Skocz do zawartości

E60 530d Koło pasowe - wibracje fotela pasażera (VIDEO)


mateuszski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Walka z wibracji trwa nadal. Zauważyłem dziwna zależność a raczej usłyszałem dzwonienie podczas przyspieszania na wyższych obrotach powyżej 2tys. Dźwięk jakby z silnika ale może być to konwerter skrzynia itd. Ale do sedna ten dźwięk nie zawsze jest jeśli występuje to wibracje są a jak odpalam auto i zaczynam przyspieszać i nic nie dzwoni taki metaliczny dźwięk to wiem że 110-120 nie będzie wibracji i tak się dzieje. Nie wiem czy nie będzie to łożysko w konwerter że. Kiedyś czytałem taki artykuł że w skrzyniach zf w konwerterze najczęściej pada łożysko i objawia się wibracjami metal trze o metal osiąga wysoka temperatura i stąd opiłki w skrzyniach a później skrzynka do wymiany.... Nie wiem czy to będzie to ale tak coś podejrzewam.... Tylko trochę zaboli jak okaże się że wszytko bylo ok bo koszt konwertera po regeneracja plus olej i miska do tego robocizna i mamy 2tys.... Dodam do tego że nie występują u mnie żadne falowania obrotów. Jak odnajdę ten link o tych konwerterach to przesle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuscił konwerter,u mnie przed wymianą wibracje były i po wymianie też są.Jestem na etapie czyszczenia piast na lustro jak i tarcz w miejscach gdzie przylegają do piasty,zrobiłem jedną strone dopiero bo brak czasu i powiem ci że jakby mniej wibrowało,musze wymienic poduche pod silnikiem bo jedna leży i dam znać co to dało wszystko. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz czy coś to dało. Też miałem to robić ale odpiałem połoski od dyfra i na podnośniki się kręciłem chodził tyfer wał skrzynia i silnik i [BAD] dalej to samo ale nie tak odczuwalnie.... Więc koła tarcze odpadają w moim przypadku... Podobno mam miękka poduszkę pod skrzynią stwierdził szpece jak wymieniła łącznik elastyczny wału z skrzynią.... Olałem to ale teraz niedługo oleje i filtry będę robił i chyba wymienię ta poduche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Widzisz,auto nie bylo kupione za ulamek ceny,tylko za grubą kase,mam zrobioną cała zawieche na ori częściach ,kolo pasowe itp.nic więcej już sie nie da wymienić ,co gorsza nawet serwis bmw nie polski nie jest w stanie stwierdzić skąd sie to bierze ,co gorsze raz sie pojawia raz znika.Tak na marginesie mam nissana primere z w dislu z 500tys na blacie i 17 lat ,nic kompletnie sienie zepsuło ,nie trzesie a to nie jest auto premium jak ty to twierdzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zastanawiam się czy te wibracje nie pochodzą z silnika bo na wolnych obrotach coś drga albo już jestem przewrażliwiony. W każdym bądź razie pod koniec lipca jadę na obsługę filtry oleje. Do wymiany będzie poduszka pod skrzynią odma bo wcale nie wymieniłem jeszcze do sprawdzenia EGR, przepływomierz, poduszki pod silnikiem i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do Baruc: Sprawdzałeś może przegub na wale napędowym? Gdzieś na forum znalazłem taki przypadek w bmw ze ten przegub poprostu sie zacinał. Czasem sie krecił dobrze i nie było wibracji a jak sie zaciał to wibrowało. Mowie o tym przy dyferencjale nie mylic z lacznikiem gumowym przy skrzyni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj w ASO BMW na wymianie oleju w automatycznej skrzyni wymieniłem poduszkę pod skrzynią, a dziad jak wibrował tak wibruje. Niema mechanika który dałby sobie radę z wibracjami z autem z 2004r. Śmiech na sali. Cierpliwość zaczyna mi się kończyć. Nie wspomnę ile kasy już poszlo. Nie kupiłbym i nie kupię napewno ponownie bmw wiedząc jakie są z tymi autami problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja byłem już w aso w polsce aso w hiszpani i to w trzech miejscach i też kicha,coś mi sie wydaje że trzeba by chyba prześwietlić skrzynie biegów bo przynajmniej mi tylko to zostało chociaż pracuje prawidłowo. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji obsługi filtry oleje itd. Ponownie szukaliśmy przyczyn wibracji i dalej nic wszytko ok. Ściągnięty był wał i sprawdzony przegub ten co wchodzi do dyfra. Smar został wymieniony na świeży.... I dalej wibracje sa... Właściciel serwisu już rok temu mi mówił że on pierwsze co to by wał wyważył i sprawdził krzyżaki....i tak zrobie.

 

P.s co najlepsze to jedna z śrub przy przegubie kręciła się w palcach. Widocznie od wibracji sie poluzowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzucę swoją historię:

- miałem wibracje pomiędzy 110 a 140km/h

- nowe opony, felgi prostowane, wał sprawdzony, zawieszenie całe przejrzane, co tylko miało śledy zużycia wymienione, tarcze sprawdzone pod kątem skrzywienia....nic nie pomogło

- koło pasowe sztywne, zero luzu

- wymiana dwóch poduszek silnika...niewielka poprawa

- magiel oddany na sprawdzenie...niewielki luz, ale zbyt mały aby coś zrobić. Podobno wiele magli po regeneracji wychodzi z większym luzem.

- zakup i montaż nowego magla (ActiveSteering) - cud, eureka....da się w końcu normalnie jeździć tym samochodem, zero wibracji.

 

BMW E61 535d 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wibracji ciąg dalszy.... Od dwóch dni jeżdżę na trybie DS i zauważyłem że wibracje duzoooo mniejsze i dużo lepiej się jeździ kierownica już tak nie drga.... Czy ktoś może przerabiał ten temat a dokładniej taki efekt że podczas jazdy w trybie DS wibracjami są małe i jazda prawie jest normalna a włączając na D prawie nieda się jechać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.