Skocz do zawartości

Wymiana lampy przedniej BMW f30 kodowanie?


adrian512

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
WBAFW31090C281395

teraz wlozylem kasete z nr 7316208

535212805 BIX F07

 

jak zakladam kasete z lewej lampy to dziala wszystko normalnie (nr z lewej 7269631 532384807 BIX/TFL )

Jak pokazuje praktyka - od F07 nie pasuje - inne hardware. Oczywiście możesz czarować, ale raczej nie pomoże.

Była niedawno identyczna sytuacja. Sprzedawca sprzedał właścicielowi też od F07. Długo jeździł, tancy z bębnem wokół maszyny nawec nie pomogły )))

http://katowicebimmertvo.blogspot.com/2017/04/inicjalizacja-sterownika-lewej-lampy.html

 

Twoi numery

 

Номер детали Снята с производства

1 63 11 7 316 217 Выпускается

2 63 11 7 305 235 13.06.2013

3 63 11 7 304 905 29.07.2011

4 63 11 7 279 625 25.10.2010

5 63 11 7 274 400 21.04.2010

6 63 11 7 267 044 26.01.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Odkopie trochę temat, bo chyba też mam problem z modułem tms??


Problem taki ze prawa lampa nie zawsze poziomuje sie do pozycji zero z lewą lampa i zostaje na dole.


Drugą dziwna rzecz zauważyłem ze jak czujnik zmierzchu wykryje że już pora zapalić światła to lewa lampa zapala sie w odpowiedniej pozycji a prawa odrazu jest na dole i nie idzie do góry.


W czym leży problem nie mam pojęcia juz, ktos mi mówił ze jakis silniczek krokowy sie zacina.

Proszę o jakąś sugestię co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja tez odgrzeje trochę temat.

Czy wymieniając sama lampę (BMW LED) bez osprzętu, będzie trzeba ją kodować? Wszystkie moduły przełożę z obecnej lampy.


Czy do demontażu przedniej lampy, trzeba zdejmować również zderzak, czy wystarczy go tylko poluzować?

Auto BMW F30 polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zderzak musisz zdjąć.


Teoretycznie lampa powinna działać bez problemu, aczkolwiek miałem przypadek w X1 F48, że przy aucie z USA, europejska goła lampa nie działała prawidłowo, mimo że osprzęt się nie zmienił. To samo było w F10 z USA. Te reflektory nie są do końca takie same, mimo identycznego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak musisz zdjąć.


Teoretycznie lampa powinna działać bez problemu, aczkolwiek miałem przypadek w X1 F48, że przy aucie z USA, europejska goła lampa nie działała prawidłowo, mimo że osprzęt się nie zmienił. To samo było w F10 z USA. Te reflektory nie są do końca takie same, mimo identycznego osprzętu.

 

Dzieki za odpowiedź, w takim razie poczekam aż się trochę ociepli i spróbuję ją wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zebys mnie zrozumial dobrze. To, ze cos nie działało, nie oznacza, ze w ogole nie bedzie dzialalo. Chodzilo mi o to, ze potrzebne bylo kodowanie, mimo ze teoretycznie moduly przeciez byly od tego auta, a zmienialem tylko same gole reflektory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.