Skocz do zawartości

Pompa wspomagania - którą kupić?


Martines_Lesz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Posiadam BMW e46 2001r 2.2b m54 170KM.

Padła mi pompa wspomagania kierownicy nigdzie nie mogę znaleźć używki a cena oryginału jest nieciekawa bo kosztuje 1200-1300zł.

Na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/pompa-wspomagania-nowa-bmw-3-e46-320-323-325-328-i1972858191.html

 

Niby pisze że markowa zadzwoniłem i się dowiedziałem że pompa jest firmy SKV Germany i wyprodukowany w Niemczech.

Mechanik mnie ostrzegał przed chińskimi zamiennikami ale sprzedający zdecydowanie twierdzi że to produkt niemiecki w oryginalnym opakowaniu z 1 roczną gwarancją.

Czy ktoś miał styczność z pompą producenta SKV?

Czy to na pewno niemiecki produkt?

I jak to się w praktyce sprawdza?

Proszę o jakąś konkretną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam.

Ja kupiłem ponad rok temu taki wynalazek do mojej wczesniejszej buni 323 i miało byc wszystko cacy.

Pompa przyszła, mechanik próbowal założyc, okazało sie ze jest inna od mojego starego oryginału - w innych miejscach króćce i mocowania.

Pompe odesłałem i kupiłem za 200 używke. Meczyłem sie jeszcze zeby odzyskac kase :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę załatwić taką pompę po regeneracji za 470 zł firmy LAUBER (handluje już pare lat tą firmą i nikt nie narzeka) + kaucja 130 zł plus koszty przesyłki.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz obiawy zepsutej pompy? u mnie spadaja mocno obroty przy skrecaniu a raczej przy manewrowaniu.

 

Najpierw czułem delikatny opór i jęki przy ruszaniu kierownicą.

A potem usłyszałem strzał i straciłem całkowicie wspomaganie.

 

mogę załatwić taką pompę po regeneracji za 470 zł firmy LAUBER (handluje już pare lat tą firmą i nikt nie narzeka) + kaucja 130 zł plus koszty przesyłki.

 

Dzięki ale już kupiłem tą z allegro za 345zł i rzeczywiście wygląda na niemiecką bo ma wytłoczone logo SKV i pod logiem na niej jest napis GERMANY.

Już ma ją mój mechanik i dziś wieczorem miał ją założyć jutro prawdopodobnie odbieram auto to napiszę jakie pierwsze wrażenie i co mechanik powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jak obiecałem piszę recenzję powyższej pompy producenta "SKV Germany".

Jeżdżę już około 3 miesiące i moje odczucia są trochę mieszane a mianowicie nie wiem czy to wina pompy czy może czegoś innego ale jak silnik jest zimny wydaje się być wszystko w porządku ale jak się nagrzeje to jak zaczynam szybko kręcić kierownicą to czuć delikatny opór i słychać takie ciche "yyyyyyyyyyyyy" "yyyyyyyyyyyyyy" na zimnym tego nie ma tylko jak przejadę kawałek.

Może to wina oleju w pompie ale jest nowy tylko może za rzadki się robi po nagrzaniu przez to słychać to delikatne wycie.

Ma może ktoś jakiś pomysł skąd to się bierze a może tak ma być?

Bo już nie pamiętam jak miała moja stara pompa bo nigdy na to uwagi nie zwracałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc

 

W piatek 13 padla mi pompa wspomagania. Troszke halasowala wczesniej, takie "tyrtyrtyrtyr" a podczas ostatniego rozruchu silnika uslyszalem "trrrrrrr" i juz wspomaganai nie bylo - zakladam, ze zwyczajowo poszla oska - obecnie kolko obraca sie luzno - jutro wyciagam pompe wiec bede wiedzial wiecej.

Profilaktycznie zapytam wczesniej o taka rzecz. Otoz RealOem podaje, ze w moim aucie (VIN JU10224)) jest pompa taka:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EM51&mospid=47676&btnr=32_0956&hg=32&fg=15

 

01 Pompa wspom. ukł. kierowniczego LUK LF-30 1 32416753274

 

Wyglada na to, ze ten model jest uzywany TYLKO w modelach 325xi i 335xi, w wersjach z napedem na jedna os (325i, 328i 330i/ci) stosowane sa inne pompy, ktorych jest od groma na wiadomym portalu aukcyjnym.

Mojej nie ma nigdzie natomiast cena nowej zabija.

Czy ktorys z forumowiczow posiada wiedze czym sie rozni model LUK LF-30 (32416753274) od np. modelu LUK LF-30 (32411094965) bo to by byl jakis absurd, zeby wersja xdrive posiadala inna pompe - niby z racji czego? :) cisnienie 120bar, mocowania takie same, w tym samym miejscu doprowadzenia przewodow...

No chyba, ze wyjme pompe i sie okaze, ze mam LF-20 i to by przynajmniej mowilo dlaczego ukrecila sie oska :)

 

pozdr,

--

japu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej, to Twój wątek na pl.misc.samochody o pompie w e46?

Jak masz LF-30 to masz lepszą pompę, ja miałem LF-20. Wybrałem nowy oryginał po konsultacjach z serwisem który regeneruje pompy ale nie FL-20 ;)

Chinczyk obojętnie ile by nie kosztował będzie jednakowym szajsem, który ma często problemy z utrzymaniem właściwego ciśnienia.

 

W/g mnie jako alternatywa jedynie dobra używka ma sens pod warunkiem, że nie leżała miesiącami w stercie innego rozbiórkowego złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam Was

dziś gdy wsiadłem do mojego auta podczas ruszania poczułem...po 1. głośniejszą pracę silnika co mnie od razu zaniepokoiło i po 2. drgania na kole kierownicy coś jakby przeskakiwało oddając przy tym dzwięki "grzechotki" podczas skręcania :cry2: najbardziej jest to odczuwalne przy skręcani i zawracaniu na małych prędkościach.udałem się do stacji diagnostycznej i od razu wykluczono awarie układu jezdnego,według mechanika najprawdopodobniej uszkodzona jest pompa wspomagania jednak wspomaganie jest,płynu nie ubyło i wycieków brak....ja bym obstawiał poduszki pod silnikiem :!: mieliście Panowie może takie sam problem :?:

Edytowane przez er/bartas
er'senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pompa wspomagania, jest szansa, że się "odwiesi" na jakiś czas i będzie ok, po czym padnie już na amen. Szykuj ~1000zł na nowy oryginał, o zamiennikach i używkach było już pińcet tematów więc :search:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, posiadam BMW e46 320i 2.2 benzyna 170KM i padła mi pompa wspomagania. Znajomy na BMW X5, którą sprzedaje na części i ma właśnie od niej pompe wspomagania, silnik w tej x5 jest 6 cylindrowy, nie wiem dokładnie co to za model. Czy owa pompa wspomagania z x5 pasowała by do mojej e46? Z góry dzięki za pomoc. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.