Skocz do zawartości

E60 530d Problem z automatyczną skrzynią biegów


Brumm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie i chcę się upewnić czy faktycznie to prawda.

 

Jeśli chodzi o moje auto wyskakuje mi błąd automatycznej skrzyni biegów gdy odpalam zimne auto. Czasem Gdy wrzucam R potrafi szarpnąć i to na tyle. Auto ma normalne osiągi i nic się nie dzieje. Gdy dłużej pośmigam autem to już mi nie wyskakuje taki błąd. Bardzo często wyskakuje on gdy jest tak pogoda jak teraz. Latem jest to może raz, dwa razy. Raz rozładował mi się aku i uruchomiłem auto klemami i teraz coś częściej pojawia mi się błąd. Sprawdzałem auto kompem i zero błędów, olej i filtr był wymieniany. Olej sprawdzał mechanik i powiedział, że jest idealny.

 

Z tego co czytałem na forum to może być wina akumulatora tym bardziej, że teraz robię małe trasy i nie ma jak się chyba doładować.

Jak wam się wydaje wymienić aku. Zastanawiam się nad tym bo niestety aku jest drogi i nie wiem czy to pomoże i czy po wymianie nawet jak o takiej samej pojemności dam nowy aku to trzeba zrobić tą adaptacje ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To PD ładuje codziennie aku i zobaczysz czy to jego wina.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD ?

 

No, ale z tego co czytam to jak wyciągnę aku żeby go np. podładować czyli ładne parę godzin to jak wrócę go zamontować to mogę mieć jakieś problemy z adaptacją, błędy jakieś wywali itp. itd. To prawda ? Czy mogę spokojnie go wyjąć podładować przez noc i rano wrzucić do auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój słownik żyje własnym życiem. Podładuj

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania akumulatora masz pod maską wypuszczony + i -...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania akumulatora masz pod maską wypuszczony + i -...

 

 

Ja wiem dobrze, że są tam wypuszczone, ale nie każdy mieszka w domu lub ma garaż i blisko prąd.

Niestety mieszkam w bloku i nie mam jak podłączyć prostownik na parkingu więc się pytam czy jeśli go wyciągnę na noc i rano podłączę to mogę się liczyć z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania akumulatora masz pod maską wypuszczony + i -...

 

 

Ja wiem dobrze, że są tam wypuszczone, ale nie każdy mieszka w domu lub ma garaż i blisko prąd.

Niestety mieszkam w bloku i nie mam jak podłączyć prostownik na parkingu więc się pytam czy jeśli go wyciągnę na noc i rano podłączę to mogę się liczyć z problemami.

wyjmowałem do ładowania na noc i nic się nie stało :D

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Normalnie nie powinno być problemów.

Jedynie jeśli masz aktywna kierownicę będziesz musiał zrobić adaptacje. Sprawdź wcześniej czy zamek działa jak wsadzisz grota :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety starego aku nie mam do podtrzymania napięcia.

 

Jeśli chodzi o aktywną kierownicę to nie mam tego, nie mam nawet foteli z zapamiętywaniem pozycji. To chyba zostaje mi tylko zaryzykować wyciągnąć aku i podładować w domu przez noc. Przynajmniej sprawdzę czy coś się poprawi z tym błędem skrzyni. Jak tak to najwyżej w nowy zainwestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek miał focusa z automatem od jakiegoś czasu też rzucało błędami skrzyni bo automat,był w serwisie i nikt nie był wstanie dojść co jest grane ,po sprawdzeniu akumulatora przyrządem okazało sie ze ma za słabe napięcie co najlepsze auto paliło i jeździło bez problemu po wymianie aku wszystko wruciło do normy i błędy znikneły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania akumulatora masz pod maską wypuszczony + i -...

 

 

Ja wiem dobrze, że są tam wypuszczone, ale nie każdy mieszka w domu lub ma garaż i blisko prąd.

Niestety mieszkam w bloku i nie mam jak podłączyć prostownik na parkingu więc się pytam czy jeśli go wyciągnę na noc i rano podłączę to mogę się liczyć z problemami.

 

wyskoczy ci troszkę błędów i tyle :)

Data może się zzerować itp itd.

 

Nic poważnego nie powinno się wydarzyć.

 

 

Jak masz AS (active steering) to będziesz musiał je zainicjalizować - odpalić auto, na maxa w lewo na maxa w prawo i na maxa w lewo, zgasić , odpalić. Jak nie zniknie to przejechać się kilka metrów i jeszcze raz inicjalizacja. DONE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania akumulatora masz pod maską wypuszczony + i -...

 

 

Ja wiem dobrze, że są tam wypuszczone, ale nie każdy mieszka w domu lub ma garaż i blisko prąd.

Niestety mieszkam w bloku i nie mam jak podłączyć prostownik na parkingu więc się pytam czy jeśli go wyciągnę na noc i rano podłączę to mogę się liczyć z problemami.

 

wyskoczy ci troszkę błędów i tyle :)

Data może się zzerować itp itd.

 

Nic poważnego nie powinno się wydarzyć.

 

 

Jak masz AS (active steering) to będziesz musiał je zainicjalizować - odpalić auto, na maxa w lewo na maxa w prawo i na maxa w lewo, zgasić , odpalić. Jak nie zniknie to przejechać się kilka metrów i jeszcze raz inicjalizacja. DONE :)

 

No nic dziękuję za info w piątek wyciągam aku i zobaczymy co z tego będzie. AS nie mam na całe szczęście :) Mam nadzieje, że podładowanie aku coś da i problem ze skrzynią zniknie. Przynajmniej będę wiedział, że to wina aku i kupię coś nowego żeby już więcej tego wkurzającego błędu rano nie widzieć.

 

 

 

I jeszcze pytanie do specjalistą mama podobny aku https://media2mi.pl/p/2/374/466/photo-cbb5eb3a-6517-4ac2-bc34-8969a86182aa-for_zoom.jpg

 

A dokładnie VARTA 12V 90Ah 720A 590 122 072 312 2 ,ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to aku bezobsługowy czy też nie. Info mi potrzebne bo nie wiem czy dolewać wody destylowanej podczas ładowania. Ktoś pomoże ustalić co to za aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.