Skocz do zawartości

E91 330d 241 KM, prędkość max. przy dużym obciążeniu


Jasiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

tydzień temu miałem wycieczkę do Gdańska z 3 pasażerami i załadowanym bagażnikiem w sumie ok. 300 kg więcej niż jeżdżę sam i V max. wynosiła u mnie tylko 200 km/h. Zaniepokoił mnie ten fakt bo prędkość max. powinna być 250 a nie 200 czy mogło to być spowodowane dodatkowymi kilogramami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

tydzień temu miałem wycieczkę do Gdańska z 3 pasażerami i załadowanym bagażnikiem w sumie ok. 300 kg więcej niż jeżdżę sam i V max. wynosiła u mnie tylko 200 km/h. Zaniepokoił mnie ten fakt bo prędkość max. powinna być 250 a nie 200 czy mogło to być spowodowane dodatkowymi kilogramami ?

 

Jechałeś swoim autem 250?

 

V maks zależy od oporów toczenia, mocy maksymalnej i oporu powietrza.

W Twoim przypadku wzrosły opory toczenia (masa dociskająca opony) Jeśli naprawdę jechałeś w identycznych warunkach 250 a teraz tylko 200 to z prostych wyliczeń wychodzi, że moc Twojego auta , żeby osiągnąć 250 powinna wzrosnąć do 470 koni !. Odwrotnie licząc jeśli do osiągnięcia 250 wystarcza 241 koni to w tych samych warunkach do 200 na godzinę wystarczą 124 konie

 

Wniosek. Nie masz mocy, jechałeś na kapciach, oszukuje licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś ze vmax to 250 i auto przy 250 osiąga max moc. W tym przypadku zapewne jest to ograniczone elektronicznie wiec do osiągnięcia 250km/h niekoniecznie potrzebna jest pełna moc auta. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć.

 

Rok temu jadąc swoim 320d do Genewy na targi w 3 osoby gdzie łącznie wyżyliśmy z 300-350 i do tego pełny bagażnik na łamcie jechaliśmy 200km/h czasami nawet 210 tyle ze potrzeba było na to czasu. Jeżeli u ciebie nic więcej nie szło to albo masz zapchane filtry powietrza albo turbo już słabiej dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf jest wycięty, ale zlokalizowałem wyciek oleju z silnika i oddałem do warsztatu zobaczymy jak będzie się spisywał po naprawie mam nadzieję, że to jest ta usterka. Jeśli chodzi o informacje o prędkość max. to pisałem do ludzi z forum którzy mają 3-litrowe E91-ki i stąd wiem że seryjnie powinno to jechać 250 km/h. Dzięki za podpowiedzi :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim raz jechałem sporo ponad 280 bo licznika brakło ale tylko jednorazowo żeby sprawdzić ile się da, a tak to mało kiedy przekraczam 220, szkoda auta na dłuższe jazdy na 90-100% jego możliwosci że o zagrożeniu na drodze nie wspomne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220km/h w 320i :duh: jak często tak jeździsz to współczuje temu autu a raczej gościowi który je od ciebie kiedyś kupi

 

Skoro samochod moze to znaczy ze fabryka przewidziala. Powinien jezdzic 50km/h zeby zaspokoic kolejnego nabywce?

 

Wracanac do tematu, powinienes osiagnac predkosc max ale w dluzszym czasie. Inaczej usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.