Skocz do zawartości

E70 - webasto


gonzolot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy w E70 z wyposażeniem S536A (STANDHEIZUNG Urządzenie ogrzewania dodatkowego) powinien być także pilot do zdalnego sterowania ogrzewaniem postojowym?

Czy też pilot był tylko opcją albo wcale nie było i można programować grzanie jedynie z iDrive?

 

Przymierzam się do zakupu X5 i zależy mi na ogrzewaniu postojowym - najlepiej za pomocą pilota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pilot jest dodatkową opcją - nie kaźde auto z Webasto ma zdalne włączanie,jeśli auto ma ogrzewanie postojowe to dołoźenie pilota z centralką nie jest wielkim problemem.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był temat nawet o tym jak ktoś dokładał .Jak znajdę to podrzucę .

Zresztą ciężko trafić fajna opcje auta z webasto ,bo sam szukałem .Jak było webasto to inne rzeczy były beee...a dołożenie średnio opłacalne

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 litrowe diesle mają najczęsciej , e39 530 miały chyba wszystkie webasto tylko nie wszystkie miały odblokowaną funkcje ogrzewania postojowego - piec słurzył tylko do pomocy w szybszym nagrzaniu śilnika.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W mojej poprzedniej e39 z webastem tylko dla silnika - zakodowałem ogrzewanie postojowe , dołoźyłem centralke z pilotem i wszystko chulało aź miło.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I stało się, jest E70 z webasto bez pilota (kod wyposażenia S536A) :)

 

Grzanie kabiny zaprogramowane na konkretną godzinę z poziomu iDrive działa dobrze, teraz przydałaby się możliwość uruchamiania tego na odległość.

 

Podpowiedzcie proszę czego mam szukać? Jakaś nazwa albo kod tego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz nazwe Webasta ,albo zrób zdjęcie tabliczki znamionowej.

Potrzebujesz sterownik z pilotem i anteną tylko jest sporo typów musi być dobrany do pieca.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 lata temu zakładałem taki piec u siebie, jest on sterowany cyfrowo, przez szynę danych LIN klimatronika, pilot jest zintegrowany z modułem CAS samochodu, czyli używa centralki centralnego zamka, procedurę przypisania masz tu: viewtopic.php?f=109&t=139690 (post usera Pawelusz) a tu przykładowa aukcja pilota jaki mam u siebie http://allegro.pl/pilot-webasto-bmw-x3-x5-x6-e60-e90-e91-i6599336189.html Przy zakupie zwróć uwagę czy pilot jest w wersji europejskiej czyli czyli działa na częstotliwości (bodajże) 434MHz, wersje US i japońskie są na 868MHz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kluczyk zakupiłem, europejski na 100% wg sprzedającego.

Niestety, kodowanie wg tego linka nie pomogło (przyciskałem na różne sposoby w sensie długości przytrzymywania przycisków), na koniec drzwi nie zostały zaryglowane i odryglowane ani oświetlenie nie mignęło.

Może faktycznie jakiejś centralki fabrycznie brak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja wina, wydawało mi się że procedura opisana w poście była ok, ale znalazłem źródło:

 

http://workshop-manuals.com/bmw/x_series_e70/x5_3.0d_m57t2_offrd/2_repair_instructions/64__heating_and_air_conditioning/12__auxil._heater_with_control_elements/3_ra__initializing_telestart_hand_transmitter_(t93)_(from_build_date_03_2007)/

 

Sprawdź to i bankowo zadziała, przed chwilą sprawdzałem u siebie. Aaaa i włączanie webasta z pilota to nie jest pojedyncze kliknięcie w ON a sekwencja 1-2 sek ON aż się zapali zielona dioda i potem ponownie krótki klik w ON - zielona dioda zaczyna migać. Mi obczajenie tego zajęło kilka godzin :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tak poza pilotami i antenką mam takie pytanie czy jest jakaś możliwość by webasto uruchamiało się stale o danej godzinie a nie co dzienne klikanie ?

Jak dokodujesz webasto do auta to zegar do ustawienia czasu włączania pojawi się w menu.

http://www.digi-check.de/images/shbmw002.jpg

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś na allegro kiedyś widziałem taką propozycję....przez stary telefon :duh: Choć nie o to mi chodziło ale proszę... http://allegro.pl/webasto-thermocall-tc1-sterowanie-telefonem-bmw-i6440090706.html#thumb/2

To było bliższe temu ale z starym telefonem :D http://allegro.pl/webasto-eberspacher-sterowanie-telefonem-gsm-i6622477483.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.