Skocz do zawartości

[E53] Boot lid open i alarm


gorilla84

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam kolejny problem z iksem, często wyskakuję błąd "Bolid open" domyślam się, że chodzi o Boot lid :)

wyjdę z samochodu bagażnik zamknięty, otwieram , zamykam - komunikat znika.

od kilku dni... w sumie nocy, włącza się alarm sam, możliwe że to przez ten bagażnik?

jakiś czas temu znalazłem odpięty czujnik otwartej maski z przodu i myślałem, że to przez to, kilka tygodni był spokój i teraz znowu :mad2:

oczywiście pod maską czujnik wpięty :)

jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Tak, może być jak kolega pisze ale ja miałem ten sam problem i u mnie pomogło przesunięcie "haka" na grodzi. Zamka jako takiego na klapie sie nie ruszy ale ten hak można po poluzowaniu dwóch śrubek "dopchnąć" do siebie i dokrecic na maxa. Powinno być ok. Generalnie po paru latach zamykania on sie przesuwa i zamek nie do końca łapie i dlatego pokazuje Otwary Bagażnik a jak jest otwarty to alarm się włącza :D
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne klikcienie wyłącza chyba czujniki wewnątrz i nie wiem czy nie przechyłu jeśli są jest to po to jakbys chciał kogoś zamknąć w środku a żeby alarm się nie uruchamial ;-) (tak przynajmniej jest w innym modelu)

Ja sprawdzilbym przewody między buda a klapa jak radzi scarab później wyregulowal klapę (u mnie przez to zamyka się lepiej nie trzeba trzaskac i nie skrzypi) a na koniec zajął się zamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zamowiles juz czy dopiero szukasz? Ja szukam juz dluzszy czas bo moja listwa jest peknieta ale sprzedawcy oszaleli z cena 300 zl za to chca w gore nowa prawie 600zl gdzie do innych modeli 100zl kosztuje....... a roznia sie tylko wymiarami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam ciągle na wycenę w ASO-BMW ale coś się ociągają :)

raczej zamówię nową bo z używką może być tak jak z moją, z "Wierzchu" nic nie widać a jak odkręciłem to już ktoś się silikonem bawił ...

Up.

Część zamówiona - wraz z uszczelką wyszło 603zł

Jak założę to od razu przetestuję na jakiejś myjni i dam znać jak z błędem otwartego bagażnika i alarmem

uP2.

Założenie było banalnie proste, problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam podobnie z tym alarmem z tym ze żaden komunikat mi nie wyskakuje.tez alarm sam się czasem włącza.ale ja radzę sobie tym ze jak zamykam auto,to jeszcze naciskam dwa razy przycisk kluczyka,to chyba dezaktywuje jakaś tam funkcje alarmu.

Proponuje usunac wszystkie dyndajace elementy typu choinka zapachowa lub im podobne w srodku masz czujnik ruchu.Ja tak mialem kupilem choinke zapachowa powiesilem na lusterku i nagle alarm zaczol sie wlaczac glowilem sie dwa dni przypomnialem sobie ze ja zawiesilem zdjolem i alarm sie juz sam nie wlacza

BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.