Skocz do zawartości

Mokra tapicerka podłogi za fotelem kierowcy


BLUESSO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Zakupiłem samochód z całkowicie mokrą wykładziną za fotelem kierowcy (woda aż chlupie z gąbki wygłuszającej). Sprzedawca zarzekał się, że zamoczył przy czyszczeniu lub zostawił na deszczu z otwartym oknem. Nawet uwierzyłbym w jego słowa (zapach wody w żaden sposób nie wskazuje na dłuższe zawilgocenie) lecz nie wykluczam nieszczelności. Zauważyłem, że plastikowa listwa progowa pod tylnymi drzwiami po deszczu jako jedyna jest wilgotna. Dodatkowo egzemplarz posiada dach panoramiczny. Czy może to być problem z uszczelnieniem gąbki drzwi (tej pod boczkiem) albo z niedrożnością odpływów dachu ? Jak najskuteczniej wyczyścić rurki odpływu dachu, tj.tylko korek od dołu czy może przepychać czymś od góry ? Dodam, ze pojazd jest absolutnie bezwypadkowy, nigdy nie była ściągana tapicerka. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jakiejś dziwnej sytuacji, kiedy to po opadach deszczu zbiera się woda w tylnych drzwiach za kierowcą. Szczerze to ostatnio nawet jak otwierałem tylne drzwi to wylało się trochę wody na ziemie... Nie wiem czy to może mieć jakieś powiązanie z mokrą wykładziną ale umiejscowienie się mniej więcej zgadza... chociaż u mnie jest sucho. BTW sprawdź sobie poniższy temat

 

viewtopic.php?f=103&t=274367&start=15

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podczepienie tematu. Okazało się, że jednak była to nieszczelność membrany wygłuszającej znajdującej się pod tapicerką (boczkiem) drzwi. Membrana jest oryginalnie zamocowana (przyklejona) do stalowych drzwi na pasku masy bitumicznej. Odklejenie się maty w miejscu pokazanym na zdjęciu (strzałka) powoduje powstanie szczeliny przez którą woda z drzwi wylewa się na próg.

a054a54ba3e8.jpg

W przybliżeniu:

3f2824270e67.jpg

Domowym sposobem, na szybko uszczelniłem matę srebrną taśmą. Operacja przyniosła spodziewany efekt. Lałem wodę w szczeliny z węża ogrodowego, potem z myjki ciśnieniowej i próg pozostawał suchy.

d38ba8272ecc.jpg

Nie mniej jednak mam wrażenie że to tylko połowa sukcesu. Ne mam pojęcia w jaki sposób (którędy) woda dostaje się do drzwi w takich ilościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego.

1. Ściągasz delikatnie plastikową osłonę klamki.

2. Pod tą osłona będziesz miał śrubę torx która odkręcisz.

3. Jeśli to tylne drzwi to zaczynasz ściągać tapicerkę - jest mocowana na wciskanych klipsach. Zaczynasz od lewego górnego rogu.

4. Jeśli rozbierasz przednie jest dodatkowa śruba pod listwą ozdobną. Listwa tez jest na wcisk więc bez problemu.

To tyle. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak mam wrażenie że to tylko połowa sukcesu. Ne mam pojęcia w jaki sposób (którędy) woda dostaje się do drzwi w takich ilościach?

 

Ścieka po zewnętrznej stronie szyby ;) Przecież drzwi jako takie (uszczelka zewnętrzna szyby) nie są wodoszczelne :) To właśnie pianka z masą uszczelniającą pod tapicerką mają zapewnić wodoszczelność wnętrza pojazdu przed wodą. Sznur butylowy (masa uszczelniająca) jest do kupienia w ASO (P/N: 83190000537). Tak poprawnie uszczelnisz piankę drzwi. Lub opalarka, którą uplastycznisz masę :)

 

Pzdr

misiuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wodospad przy otwieraniu drzwi oznacza zużytą uszczelkę zewnętrzną szyby.

Uszczelka nowa przepuści tylko jej śladowe ilości. Problem rozwiązany całkowicie :) Dzięki.

 

Źle mnie zrozumiałeś trochę. Woda w drzwiach jest ZAWSZE. Dlatego jest otwór w drzwiach na dole odprowadzający wodę. Nie wpuszcza jej do wnętrza auta cała (nie potargana) pianka i szczelna masa. Wymiana uszczelki nic nie zmieni. Poprawne uszczelnienie tak :)

 

Pozdrawiam,

misiuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest zawsze; to fakt, ale w w ilościach śladowych. Niepokojąca jest natomiast sytuacja gdy podczas otwarcia drzwi wylewa sie strumieniem przez kanały odpływowe jak niektórzy zgłaszali. Zatem dedukuję, że to właśnie wina omawianej uszczelki. Edytowane przez BLUESSO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda strumieniem się wylewa po otwarciu drzwi to znaczy, że jest nieszczelna pianka. Woda przecieka pod tapicerką i zbiera się między progiem/uszczelką krawędzi nadwozia a uszczelką drzwi. Jak jest jej dużo to przecieka przez próg i stąd mokre wykładziny. Uszczelka zewnętrzna szyby nie będzie miała tu wielkiego znaczenia choć nie będę się spierał. W życiu jej nie wymieniałem a pianki uszczelniałem we wszystkich swoich samochodach. Jak pianka jest szczelna to woda nie ma się gdzie zbierać tylko spływa na bieżąco przez odpływ w drzwiach i po progu zewnętrznym.

 

Pzdr

misiuto

Edytowane przez misiuto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.