Skocz do zawartości

E60 550i opony lato, zima


kosarz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukalem forum i nic nie znalazlem w tym temacie, chyba ze cos przeoczylem to niech moderator zamknie temat.

Jakie opony polecacie do e60 550i w sensie jakiej marki, moze jestescie przekonani do jakichs konkretnych typow, jesli tak to prosil bym o sugestie. Nie chcial bym kupowac opon z najwyzszych polek albo takich ktore sa przereklamowane, poprostu szkoda mi kasy. Opony jakie mnie interesuja to 245/30 przod i 275/35 tył ktore beda zalozone na felgi styling 172, 19cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 7er dunlop sport max rt na lato 245 50 18 i są super, najlepsze letnie opony jakie mialem bardzi dobre trzymanie w zakretach super przyczepne na starcie i bardzo ciche, na mokryn bez uwag.

Zimowki mialem rozne nokian dunlop continental Michelin i pirelli i wszystkie byly bez zastrzeżeń ze wskazaniem na continental 830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o 255/35 przód i 285/30 tył. Właśnie takie mam obecnie pirelli p zero - pierwszy raz w życiu reklamowałem opony. Tylnych nie dało się wyważyć. Reklamacja została uznana. Moje następne to goodyear f1 asymmetric 3 na następny sezon.

Na jakich felgach masz te opony? Jakie j? Ciekawi mnie jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato miałem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 245/40 R18 przód i tył 275/? R18 tył. Długo szukałem i czytałem zanim wybrałem, ale te jednogłośnie wygrywały pod względem parametrów jezdnych, cichej pracy, zużycia paliwa, indeksu prędkości i co najważniejsze ceny do jakości. Bierz tylko klasę premium i niekoniecznie runflaty, gdyż te wg opinii wielu użytkowników obniżają komfort jazdy, no chyba że nie masz zapasówki albo wolisz mieć ten plus, że w razie przebicia można kontynuować jazdę. Ja miałem zwykłe.

Co do zimówek to miałem 4x 245/40 R18 Continental ContiWinterContact TS810 i nie mogłem narzekać bo były znakomite. Miałem napęd xDrive. Aktualnie nie brałbym klasy premium, ale tylko z tego względu, że jeżdżę raczej ostrożnie i nie trzymam długo auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dlaczego za wszelką cenę prawie każdy tu chce zakładać opony o niestandardowym rozmiarze?

Nie chcial bym kupowac opon z najwyzszych polek albo takich ktore sa przereklamowane, poprostu szkoda mi kasy.

Kup na lato opony federal 275/30/19 tył i 245/35/19 przód. Tanie i dają radę.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na zimę 225 50 17 do bmw 550i i nie przewidziałem, że te opony będą za wąskie do tej mocy, kompletnie nie trzymają trakcji przy mocniejszym depnięciu.

Miałem na lato 19 275 tyl i 245 przod i trakcja była super ale komfort na dziurach i koleinach żaden, napewno nie założę już 19 stek i chciałem zapytać czy ktoś jeździł v8 lub 535d na oponach 245 przód tył? Planuję założyć na lato 245 albo na moje 17 lub kupię 18, chodzi mi o uzyskenie kompromisu między komfortem a trakcją. W 745d mam dunlopy 245 50 18 i jest bardzo dobrze ale 550i to jednak sporo większa moc i obawiam się czy 245 przeniosą moc bez mrugania dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.