Skocz do zawartości

E46 cabrio problem z dachem


iziula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, tylko nie wiem czy dobrze wytłumaczę o co chodzi, ponieważ piszę w imieniu chłopaka :zawstydzony:

Prawie kupiliśmy samochód( wpłacana zaliczka) , dokładnie bmw E46 Cabrio, i tu jest problem , ponieważ dach sie nie składa.

Samochód jest po małym wypadku i od kierowcy poduszka wybuchła.

Sprzedawca powiedział, że jak sie wykasuje błąd, który jest przez wybuch poduszki to dach będzie sprawny, ale jak wiadomo teraz sie tego nie sprawdzi.

I tu moje pytanie, czy to może byc cos poważniejszego , słyszałam o tym, ze nawet może być cały system przez to zepsuty a to ponoć droga naprawa, czy sprzedawca mówi prawdę??

Mam nadzieje, ze mniej więcej wyjaśniłam o co chodzi i ktoś pomoże, bo do soboty mamy czas:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy kupnie samochodu powinien on być w 100 procentach sprawny !!!!

Jeżeli ta usterka jest spowodowana tylko błędem poduszki to dlaczego sprzedawca sam nie usunie

tego defektu zwłaszcza że nie jest to skomplikowane ani drogie. :?:

Mechanizm składania dachu jest bardzo skomplikowanym urządzeniem a co za tym idzie drogim

w naprawie. Odradzam kupna tego samochodu do czasu usunięcia tej usterki i radzę też

zlecić fachowy przegląd pod kątem tego małego wypadku jak i również ogólnego stanu

pojazdu. Pozdrawiam. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie nie dotyczace tematu ile daliscie za to e46 bo sam takiego szukam i ktos mi je sprzatnol z przed nosa takie czarne w okolicach ryk...I chcialbym zapytac ile mozna dac za uszkodzone jaki rocznik silnik i skad je kupiliscie pozdro
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszytkich

 

Mam problem z dachem w BMW 323CI 2000r 175 KM cabrio (E46).

Dach nie chce się skladać.

To co wczoraj udało mi się sprawdzić to 3 bezpieczniki które za to odpowiadaja - są ok.

Po naciśnięciu przycisku dach szyby opuściły się do połowy, odryglował sie dach prz przedniej szybie i na tym koniec.

Jak puszczam przycik i naciskam to slysze jak z tyłu coś prztyka, ale jeszcze nie namierzyłem co to.

Nie mam jeszcze doświadczenia z takimi dachami. Zdjąłem boszcze osłony i tylne siedzenie, sterownik jest po stronie kierowcy. W bagażniku znajduje się silnik z pompą.

Czy po odryglowaniu dachu z góry ten silnik powinien się załączyć, czy jeszcze coś po drodze powinno być uruchomione. Wiem, że temat nie jest łatwy ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale miałem podobny przypadek w e36, tylko że dach był pół automatyczny (odryglowanie dachu i uniesienie przedniej części do góry).

Myślę, że w e46 może być analogia do e36, ale przed tym sprawdź to.

 

Pod tylnymi siedzeniami, po stronie kierowcy, powinieneś mieć sznurek do awaryjnego otwierania dachu. Jak go pociągniesz, napędy powinny się odłączyć i dach powinien przy pomocy rąk się złożyć. Jeżeli podczas składania nie napotkasz oporów, myślę że wtedy problem tkwi w jego sterowaniu.

Nie wiem jak w e46, ale w e36 były dwa silniczki. Jeden od klapy komory na dach, a drugi na sam dach. Dach dodatkowo był napędzany cięgnami.

Jak problem będzie tkwił w sterowaniu, to może to być moduł dachu lub czujniki przy drzwiach.

Jeszcze raz Ci powtórzę, że powyższe działanie przeprowadziłem w e36, ale myślę że jest pewna analogia w e46.

U mnie problem został rozwiązany poprzez wyregulowanie cięgien oraz wymianę czujników przy drzwiach.

Tak, temat jest trudny. Nie ma w Polsce specjalistów od cabrio. Niestety nawet ASO się poddaje, chyba że chcesz wymieniać wszystkie elementy na nowe, bo nie wiedzieli gdzie jest awaryjne otwieranie dachu, a ja je znalazłem na wyczucie :mad2: :mad2: :mad2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

mam podobny problem w e46 cabrio 325 ci z 2000r :(

 

kolego i jak ??? znalazłes lekarstwo na ten nie działający dach???

 

znalazłem na RealOEM.com ze w samochodach z roku produkcji do 09.2001 przy wymianie pompy hydrauliki trzeba moduł sterowania dachem ponownie zaprogramowac :) niestety kiedys sie nudziłem i wypiołem kostke od pompy dachu!!! :mad2: pewnie zje....m wtedy:(

 

Moze to pomorze, ale jak byłem w Gdańsku w serwisie BMW I pytałem o programowanie modułu to matoły nic o tym nie wiedzą!!!! :mad2:

 

gdzie to mozna zrobić??? a mysle ze moze wymienic poprostu moduł z rocznika po 09.2001 i bedzie po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i jak

??????

czy ktoś wie jak naprawic ten dach????

 

 

u mnie jest taki problem iz do dzisiaj dach sie odryglowywał przy przedniej szybie i stawał.... oczywiscie dalsze czynnosci wykonywałem recznie ,bez problemu ale wczoraj przestała sie blokowac tylnia klapa dachu iii.... wymieniłem 2x zamki dachu , pompe hydrauliki dachu, i dalej nic ...!!!!

Nie działa!!! wyczytałem na Realoem.com iz w modelach przed 09.2001 trzeba po wymianie pompy hydrauliki ponownie zaprogramowac moduł sterowania dachem . Gdzie można go zaprogramowac ??? lub czy wystarczy wymienic moduł z rocznika po 09.2001 r????? pozdrawiam i

prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam mam pytanie odnosnie modulu komfortu,Moj sie psuje ostatnimi czasy i postanowilem wymienic na dobra uzywke.Po numerach seryjnych modulu znalazlem modul ale okazalo sie ze pochodzi z z e46 Combi!!!!!Jak to jest ze ja mam e46 cabrio i numery modulu sa te same co w kombi?!Wiele funkcji w nim niedziala trzeba przeprogramowac :cry2: a to 200 złociszy stoi :shock: .Znalazlem inny modul z e46 cabrio ale ma inne numery seryjne :mad2: moze ktos doradzic czy bedzie pasował (z cabrio do cabrio)chodzi czy wszystkie funkcje beda zachowane no i co z kluczykiem ewentualnie,trzeba tez przekodowac???.Prosze o info beta stoi rozebrana a ja niemoge sie nia cieszyc :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szwankowało w oryginale ? bo te moduły prościej naprawić niż dopasować inny

 

Ogólnie pod jednym nr części BMW występował jeden ten sam moduł ale inaczej zakodowany dla różnych nadwozi/wyposażenia ,oczywiście były też inne nr np pod 2 szyby w prądzie ,mające mniej przekaźników w środku itp

 

Teoretycznie moduł komfortu z innego cabrio powinien być ok ,ponieważ cabrio tak jak coupe ,zawsze mają wszystkie szyby w prądzie itp , pilot centralnego też powinien dać się dopisać ,metoda jest gdzieś opisana na forum

 

Jakbyś miał interfejs i zainstalowaną inpe z ncs expert to wystarczy włożyć do auta twój oryginał ,zczytać z niego plik konfiguracyjny fswpsw.man i przełożyć moduły i wgrać do drugiego o ile bd miał tą samą wersje płyty głównej i oprogramowanie ,poskutkuje to niestety zapaleniem się na liczniku obok przebiegu kropki "manipulation dot" oznaczającą że przebieg i vin miedzy modułami auta się nie zgadzają , a to poprawić umią osoby cofające przebiegi ale to już lepszym sprzętem

 

Ale i tak jestem zdania że najlepiej naprawić fabrykę , jeśli występuje problem że nie zamyka któryś drzwi bądź np tylko zamyka a nie otwiera ,to wystarczy wymienić przekaźniki w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,fajnie ze ktos sie zainteresowal bo jestem bezradny :( mianowicie zaczelo sie od kluczyka ze przestal dzialac na remote control(ale niejestem pewien czy modul za to odpowiada)potem bagaznik sam sie otwieral(czasami sie blokowal),skladanie i rozkladanie dachu tez problemy(czasami musialem zrobic z od5-10km zeby go uruchomic),niedziala srodkowa lampka w podsufitowce(bezp i zarowka OK),niedziala podswietlanie stop kierowcy i pasazera,szyby i zamki(oprocz bagaznika)OK,Elektryk stwierdzil ze trachniety moldul komfortu i stwierdzil rowniez ze bylo cos w nim juz robione :roll: zamowil po tym numerze 61356987657 i dostal od typka z allegro modul z kombiaka :mad2: a ze jest z kombii potwierdzil sprzedajacy z allegro(chuba by nieklamal niemialoby to sensu skoro potrzebuje do cabrio)i teraz nieobsluguje duzo funkci(docisk szyby przy zamykaniu, skladanie rozkladanie dachu,i jeszcze inne rzeczy) auto kupione w PL wiec moze ktos wczesniej zalozyl modul z kombii i go przeprogramowal na Cabrio(takie mi sie nasuwaja wnioski bo niemca raczej by bylo stac na serwis :wink: ),I sie zastanawiam nad modulem z e46 cabrio ale o innym numerze(co trzeba uwzgledniuc zeby pasowal?marka,producent?),Naprawa kosztuje 150zł ale gosciu niedaje gwarancji ze wszystko bedzie ok dzialac :shock: ,przeprogramowanie nowego modulu 200zł w wrocku i tez niedaja gwarancji ze da sie wszystko przekopiowac(funkcje cabrio) ze starego modulu na nowy(kombi),jestem miedzy mlotem a kowadlem co robic? :mad2: naprawic czy przeprogramowac?Masakra chyba ze wy znacie kogos kto da gwarancje na naprawe lub przeprogramowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam od elektryka :duh: okazuje sie ze nieposzedl przekaznik :nienie: tylko procesor :cry2: i dalsza naprawa jest jak :mad2: ,dlatego udalo mi sie znalezc identyczny modul doslownie kazda cyferka i literka jota w jote :D :) ,teraz czekam na informacje od pana sprzedajacego(poprosilem go aby mi sprawdzil po numerze Vin 7 ostatnich cyfr jaki modul powinienem miec oryginalnie bo podejrzewam ze moj modul praWDOPODOBNIE JEST Z INNEGO MODELU TYLKO PRZEPROGRAMOWANY,A POCO MAM PRZEPROGRAMOWYWAC ZA 200zl+KUPNO 150zl JAK MOZNA DOPASOWAC ZA 150zl,mam nadzieje ze teraz juz wszystko pojdzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak cześć funkcji może być nieaktywna/inaczej ustawiona. Moduły są proste do konfiguracji i wiele osób ustawia je pod siebie. Więc identyczne cyferki nie dają gwarancji, że będzie działał identycznie. Jeśli moduł z oznaczaniem od kombi działał dobrze to można założyć drugi taki.

 

Jak pisałem, znajdź kogoś w swojej okolicy kto ogarnia NCS i zrobi Ci to za piwo. 150 czy 200 to jakaś chora cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie raczej :cry: to mala miejscowosc,a modul jest ustawiony pod wlasciciela poprzedniego wierze na 100% np,u mnie sa lampki(podswietlenie stop)a poprzednia bawara mogla niemieć,i bedzie lipa :roll: ten cholerny modul komfortu to nie lada problem a wydaje sie prosty a bez NCS sie chyba nieobejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies linki do sklepu lub aukcji,to zakupie kabel i sam bede programowal,lapka mam :lol: chyba to niebedzie az tak trudne.Jak sciagnac NCS i jak zamienic istniejacy plik pustym(jak wygenerowac nowy pusty plik)tak aby modul na nowo uczyl sie dostepnych funkcji w samochodzie.Znalazlem taki filmik o kodowaniu modulu

Podswietlenie stop ma wlasnie .bp po wymianie modulu podswietlenie stop dziala prawidlowo i srodkowa lampka podsufitki tez(co niedzialalo na starym module)Problem w tym ze nowy modul npo podlaczeniu opuszcza tylne szyby w dół i nie dociska szyb i nieopuszcza przy otwieraniui i zamykaniu.Przekodowac w NCS ale jak to zrobic potrzebuje info krok po kroku,zamowie Inpe z kablem jeszcze z allegro za 99zł

Edytowane przez BmwPow82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do kabla: http://viaken.pl/pl/polski-interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-najlepszy.html

 

Linki do programów i opis instalacji: viewtopic.php?f=97&t=223979

 

Pusty plik tworzysz poprzez prawy przycisk myszki, utwórz, nowy plik tekstowy. Ma być pusty w środku i zmienisz nazwę oraz rozszerzenie pliku z .txt na .man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :cool2: teraz pytanie czy pusty plik wszystko zalatwi?Modul sam sie dostosuje do funkcji jakie ma samochod???np spryskiwacze lamp,tylne lampy mam LED(slyszalem ze w module trzeba cos przekodowywac by dzialaly[w odpowiednim miejscu z wartosci 26 na 27 czy cos]lampy tylne sa nieoryginalne :\,noi te szyby domykanie i pouszczanie lekkie przy otwieraniu(w nowym module niema tego i na dodatek tylne same sie opuszczaja).Znalazlem takie cos w NCS Dummy :

 

 

Generated with NCS Dummy version 0.2.1.0 — copyright © 2010 revtor software

 

 

Output : Module Parameters

Chassis : E46

Module : GM5.C02

 

 

PARAMETER NAME PARAMETER NAME TRANSLATION

PARAMETER VALUE PARAMETER VALUE TRANSLATION

 

SCHEINWERFERREINIGUNG HEADLIGHT CLEANING

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

WISCHERPOTI

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

STANDRUECKSCHALTUNG

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

WISCHERINTERVALL

5_sec

3_sec

HUB_VERZOEGERUNG_FH_VORN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ANLAUFSTROMBEGRENZ_MEMO

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

SENSOR_REGEN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

SCHEIBENABSENK_OHNE_EKS

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

FH_ABSCHALTKRITERIUM

ece ece (europe)

us us (united states of america)

FH_NACH_TUERE_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

E52_FUNKTIONEN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_ABSENKUNG_SPERREN REVERSE POWER WINDOWS WHEN OBSTRUCTED WHILE CLOSING

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FUNKTION_CABRIO

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_ABSENKEN_VERDECK_OEFF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

AUSSTELLFENSTER

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

FENSTERHEBER_HINTEN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FENSTERHEBER_VORNE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

EINKLEMMSCH_VORNE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

EINKLEMMSCH_HINTEN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

EINKLEMMSCH_REVERSIEREN

kurz

lang

DIFFERENZ_ANLAUF_BLOCK

wert_01 value 01

FH_FAHRERTUER_TIPP_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_FAHRERTUER_TIPP_ZU

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_BEIFAHRERTUER_TIPP_ZU

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_TUEREN_HINTEN_TIPP_ZU

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_ZTR_SCHALTER_TIPP_ZU

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

SCHEIBE_ABSENKZEIT

wert_01 value 01

wert_02 value 02

ZEIT_TUER/SCHLIESSZEIT

wert_01 value 01

wert_02 value 02

FUNKTIONTUERSCHLOSS

nicht_aktiv not enabled

zv_selektiv

einstiegshilfe

FUNKTIONEN_TOURING

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELN_AUT_NACH_2_MIN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKSCHEIBE_ENTRI_INNEN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ENTSICHERN_CENTERLOCK

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

BEDIENSTELLE_BFT

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

SOFT_ON/OFF

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

IB_EIN_SCHLOSS_ENTRIEGELN

aktiv enabled

nicht_aktiv not enabled

IB_BEI_KL.R_AUS

aktiv_mit_kl.58

nicht_aktiv not enabled

TAKTUNG_IB

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ABSCHALTUNG_VERBRAUCHER

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKKLAPPEN_LOGIK

geschlossen

offen

KOMFORTSCHLIE_FB_O_FH_HI

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFORTSCHLIE_FB_OHNE_SHD

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

DWA

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

NEIGUNGSGEBER

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FUNK_INNENRAUMSCHUTZ

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FUNKINNENRAUMSCHUTZ_HI

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

EINGANG_2

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

EINGANG_2_KONTAKT_GESCHL

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

SCHAERFEN/ENTSCHAERFEN

schloss_und_fernbedienung

nur_mit_fernbedienung

ALARM_AKUSTISCH

intervallton

dauerton

ALARM_AKUSTISCH_LANG

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ALARM_OPT_WARNBLINKER

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ALARM_OPT_ABBLENDLICHT

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

ALARM_OPT_FERNLICHT

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_OPT_SCHAERF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_OPT_SCHAERF_KLAPPE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_AKUST_SCHAERF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_OPT_ENTSCH

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

QUIT_AKUST_ENTSCH

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELUNGSSCHWELLE

klemme_r

4_km/h

8_km/h

12_km/h

16_km/h

20_km/h

24_km/h

28_km/h

MAUT_ZU_STOP_N_TUER_AUF

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFORTOEFFNEN_FB_O_FH_HI

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFORTOEFFNEN_FB_O_SHD

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FH_INIT_TRANSPORTMODE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

FERNBEDIENUNG

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFORTOEFFNUNG_FB

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFORTSCHLIESSUNG_FB

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

PANIK_MODUS

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

INNENLICHT_AN_MEHRFACH_ZV

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HKL_SPERREN_BEI_ZS

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

IR_FERNBEDIENUNG

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERZUG_PANIK_MODUS_0.2_S

wert_01 value 01

FERNBEDIENUNG_1

nicht_aktiv not enabled

zv_selektiv

einstiegshilfe

FERNBEDIENUNG_2

nicht_aktiv not enabled

zv_selektiv

einstiegshilfe

FERNBEDIENUNG_3

nicht_aktiv not enabled

zv_selektiv

einstiegshilfe

FERNBEDIENUNG_4

nicht_aktiv not enabled

zv_selektiv

einstiegshilfe

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_4

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

WISCHER_RUECK_GESCHW

wert_01 value 01

EKS_OFFEN/UNTERBRECHUNG

wert_01 value 01

EKS_GEDRUECKT/OFFEN

wert_01 value 01

ASF_PARAMETER_VARIANTE

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

KOMFOEFFNEN_SPERRE_KEY_IN

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

TAKTUNG_VERBRAUCHERABSCHA

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

IB_SPERRE_BEI_FEHLER

nicht_aktiv not enabled

aktiv enabled

CODIERUNG_ERFOLGT_1

codierung_erfolgt

 

 

I pytanie tam jest chyba 7 modulów gm ktory wybrac do 330ci cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprysków lamp się nie koduje. LEDy ustawia się w module świateł. Opuszczanie szyb trzeba ustawić, można też wybrać jedną z 2 długości opuszczania przy otwieraniu/zamykaniu.

Nie wgrywaj pustego pliku tylko zgraj i zakoduje pod siebie.

 

Wersje musisz wybrać zależnie od tego jaki posiadasz moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zgrac plik ze starego modulu?i zamienic go w nowym module?

na allegro znalazlem kabel + oprogramowanie INPA i DIS (niepisze nic o aktywnym zapłonie,niepisze ze wspolpracuje NCS-em)to wystarczy by kodowac cale autkoi rozwiazywac problemy silnika?Obejdzie sie bez NCS-u? bo ten z chomika niedziala API.DLL

 

http://allegro.pl/interfejs-kabel-diagnostyczny-pl-bmw-3-e46-i5020623866.html

 

opcja druga : zestaw zawiera tylko INPA ale ma aktywny zapłon niewspolpracuje NCS chyba

 

http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-bmw-usb-obd2-e46-e90-e60-x5-i5103713360.html

 

Opcja trzecia SUPER(wielkie dzieki mikimisz) twoja Wspólpracuje z NCS EDIABAS INPA itd ma aktywny zapłon VIAKEN:

 

http://viaken.pl/pl/polski-interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-najlepszy.html

 

ALE Skad wziac NCS experta dzialającego ma ktos instalke?podam maila jak cos.Sciagnole 2 NCS-y i lipa w jednym brak API.DLL a w drugim API32.DLL niemozna ich wogole uruchomic :((((((

 

Znalazlem taka stronke Jest tam INPA tylko chyba ze ma w pakiecie NCS Experta

 

 

http://ncs-expert.com/downloads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam viaken, wiem z doświadczenia, że wszystko działa.

 

Przeczytaj temat, który poleciłem. Instalujesz nie sam NCS tylko BMW Standard Tools, tam jest m.in.INPA iNCS.

 

Co do kodowania, zgrywać plik z nowego modułu, edytujesz pod siebie, wgrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis bawara wrocila od elektryka :( i okazuje sie ze nowy modul jest faktycznie z kombi bo swieci mi niedomknieta klapa bagaznika(bagaznik zamkniety jest oczywiscie)bo jest inny czujnik w cabrio,druga rzecz szyby wszystkie 4 moge opuscic ale niemoge juz ich dac do góry i niema dociskania i opuszczania w czasie zamykania i otwierania!!!!Centralny zamek-przekrecajac w zamku w prawo(albo w lewo) :) zamyka wszystkie drzwi a gdy przekrece zeby otworzyc otwiera tylko ten jeden zamek A JAK OTWORZE DRZWI mrugaja awaryjnejakby wlamanie(dopiero da sie to wylaczyc po wsadzeniu kluczyka do stacyjki i przekreceniu na faze 1 wtedy slysze aktywowanie sie 2 zamkow w dzwiach ale rygiel od strony pasazera w dole jest!!!!(podkreslam ze z pilota niemoge zamykac otwierac bo juz wczesniej niemoglem na straym module,prawdopodobnie aku siadlo w kluczyku!),Modul niejest zgodny z vin BO MAM KROPKE KOLO km(ALE TO JUZ CHYBA MIALEM WCZESNIEJ)!!!Wszystkie swiatla dzialaja(XENONY LEDY Z TYLU)Wew tez wszystkie łącznie z tymi podswietleniem nog(co tak bardzo chcialem uzyskac a niedzialalo na starym module)srodkowa lampka podsufitowki tez juz dziala :),Otwieranie dachu niemoge sprawdzic bo pokazuje niedomknieta klape :(((.Teraz mam pytanie skoro problem z szybami i centralnym to trzeba wgrac pusty plik .man do nowego modulu?czy aktywowac odpowiednie funkcje i dezaktywowac niewlasciwe funkcje???Co bedzie prosciej?AHA zanikla mi funkcja jedna,mianowicie w czasie cofania lusterka ustawialy sie w dol zebym widzial lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.