Skocz do zawartości

Ładowanie indukcyjne kluczyka. Rozładowana bateria kluczyka.


RV6

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmij baterię, udaj się do sklepu i po prostu kup. Auta z dostępem komfortowym posiadają w kluczyku zwykłą baterię, która nie ładuje się w stacyjce. Mnie to samo czeka bo zaraz po odpaleniu wyskakuje info, że bateria jest slaba.

 

100% pewien jesteś, że zwykła bateria?, bo jak m się kontrolka kiedys pojawiła, to po trasie 120km znikła?!

I bezprzewodowo się naladowala ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam dostęp komfortowy i rownież myślałem że bateria się naładuje po ukazaniu kontrolki po wymianie na nową za 5 złotych problem znikł :D

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak! O taki akumulatorek mi chodziło!

Czy może ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między zwykłą bateryjką a takim akumulatorkiem? I które z nich trzeba włożyć do kluczyka bez dostępu komfortowego? Przecież to cały czas się ładuje w stacyjce chyba? Czy nie?

 

Teraz tak patrze na swój kluczyk i ja nie mam takiej klapki pod którą jest bateria. Ta klapka występuje chyba tylko z dostępem komfortowym - i może tam można włożyć zwykłą bateryjkę. Co natomiast ze zwykłym kluczykiem bez tej klapki i bez dostępu komfortowego?

Edytowane przez bbrys
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! O taki akumulatorek mi chodziło!

Czy może ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między zwykłą bateryjką a takim akumulatorkiem? I które z nich trzeba włożyć do kluczyka bez dostępu komfortowego? Przecież to cały czas się ładuje w stacyjce chyba? Czy nie?

Podsumowując, są dwa rodzaje kluczyków:

  • bez dostępu komfortowego - kluczyk zawiera akumulatorek, który jest ładowany w trakcie pobytu w stacyjce. Akumulatorek oficjalnie nie jest wymienialny i po jego zużyciu należy wymienić cały kluczyk. Nieoficjalnie da się go wymienić zgodnie z procedurą opisaną w tym wątku.
  • z dostępem komfortowym (a.k.a system bezkluczykowy) - kluczyk zawiera jednorazową baterię CR2032, która nie jest ładowana ze stacyjki. W przypadku jej wyczerpania należy ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam Panów. Czy jest możliwe, żeby w dwóch pilotach w tym samym czasie wyładowała się bateria ? Nie mam dostępu komfortowego. Oba kluczyki przestały działać, trzeba otworzyć ręcznie i odpalić da się już normalnie. Możliwe żeby przetarł się kable idące do klapy ? Posiadam kombika z 2009 roku.
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Czy jest możliwe, żeby w dwóch pilotach w tym samym czasie wyładowała się bateria ? Nie mam dostępu komfortowego. Oba kluczyki przestały działać, trzeba otworzyć ręcznie i odpalić da się już normalnie. Możliwe żeby przetarł się kable idące do klapy ? Posiadam kombika z 2009 roku.

Równoczesna padaczka obu sugeruje problem z tymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam, dziś zaświecił mi się kluczyk i bateria na wyświetlaczu E90 318i,kluczyk nierozbierany,czy ładowanie akumulatorka następuje już po włożeniu czy musi być włączony zapłon,po odpaleniu autka i przejażdżce przy kolejnym odpalaniu już tego komunikatu nie było, jest jedynie jak się wejdzie w inspekcje serwisową no i oczywiście na wyświetlaczu pojawił się trujkacik z wykrzyknikiem przy liczniku przebiegu dziennego,jak to wykasować,bo z tego co znalazłem w internecie był słaby akumulatorek w kluczyki,proszę o porady,dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki już wszystko to oglądałem, na allegro ceny są porównywalne z serwisem, według filmiku jest możliwość wymiany akumulatorka i dobry elektronik powinien dać sobie z tym radę,tylko taki akumulatorek można kupić na ebay s ja nie mam takiej możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.