Skocz do zawartości

Elektroniczna książka serwisowa


jakimoto

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze od 2014 roku ksiazek papierowych sie nie wydaje. Wszystko i tak mozesz sprawdzic w serwisie posiadajac kliczyk lub po numerze vin. Tak naprawde i tak w elektronicznej ksiazce serwisowej ja np mam jakies 30% tego co robione jest w aucie. Reszta na serverach bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

np. u forumowiczów - http://www.bimmer-check.com/ (nie wiem za ile)

albo na nie polskich stronach: tu masz za 13 dolców http://www.bimmer-check.com/

Ja jeszcze w tamtym roku korzystałem z bmwdecoder.com, ale już nie działa :(. A szkoda, miałem raport z historią za 3 euro w 5 min po przelewie na mailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że nie ma tam konkretniejszych info co było robione.

Przetestowałem i u mnie ta historia wygląda tylko tak:

 

Event Date Event Location Odometer Reading Event Detail

2018-01-10 Inspection Station 40,000 km Inspection

2017-12-16 Inspection Station 39,000 km Inspection

2017-01-16 Inspection Station 25,000 km Inspection

....

 

Nie ma ani info na jakiej stacji był robiony wpis ani info co konkretnie.

Poza tym nie są to dokładne przebiegi tak jak były wpisywane w system BMW. Np. przy pozycji 39000 wiem, że na pewno w system poszło 39 i 3 inne cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda, że nie ma tam konkretniejszych info co było robione.

Przetestowałem i u mnie ta historia wygląda tylko tak:

 

Event Date Event Location Odometer Reading Event Detail

2018-01-10 Inspection Station 40,000 km Inspection

2017-12-16 Inspection Station 39,000 km Inspection

2017-01-16 Inspection Station 25,000 km Inspection

....

 

Nie ma ani info na jakiej stacji był robiony wpis ani info co konkretnie.

Poza tym nie są to dokładne przebiegi tak jak były wpisywane w system BMW. Np. przy pozycji 39000 wiem, że na pewno w system poszło 39 i 3 inne cyfry.

 

Myślę, że to wina tych , kto robił te wpisy, ponieważ jest napisane ogólne, a można zapisać według rodzajów przeprowadzonego serwisu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne u mnie jest dokładny przebieg , data i info co zostało zrobione ( oczywiście tylko większe i ogólne informacje ) jest tez pięcio cyfrowy kod dealera po którym można dojść gdzie było to robione. Oczywiście po kluczyku jest o wiele więcej informacji które można odczytać jeśli chodzi o historie serwisowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko łącznie z tym czego dotyczyło.Może w twojej była ingerencja poprawiacza stanu licznika?

jeśli do mnie to pisałeś, to wydaje mi się, że nie powinno u mnie byc kombinacji z przebiegiem. Kupiłem roczne auto z PS z BMW z pełna gwarancją - nie widze potrzeby dlaczego mieliby cofać licznik.

Poza tym przed zakupem korzystałem ze sprawdzenia historii na innej stronie (www.bmwdecoder.com - nie działa już) i tam były dokładniejsze dane. Był własnie dokładny przebieg i dealer.

Na stronie ww. te dane inaczej wyglądają.

 

Tak to jest w raporcie z bmwdecoder (nawet czas co do minuty):

 

2016-10-07 09:57:00 23,082 km Dealer Visit 29029

2016-09-06 00:00:00 23,078 km Maintenance Jobs Inchcape Motor Polska Sp.zo.o., Warszawa

2016-09-05 19:25:00 22,810 km Dealer Visit Inchcape Motor Polska Sp.zo.o., Warszawa

2015-08-26 15:53:00 3 km Dealer Visit Inchcape Motor Polska Sp.zo.o., Warszawa

 

To samo auto, te same wpisy z auto-records:

2016-10-07 Inspection Station 23,000 km Inspection

2016-09-05 Warszawa 22,000 km Inspection

2015-08-26 Warszawa 0,000 km Inspection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, będę musiał sprawdzić w ASO jak to się wyswietla u nich. Tym bardziej, że ostatnio namieszali mi nieźle, bo przy serwisie wpisali mi przebieg o kilkanascie tysięcy mniejszy niż był w rzeczywistości na blacie (a tylko o 600km większe niż wczesniejszy wpis sprzed roku). W związku z tym później musiałem zostawić im auto na kilka godzin, żeby to uporzadkowali, bo nie mogli tego ogarnąć w 15 minut (tak jak mi się wydawało że powinno się to skorygować). Niby wszystko powinno być ok łącznie z danymi na serwerach BMW, ale rzeczywiście nie pomyślałem, żeby gośc mi pokazał monitor z tymi wpisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Poprzez idrive tego nie zrobisz. Możesz to zrobić poprzez oprogramowanie diagnostyczne, ale będziesz miał to wklepane tylko w auto. Nie będzie tego w systemach BMW, tzn. jesli ktoś będzie sprawdzał twoje auto po VIN jak będziesz na przykład sprzedawał to nie zobaczy tych wpisów. Widząc że masz wpisy w aucie a na serwerach BMW nie kupującemu zapali się żółta żaróweczka ostrzegawcza, a przynajmniej powinna. Zawsze może istnieć podejrzenie, że coś kręciłeś z przebiegiem itp. I raczej tego nie unikniesz.

A żaden serwis raczej Ci tego nie powpisuje teraz po fakcie, skoro nie robili danej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podczepie sie pod temat zeby nie zakladac nowego.

Robilem pelny serwis (olej + wszystkie filtry) w zwyklym warsztacie (nie ASO) i chcialbym by w komputerze bylo to uwzglednione ale oczywiscie nie jest to wpisane w historii serwisow. Z tego co tutaj wyczytalem to jedynie w ASO (lub warsztacie co maja kompa do BMW) da sie to edytowac, zgadza sie? A co jak mi sie skonczy przebieg/data serwisu w tym menu serwisowym? - jak potwierdzic, ze serwis zostal przeprowadzony wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Elektroniczna książka serwisowa obowiązuje od...... 07 / 2013r.

Nie pamiętam nazwy nieautoryzowanego serwisu , ale takie serwisy jak ten poniżej mogą wpisywać wykonane prace czy to w książce serwisowej czy elektronicznej książce serwisowej......

https://www.youtube.com/c/AdamKuncMOTOKUNCIK


Myślę ,że wystawienie faktury za wykonane usługi wystarczą aby potwierdzić wykonany serwis auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elektroniczna książka serwisowa obowiązuje od...... 07 / 2013r.

Nie pamiętam nazwy nieautoryzowanego serwisu , ale takie serwisy jak ten poniżej mogą wpisywać wykonane prace czy to w książce serwisowej czy elektronicznej książce serwisowej......

https://www.youtube.com/c/AdamKuncMOTOKUNCIK


Myślę ,że wystawienie faktury za wykonane usługi wystarczą aby potwierdzić wykonany serwis auta.

W autach przed 07/2013 tez jest i dziala.

Nie wiem czy pojawilo sie to w NBT ale jesli tak to od 07/2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczna książka serwisowa obowiązuje od...... 07 / 2013r.

Nie pamiętam nazwy nieautoryzowanego serwisu , ale takie serwisy jak ten poniżej mogą wpisywać wykonane prace czy to w książce serwisowej czy elektronicznej książce serwisowej......

https://www.youtube.com/c/AdamKuncMOTOKUNCIK


Myślę ,że wystawienie faktury za wykonane usługi wystarczą aby potwierdzić wykonany serwis auta.

W autach przed 07/2013 tez jest i dziala.

Nie wiem czy pojawilo sie to w NBT ale jesli tak to od 07/2012.

 

Nie działa. Mam przedlifta z kwietnia 2013. Flaki w środku już od polifta ale książki nie dało się uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.