Skocz do zawartości

320d Parujące szyby po wymianie filtra kabinowego


Eleir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem wczoraj olej oraz komplet filtrów (wszystkie Mann Filter) i po tym zabiegu parują mi szyby, gdy wyłączę klimatyzację, poprzedni filtr był nawet brudny (miał równy rok) ale szyby nigdy nie parowały. Włożyć się tego źle nie da bo są 2 nóżki od dołu i jedna od góry i tylko tak pasuje. Dla mnie to dziwne, ponieważ z reguły jest na odwrót, że to przed wymianą parują szyby ;)

 

Podejrzewam, że będzie nie tak coś z parownikiem, muszę sprawdzić czy woda się skrapla od dołu i po dłuższej jeździe na klimie, po jej wyłączeniu przez 2 minuty na zwykłym nawiewie był troszkę nieprzyjemny zapach. Klima nabijana i odgrzybiana rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem tylko że w upale i jestem pozytywnie zaskoczony tym, że po wyłączeniu klimy NIE leci nieprzyjemny zapach ! :) a już myślałem, że to parownik. A pod samochodem pięknie kapie woda, także odpływ też jest drożny. Zobaczę jeszcze czy będzie parować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpnę się pod temat

mam taki sam problem z parującymi szybami

po wyłączeniu klimy szyby parują od razu i na chwię leci taki niezbyt przyjemny zapach czuć że leci wilgotne powietrze

wydaję mi się że powodem tego jest zapchany odpływ skroplin z parownika bo z pod auta na załączonej klimie nic nie kapie

jakieś pomysły jak go przepchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles cos czy tak po prostu?

Z czym? Wymieniłem roczny filtr kabinowy. Przykry zapach zaczął się po zimie i myślałem, że to przez to że nie używałem klimy... A to jednak filtr już swoje pachniał. Po wyłączeniu klimy też ma coś kapać chyba tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.