Skocz do zawartości

Zaparowane reflektory BMW e39


Denrey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem przedlifotwej e39 z 2000r. Borykam się z problemem parujących reflektorów, od dłuższego czasu parował jeden z nich a teraz zaczął również drugi. Ostatnio rozebrałem, wyczyściłem oraz skleiłem silikonem w miejscu gdzie jest uszczelka, niestety na następny dzień już była woda w środku.. Dodam, że reflektory były już wcześniej rozbierane (nie przeze mnie) Czy wie ktoś co można zrobić? W jakim miejscu jeszcze mogą być rozszczelnione proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bolączką parujących lamp są zatkane odpowietrzniki - rurka gumowa ,a w niej jest gąbka (źeby kurz nie dostawał się do lampy)

rozwiązanie - wyćiągnąć gąbke.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie parują przez gumową uszczelkę. Nieszczelność jest na połączeniu przezroczystej szybki i czarnego plastiku z zaczepami, który jest do niej przyklejony. Trzeba to połączenie uszczelnić silikonem i nie potrzeba do tej operacji wcale rozbierać lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez sprawdzić w jakim stanie jest ten gumowy "kołnierzyk" otaczający mocowanie żarówki w lampie, często ze starości są powyrywane i to też może być przyczyną
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie doczytałem , proponuję rozebrać ponownie reflektor i dokładnie wysuszyć i usunać stary silikon który tam jest teraz zbędny i tylko przeszkadza .

Parowanie reflektorów w tym modelu jest tak jak koledzy powyżej napisali [odpowietrzniki] jeżeli to nie pomogło to jednoznaczne jest że szkło reflektora się rozkleiło.

i teraz albo uda nam się go rozkleić usuwamy silikon i zastępujemy go nowym takim samym, lub poszukać szkło reflektora, dodawanie samego silikonu bez usunięcia starego i odtłuszczania itp itd to nic nam nie da , no może na miesiąc lub dwa i parowanie powróci ,

Proponuję zrobić to raz a porządnie i solidnie , a nie jak u nas poprzedni kowalski {klient} nawalił silikonu z 3 tubki i tak parowało:)

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko odczyściłem i odtłuściłem to miejsce, dałem grubiej silikonu i już ze 3 lata nie ma problemu z parowaniem.

 

+ że odtłuściłeś, może wystarczyło i parowanie znikło , każda porada i wykonanie cenne , Brawo Ty :D

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Lampa jest tak skonstrowana - odpowietrzniki są w takich miejscach źe jest prawidłowy obieg powietrza w lampie , jeśli gdziekolwiek dostanie się lewe powietrze -parują .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ten sam problem. Żadne uszczelnienie na silikon nie pomagało, nowe uszczelki z ASO również.

Problem zniknął po wymianie kloszy.

Rok czasu walczyłem, dwa zastanawiałem się czy je zmienić. Teraz minęło pół roku i jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.