Skocz do zawartości

E70 3.0si gorący nawiew i problemy


sivyy

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak - gdy auto jest rozgrzane to niezależnie od temperatury na zewnątrz oraz ustawień w aucie - z nawiewów leci cały czas gorące powietrze :evil:

Po włączeniu na chwilę klimy i jej wyłączeniu nawiew działa poprawnie. Jak uruchomię auto ponownie to znów leci gorące.

Nie wiem na ile to ma związek, ale wydaje mi się że problem występuje od momentu zamontowania LPG - warsztat twierdzi że nie ruszali w ogóle nagrzewnicy, a wpięli się w jakieś przewody - cokolwiek to znaczy. Błędów żadnych z komputera nie ma.

Dzisiaj jadąc w korku zauważyłem też kilka razy że przy hamowaniu i dojeżdżaniu do auta przede mną nawiew jakby zawiesił się na 1 sekundę (była cisza).

Macie jakieś pomysły co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

dołączę się do postu u mnie przypadek taki sam, temp ustawiona na 16 stopni i gorące powietrze, włączam na chwile klimę i jest oki jak również rano odpalam auto jadę 200km i jest oki. jade do sklepu wysiadam wracam za 10min i gorące powietrze już leci.

Kupiłem auto już z instalacją gazową BRC.

Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zostawilem auto u mechanika ale niestety jak to bywa problem z czyms co nie jest jasno pokazany na kompie to brak problemu, mowil cos ze.jest mozliwe ze sterowanie zaworami dmuchawy pewnie sie sypie/zawiesza ale teraz zima wiec zebym sie cieszyl ze cieplo leci :-)

 

narazie odpuszczam temat do nastepnego lata moze do tej pory pojawi sie jakis blad na kompie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, dlatego ze filtr powietrza zasysanego przez dmuchawe jak i wlot do tego filtra zasysa powietrze z komory silnika, ten typ nie ma "kratek" przy podszybiu zeby zasysal powietrze z otoczenia, a sasysa gdzies z boku komory silnika i dlatego na postoju zasysa ceiple/gorace powietrze - problem rozwiazuje jazda na klimie bo wtedy klima schladza te cieple powietrze,

Podczas ruchu bez klimy powietrze z zewnatrz dostaje sie gdzies gdzieś do boku komory silnika i tym samym sasysa je dmuchawa i jest nam w miare przyjemni jak sie zatrzymamy to juz zostaje cieple z komory i tak mamy goraco w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.