Skocz do zawartości

BMW E93 330D - Sprawy mechaniczne zamknięte! Zaczynamy zimę


alibizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
99% po strzale łańcucha jest robionych na sztukę, prostowane wałki itp. niech chociaż parę aut będzie ogarniętych po bożemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dam inny przykład i bedzie on dotyczyl braci fąfara którzy z opinii innych oraz po rozmowie telefonicznej wyglądają rzeczywiscie na profesjonalistów... Cena u nich za profesjonalną naprawę auta po strzelonym rozrządzie (n47) to od 5 do 8 tysia - przy czym pierwsza wartość to gdy silnik się uratuje a druga gdy potrzebny będzie nowy (używany). N47 pewnie jest tańszą (choć niekoniecznie) opcją niż M57n2 - ale o ile ? 2-3 tysie - to max...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[

spier..lic potrafia i w ASO....bardzo czesto maja mniejsze pojecie. Jest duzo mechanikow ktorzy ogaraniaja, trzeba wiedziec do kogo stawiac

 

Nie mam co do tego wątpliwości. W ASO umieją wymieniać, a nie naprawiać.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jak nie wierzysz...

ps. można tylko żałować że Adam tak obłożony robotą, mam wrażenie że ogarnąłby temat za połowe ceny...

Ja bym jednak poczekał :cool2:

Kolega widzę nie w temacie....właściciel już dawno auto ogarnął,poczytaj parę postów wyżej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o naprawę silnika to ja bym wolał żeby to było zrobione porządnie ,dla tego ja robiłem w Mautoczęsci w Legionowie .

Ile wydałem,duzo ponad 30 tyś ale mam zrobione dobrze .Nie raz Adam dzwonił co robimy dalej ,jaka decyzja .

Myślałem o dalszym tuningu i żeby znowu coś tam się nie zjeb......,kilka rzeczy wyszło w praniu .Silnik który kupiłem był w stanie bdb ok 50 tyś km a mimo wszystko wymieniliśmy bardzo dużo rzeczy ,panewki,rozrząd,do tego nowa wydajniejsza pompa Bosha ,Turbiny,kolektor,i wiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli222 nie do Ciebie pisałem tylko do kolegi kkamo84

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ,może fakt moja wina źle zrozumiałem.... już posypuje głowę popiołem :wink:

peace koledzy :cool2:, sorry za ot w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak to czytam i masakra że zerwany rozrząd pociąga za sobą takie koszty...

Ja niecałe 2 lata temu sprzedałem koledze e81 świeżo po wymianie rozrządu na akcji serwisowej BMW.

On pojeździł może rok zrobił jakieś 10 tys km jak nie mniej odsprzedał auto dalej i rozrząd poszedł po chwili nowemu właścicielowi.

Jakiś dramat z tymi łańcuchami rozrządu...Co do dyskusji to niestety roboczogodzina w dobrym warsztacie kosztuję tutaj chyba niecałe 200 zł gdzie indziej przy takiej ilości byłoby np 100-150 zł ale sądząc po autach jakie serwisuje Hypertech fachowość bankowo 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak to czytam i masakra że zerwany rozrząd pociąga za sobą takie koszty...

Ja niecałe 2 lata temu sprzedałem koledze e81 świeżo po wymianie rozrządu na akcji serwisowej BMW.

On pojeździł może rok zrobił jakieś 10 tys km jak nie mniej odsprzedał auto dalej i rozrząd poszedł po chwili nowemu właścicielowi.

Jakiś dramat z tymi łańcuchami rozrządu..

 

Coś musiało być nie tak... mało prawdopodobne żeby nowy rozrzad padł po 10 tyś.....ale znając życie w serwisie nie raz potrafią skopać nie jedną robotę więc tu pewnie tkwił problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz cały wymieniony kompletny rozrząd przez ASO....

No ale chyba w ramach reklamacji musieli to ogarnąć bo do kolegi więcej się już nie zgłosił kupujący..

Ale podobno początkowo w ASO w Jankach nie było chęci naprawy swojego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno komplet u mnie robili bo w 1 etapie sprawdzali napinacz a tam podobno całość była robiona.

Zresztą auto 4 dni u nich stało. Tak czy owak ktoś coś spierdolił i na szczęście to nie ja miałem z tym problem potem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa wymiany rozrządu w takim pojeździe to około 3-4k pln (zależnie od zakresu pracy) biorąc pod uwagę że pojazd przyjeżdża na własnych kołach w pełni sprawny.

 

Wszelkie odchylenia od tej kwoty związane są z dodatkowymi operacjami typu "rozkręcanie starego motoru" czy "wymiana i belki zawieszenia" "naprawa gwintów" etc. Dodam tylko że każdą naprawę konsultujemy z klientami i każdy nawet najdrobniejszy ruch jest wykonany za zgodą i wiedzą właściciela. Do tego wyceny przygotowujemy zawsze przed rozpoczęciem pracy i przesyłamy na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj w końcu wymienione tarcze i klocki przednie. Poprzednie tarcze zostały zniszczone przy przebiegu około 25-30 tysięcy kilometrów przez klocki ceramiczne. Zdjęcia poniżej po demontażu.

 

862d5400b248.jpg

7fc0220d3526.jpg

 

Wpadł oryginalny zestaw tarcz Mperformance 370 mm i do tego oryginalny klocek. Przy okazji musiały zostać wymienione piasty za względu na nadmierne bicie.

Przy okazji zwolnił się termin więc wykonałem długo wyczekiwany serwis skrzyni - serwis mechatronika - wymiana płytki, tłoczków, uszczelek i innych gratów z tym związanych plus olej w skrzyni.

Skrzynia pracuje teraz znacznie lepiej - jakbym wsiadł do innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to klockici zniszczyly tarcze po 25/30 tys aby nie kupowac ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.