Skocz do zawartości

kontrolka zużycia klocków 530d


xantia77

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatniej wymianie klocków nie zgasła mi kontrolka informująca o ich zużyciu

przed zmianą miałam założone czujniki/czujnik zużycia- to zostało zdjęte przy wymianie klocków i jeżdżę bez tego kabelka

 

czy czujnik powinien być założony po obu stronach? czy tylko po jednej

 

czy jeśli przy następnej zmianie klocków dołożę te czujniki to kontrolka zniknie

 

rozumiem, że takie czujniki są jednorazowe? czy też nie?

 

czy jedyną opcją pozbycia się informacji o zużytych klockach jest skasowanie tego za pomocą kompa?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik jest przy przednim lewym kole,a drugi przy tylnym prawym. Wymień koniecznie czujniki, a gdy kontrolka dalej nie zgaśnie to zrób tak: wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, włącz zapłon na minute lub dłużej ale nie zapalaj tylko czekaj...powinna zgasnąć.

Żaden komputer na niewiedzę osoby która to wymieniała nie pomoże. Przy wymianie klocków gdy te były zjechane to także uszkodziły czujnik który jest jednorazowy i należy go wymienić przy każdej wymianie klocków na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie masz czujnika na wymiane to bierzesz stary, przecinasz kable kilka cm za wtyczką i je łączysz. Zamyka się obwód i kontolka gaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a gdy kontrolka dalej nie zgaśnie to zrób tak: wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, włącz zapłon na minute lub dłużej ale nie zapalaj tylko czekaj...powinna zgasnąć.

A jak to nie pomoże to spróbuj poczekać około 30 sek z wciśniętym pedałem hamulca

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.