, że całe zawieszenie zostało skontrolowane, drążki wymienione i dalej ten sam problem. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 530d od niedawna słychać stuk przy maksymalnie skręconych kołach - głównie przy parkowaniu. Nie wiem czy to luz na przekładni czy co?! Dodam, że całe zawieszenie zostało skontrolowane, drążki wymienione i dalej ten sam problem. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?

 

Dokładnie u mnie są takie same objawy z tym tylko że jak trochę się ociepliło to nic nie słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy ten sam problem. U mnie podczas kręcenia kierownicą prawo-lewo nie słychać stuków nawet, gdy wykonuję gwałtowne skręty. Stuk pojawia się tylko przy maksymalnie skręconych kołach i tak jak mówisz nie zawsze. Masz stabilizator Dynamic Drive?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, że w aso nie potrafią nic znależć. Może nie wiedzą gdzie szukać. W "pumie" jest opis tej usterki. Tylko niech Ci zapłacą za tę informację bęcwały.

 

Problem powstaje na styku piasty koła i zwrotnicy. Trzeba rozebrać, oczyścić i posmarować. Jest w aso specjalny smar na tę okazję - zestaw naprawczy za 200 zł :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, że w aso nie potrafią nic znależć. Może nie wiedzą gdzie szukać. W "pumie" jest opis tej usterki. Tylko niech Ci zapłacą za tę informację bęcwały.

 

Problem powstaje na styku piasty koła i zwrotnicy. Trzeba rozebrać, oczyścić i posmarować. Jest w aso specjalny smar na tę okazję - zestaw naprawczy za 200 zł :duh:

 

Tylko proszę nie śmiej się ze mnie :-) co oznacza w " pumie" ?

Swoją drogą bardzo dziękuję za informacje. Może masz jakiś link do tej usterki ?

 

Będę wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dealer bmw (nie tylko) ma dostęp do systemu z opisami pewnych usterek i sposobu naprawy. Dostęp jest płatny ale nie jest drogi. Ty nie musisz wiedzie co to puma , ja też nie, ale dealer ma psi obowiązek rozwiązać Twój problem a jak nie potrafi (a zwykle nie potrafi) to BMW daje mu narzędzia w postaci instrukcji napraw które znajdzie np.w iście czy w pumie.

 

Szukając biuletynów serwisowych mozna trafić np. na taką stronę : http://www.allworldauto.com/tsbs/NHTSA_2012_BMW_5_SERIES_technical_service_bulletin_436873.html.

 

Napisałem Ci jak problem rozwiązać. Jak masz gwarancję to już wiesz jak dealera zagonić do roboty. Jak nie to lepiej pojedź do normalnego warsztatu i wytłumacz co mają zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.