Skocz do zawartości

E60 550i przyciemnienie szyb, pytanie


kosarz1

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciemnij tylną szybę oraz tylne drzwi tym samym odcieniem folii. Nie rób najciemniejszej bo będzie źle wyglądało. Ja jak przyciemniam to najczęściej używam 21%

Jest to taka folia gdzie w dzień przy słonecznej pogodzie delikatnie widać zarys wnętrza ale jak już jest szaro na dworze to nic nie widać.

Raz że zimą i po zmroku nie masz utraty widoczności a dwa że fajnie wygląda, jest to odcień taki jak robią w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnij tylną szybę oraz tylne drzwi tym samym odcieniem folii. Nie rób najciemniejszej bo będzie źle wyglądało. Ja jak przyciemniam to najczęściej używam 21%

Jest to taka folia gdzie w dzień przy słonecznej pogodzie delikatnie widać zarys wnętrza ale jak już jest szaro na dworze to nic nie widać.

Raz że zimą i po zmroku nie masz utraty widoczności a dwa że fajnie wygląda, jest to odcień taki jak robią w salonie.

Dzieki wielkie za odpowiedz ale musze Cie zapytac jeszcze o jedna sprawe bo nie wiem czy dobrze wszystko do konca zrozumialem. Czyli w warsztacie gdzie beda mi przyciemniac szyby mam powiedziec ze chce je przyciemnic o 21% czy ze maja je tak przyciemnic zeby mialy przepuszczalnosc swiatla 21%. Sorki moze za glupawe pytanie ale ja zielony jestem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o przepuszczalność światła w około 20%. Zrób wszystkie szyby tak samo, żeby nie było tak że tył masz ciemniejszy boki jaśniejsze bo źle wygląda.

Do aut szarych, srebrnych i tych odcieni pasuje.

Tu masz zdjęcia poglądowe :

https://zapodaj.net/88143d442996a.jpg.html

https://zapodaj.net/a9caa4b3f4df6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w Twoim kolorze i folią o której mówiłem:

 

https://zapodaj.net/074ab1fccf1ab.jpg.html

 

 

Wiadomo odcień folii to rzecz gustu jednak zdecydowana większość klientów nie lubi smoły 95%

 

Jeżeli chodzi o przednie szyby to dość ryzykowna sprawa, w przypadku kolizji drogowej lub potrąceniu pieszego z góry jest wina kierowcy który miał ograniczoną widoczność na skutek przyciemnienia przednich szybek.

Wielokrotnie zdarzało się że trafiali do nas klienci na zdjęcie folii z przednich szyb właśnie z tego powodu..

Ale wiadomo, to jest Wasze auto i możecie z nim robić co chcecie;)

Osobiście jeździłem kilka lat z przyciemnionymi przednimi szybami ale stwierdziłem że za dużo miałem przez to problemów, przegląd, kontrole drogowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam przyciemnić maksymalnie, czyli 95%. Sam tak mam i jestem zadowolony. Kolor auta ten sam co Twój, poniżej zdjęcie.

http://i497.photobucket.com/albums/rr333/lordv44/BM/IMG_0246_zpsh8xopzqm.jpg

 

Z przyciemnionymi 95% wyglada bardzo ciekawie - gangstersko. Ale jak to jest po zmroku, pasarzerowie siedzacy z tylu nie skarza sie na zla widocznosc? Chciaz to raczej najmniej bym mnie martwilo.. :wink: No i najwazniejsze, masz automatycznie przyciemniane lusterko w kabinie? Jesli tak to czy wystarczajaco dobrze widac przez nie po zmierzchu? Bo u mnie jak sie przyciemni to mimi tego ze nie mam folii na szybach to w lustrze naprawde ciemno sie robi. Dzieki za odpowiedz, Jesli to nie problem to moglbys wstawic jeszcze jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w Twoim kolorze i folią o której mówiłem:

 

https://zapodaj.net/074ab1fccf1ab.jpg.html

 

 

Wiadomo odcień folii to rzecz gustu jednak zdecydowana większość klientów nie lubi smoły 95%

 

Jeżeli chodzi o przednie szyby to dość ryzykowna sprawa, w przypadku kolizji drogowej lub potrąceniu pieszego z góry jest wina kierowcy który miał ograniczoną widoczność na skutek przyciemnienia przednich szybek.

Wielokrotnie zdarzało się że trafiali do nas klienci na zdjęcie folii z przednich szyb właśnie z tego powodu..

Ale wiadomo, to jest Wasze auto i możecie z nim robić co chcecie;)

Osobiście jeździłem kilka lat z przyciemnionymi przednimi szybami ale stwierdziłem że za dużo miałem przez to problemów, przegląd, kontrole drogowe...

Dzieki Szymon za odpowiedz, musze powiedziec ze na zdjeciu fajnie to wyglada i tez pasuje do tego koloru auta. Teraz to mam dylemat bo obie wersje bardzo mi podeszly, choc z mala przewaga 95% przepuszczalnosci, moze dlatego bo nie widzialem na zywo. Na szczescie przyciemnienie szyb nie jst jakies strasznie drogie wiec moge sprobowac najpierw jednego a potem drugiego wariantu. Tylko teraz pytanie ktory :D

Edytowane przez kosarz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyciemnionymi 95% wyglada bardzo ciekawie - gangstersko. Ale jak to jest po zmroku, pasarzerowie siedzacy z tylu nie skarza sie na zla widocznosc? Chciaz to raczej najmniej bym mnie martwilo.. :wink: No i najwazniejsze, masz automatycznie przyciemniane lusterko w kabinie? Jesli tak to czy wystarczajaco dobrze widac przez nie po zmierzchu? Bo u mnie jak sie przyciemni to mimi tego ze nie mam folii na szybach to w lustrze naprawde ciemno sie robi. Dzieki za odpowiedz, Jesli to nie problem to moglbys wstawic jeszcze jakies fotki.

Pasażerowie nie skarżą się, jest jedynie trochę ciemniej niż przy zwykłej szybie (mowa o jeżdzie jak się ściemni na dworze) . Lusterko wewnętrzne jak i zewnętrzne mam przyciemniane. Jak ktoś jedzie daleko to widać lekko sylwetke pojazdu, jak się zbliży na kilka metrów to wtedy widać jedynie jego świała w lusterku wewnętrznym. Według mnie w niczym to nie przeszkadza. Na parkingu, gdzie nie ma na zewnątrz zbyt dużo lamp może być problem - widoczność nie jest zbyt dobra, ale przy wolnym cofaniu nie będzie problemu. Natomiast przy jeździe w dzień widoczność jest bardzo dobra.

Tak jak napisałeś, folia nie jest droga, więc możesz zawsze zerwać gdyby Ci nie odpowiadała. Możesz na początek przyciemnić tylko tylną szybę, pojeżdzij i zobacz jak jest. Jak będzie ok to niech przyciemnią i boki ;)

 

Jutro zrobię kilka zdjęć to prześlę Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.