Skocz do zawartości

[E46] Poziomowanie prawego lusterka podczas wstecznego


przemas073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z pamięcią lusterek. Kiedy otwieram samochód z pilota, lusterko prawe wędruje do góry i za każdym razem kiedy chcę jechać muszę je regulować.

Zapamiętuję ustawienie lusterka na nowo ale po wyłączeniu silnika problem się powtarza, podobnie jest kiedy wrzucam wsteczny bieg: lusterko pokazuje krawężnik a gdy wrzucę luz lusterko wędruje "gdzie chce".

Mam pytanie, czy można wyłączyć pamięć lusterek w komputerze i czy to rozwiąże mój problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

E46 2000r. M54B25, mam pewien problem, gdy sterowanie lusterkami jest ustawione na lewe lusterko to prawe lusterko gdy wbijam wsteczny bieg ustawia sie do góry zamiast w dół (na koło) , za każdym razem przez 2-3 sek ustawia się w górę i nie powraca do swojej pierwotnej pozycji. Mam fotele z pamięciami wiem że jest to jakoś powiązane, wiem że przy wstecznym powinno ustawić sie w dół żeby ułatwić parkowanie a po przekroczeniu 10 km/h wrócić do swojej pierwotnej pozycji ale tak sie nie dzieje, za każdym razem przez 2-3 sek idzie do góry i na tym koniec. Proszę o pomoc

 

 

Edit: Czy wymiana modułu pamięci lusterek rozwiązała by problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Posiadam E46 323i 170km 2000r . Rozpędzając auto na otwartych szybach słyszę na rozgrzanym silniku regularne chwilowe cyknięcie dokładnie pojawia się ono przy 1700obr/min. Dźwięk sprawia wrażenie jakby odpuszczenie powietrza tak jakby takie " Tsss" . Najbardziej słychać to w obszarze zabudowanym przy spuszczonych szybach. "Cyknięcie" słychać gdy auto rozpędzam bardzo mozolnie i zawsze przy 1700obr/min ale też gry z miejsca daje full gazu tam do 3 biegu ... dzwięk jest chwilowy , półsekundowy ale dość słyszalny. Dodam iż E46 nie ma przeróbek w układzie wydechowym. Katalizatory i tłumik końcowy wszystko oryginał. Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć czegoś podobnego. Dzwięk słysze do 3 biegu dalej nie wiem , gdyż 3,4,5 otwarte szyby to jest juz predkość i tylko szum wiatru wiadomo.

 

Kolejny problem to gdy włączę wsteczny bieg prawe lusterko ładnie zjeżdza mi do pozycji dolnej ale się nie cofa ? muszę ręcznie. El. lusterka + fotele z pamięcią.

 

Jeśli ktokolwiek będzie przypuszczał co to jest ale nie jest pewny , postaram się to nagrać. Nie wiem czy uda się uchwycić ten dźwięk , ale spróbować mogę.

 

Z góry dzieki Panowie i Panie :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niepodnoszenie lusterka mogą być winne uszkodzone potencjometry w lusterku lub ktoś na chama lusterko ręcznie przestawił i mechanizm przeskoczył na zębach tak ze potencjometr wychodzi poza wartość (taki przypadek miał jeden kolega z forum w e60).

 

U siebie mam fotele i lusterka z pamięcią i przy wbijaniu wstecznego lusterko idzie do góry. Miałem trochę czasu i rozebrałem prawe lusterko i się okazało że jakiś cep widocznie połamał oryginalne lusterko i założył lusterko bez funkcji pamięci czyli bez potencjometrów. W takiej sytuacji kontroler nie wie co robi i pogania lusterko na maxa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witojcie forumowicze :padam:

problem jak w temacie wrzucam wsteczny i lusterko mi świruje zamiast opuścić się na dół jedzie np w prawo.... lub np zjedzie w dół ale już nie wróci do pierwotnego miejsca... czyli że żyje swoim życiem :cwaniak:

nadmieniam że kiedyś było ok nie rozbierałem nie sprawdzałem proszę o rady.... z tego co sobie [przypominam kiedyś wychyliłem je elektrycznie maksymalnie i miałem wrażenie jakby przeskoczyło na maksymalnym położeniu... aczkolwiek jego regulacja elektryczna działa prawidłowo :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.