Skocz do zawartości

Chip tuning BMW 3 GT 320i 184 KM xdrive


adidik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaka jest cena za chip i ustawienie wszystkiego do bmw 3 gt 320i xdrive z 2016r?

Zaznaczę, że auto nowe (2016 rok) i będę musiał wyciągać chip za każdym razem jak wstawię go na autoryzowany serwis.

 

Zależy mi żeby rozsądnie podciągnąć moc, ale nie wyżyłować… Niech auto stanie się bardziej agresywne, ale i ekonomiczne 

To ma być auto rodzinne.

 

Jest taka możliwość?

Dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

A jak sytuacja z kontrolami serwisowymi? Można tego boża poprosi wyjąc a pozniej wsadzie spowrotem..samemu??

 

Widziałem ze nawet do 280KM można kręcić ten silnik.. ale nie chce stracić na ekonomiczności przy normalnej jezdzie.

 

Ktoś wie jakie to sa ceny takiego boxa? Jakieś doświadczenia dotyczące spalania benzyny?

 

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na boxe od HP Factory ale dla silnika 316i (N13). U mnie przyrost mocy był stosunkowo niewielki +14 KM :mrgreen: 156KM@170KM.

 

http://images73.fotosik.pl/1237/aa36d413f4744b49med.png

 

Próbowałem też RaceChip. Bardzo podobne rezultaty.

 

Główną zaletą tych boxów jest ich bardzo prosta instalacja. Tym samym przed serwisem można je łatwo odłączyć (15 minut roboty). Nie pozostawiają żadnego śladu w komputerze samochodu. Nie ma podstaw do zdjęcia gwarancji.

W sumie box jest jedynym rozwiązaniem dla samochodu na gwarancji. Jednak należy być sceptycznym do podawanych osiągów. Są znacznie niższe niż w przypadku programu czyli chipa. Wadą jest natomiast 2-3 krotność ceny w stosunku do chipa. Czyli za większą kasę otrzymujemy znacznie mniej. Ale co zrobić jak się ma samochód na gwarancji. :8)

 

http://hpfactory.pl/produkt/3-series-f30-f31-f80-2012/performance-pack-fsr14-130/

https://www.racechip.com/shop/bmw/3-series-f30-31_34-from-2011/320i-1997ccm-184hp-135kw-270nm.html

 

Osiągi podawane przez RaceChip można włożyć między bajki :8) Zaletą jest że można się pobawić i oddać do 30 dni. Zwracają kasę. Mi zwrócili :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nie opłaca się ładować tego boxa...

Jeżeli ma dojść 15KM, za ok 3k to szczerze mówić żaden interes :/

 

Ja liczyłem, że po dołożeniu boxa, którego będę mógł swobodnie wyjąć i nie stracić gwarancji za kwotę 3k to dostanę co najmniej 20-30% przyrostu mocy.

 

Jestem strasznym amatorem w temacie tuningów, a w zasadzie to moją pierwsza przygoda i nie chcę się dać naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.