Skocz do zawartości

318i sterownik centralnego zamka sedan


troian

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak rozebrałem schowek i moim oczom ukazał się taki oto raj:

7a06bf36c02d1.jpg

 

gdzie w tej całej plątaninie znajduje się sterownik centralnego zamka?

 

za zamykanym schowkiem przed pasażerem

ok dzięki za info, a tak z innej beczki to co to za skrzynka którą znalazłem z tyłu wiesz może?

 

Pokaż jak to wygląda :)

 

Zapomniałem zrobić zdjęcia jutro postaram się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byś chciał zrobić lepiej powiedz z tym zamkiem :) nie działa ci centralny czy chcesz coś poprawić ?

Jakis czas po tym jak sasiad zahaczyl mi o zderzak, centralny najpierw przestawal lapac z pilota a potem juz nawet z zamka w drzwiach co ciekawe bagaznik mam ustawiony na centralny i raz jest otwarty a raz zamkniety

 

Za schowkiem ale po prawej stronie zaraz nad głośnikiem, jest taka czarna skrzyneczka przykręcona do bocznej ścianki. W coupe są do niej podłączone 2 czarne wtyczki mniejsza i większa. W limuzynie powinno być podobnie/tak samo

ok popatrze dzisiaj na to i dam znac co tam jest :)

 

sorki za pisownie ale pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tej całej plątaninie znajduje się sterownik centralnego zamka?

pierwszy od góry, duży z czarna, żółtą i zielona wtyczką

 

Zapomniałem zrobić zdjęcia jutro postaram się :P

ta "skrzyneczka" to moduł PDC albo wzmacniacz

 

w życiu bym nie zgadł że moduł od centralnego jest taki duży, co do skrzynki z tyłu to na pewno nie PDC bo do nich idą po 2 wtyczki a u mnie idzie tylko jedna i to taka mała :) prędzej wzmacniacz, ale dzięki za info dzisiaj może przestanie padać to popatrzę na ten centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten moduł nie odpowiada tylko za centralny, dlatego ma też takie rozmiary

 

No trochę mnie nie było sporo spraw na głowie, udało mi się zdemontować ten moduł [dowiedziałem się że to cały moduł komfortu] no i tak sprawdziłem wtyczki czy kable nie są uszkodzone itp, wszystko z nimi jest ok. Następnie otworzyłem tą skrzyneczkę i sprawdziłem czy w środku coś nie jest uwalone tak samo jak z kablami wszystko ok. Ktoś mi wspominał o jakichś guzikach w drzwiach których też może być wina nie działania centralnego. Teraz tak gdzie wetknąć miernik aby sprawdzić czy ta magiczna skrzyneczka działa, oraz w jaki sposób mogę sprawdzić te guziki w drzwiach czy to przypadkiem nie jest ich wina np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki w drzwiach hmm... Może chodzi o krańcówki? Masz je przy zamkach od strony auta (nie w drzwiach). Możesz je sprawdzić tak: wlączasz lampkę w takiej pozycji żeby zapalała sie przy otwieraniu drzwi,i sprawdzasz po kolei wszystkie drzwi, czy po ich otwarciu lampa sie zapala i czy po zamknięciu zgaśnie. Chodzi o to że jeśli np drzwi kierowcy są otwarte (wyłącznik krańcowy nie jest wciśnięty) to centralny może nie działać bo po co ma próbować zamknąć otwarte drzwi. One się z czasem wycierają i mogą nie stykać. Sam miałem je wytarte w E36 i alarm sam się przez to włączał itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki w drzwiach hmm... Może chodzi o krańcówki? Masz je przy zamkach od strony auta (nie w drzwiach). Możesz je sprawdzić tak: wlączasz lampkę w takiej pozycji żeby zapalała sie przy otwieraniu drzwi,i sprawdzasz po kolei wszystkie drzwi, czy po ich otwarciu lampa sie zapala i czy po zamknięciu zgaśnie. Chodzi o to że jeśli np drzwi kierowcy są otwarte (wyłącznik krańcowy nie jest wciśnięty) to centralny może nie działać bo po co ma próbować zamknąć otwarte drzwi. One się z czasem wycierają i mogą nie stykać. Sam miałem je wytarte w E36 i alarm sam się przez to włączał itp.

 

a więc tak światło to u góry gaśnie i zapala się przy zamykaniu i otwieraniu drzwi, jednak światło na dole [pod schowkiem] po wyciągnięciu kluczyka i zamknięciu drzwi [nawet na te bolce] nie gaśnie, dopiero po jakichś ~5 min [tak jest chyba zaprogramowane] to może być jakaś wskazówka co może być przyczyną problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

pytasz o e36 czy e46 :D

e46 chyba zawsze miało centralny z pilotem,

 

e36 jak wiesz które kable do czego to jakieś 20 minut :D jak nie wiesz to może koło godziny mając schematy co do czego i pojęcie o mierniku :D do e36 miałem zakładany uniwersalny sterownik z osobnymi pilotami.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.