Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki - sprzęgło


bmw_e90_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj rano w siadając do samochodu po wciśnięciu sprzęgła zauważyłem dziwny dźwięk ( klekotanie ). Samochód jeździ normalnie, biegi wchodzą gładko bez zgrzytów itp. Czy to może by lozysko ? Dwumasa? Obecnie jestem samochodem w anglii i trudno mi jest cokolwiek z nim zrobić. Mądre jest wrócić nim na kołach do Polski ? Czy lepiej nie ryzykować ?

 

Bardzo tpsoze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze lozysko dwumas by szarpal bilo by ci w pedal przy wcisnietym do polowy musisz zdiagnozowac a moze wyje przy wcisnietem mozliwe tez ze sprezynki z dwumasa sie rozlecialy ale to by szarpal zucalo by calym silnikiem tuklo by musisz bardziej opisac co sie dzeje pobaw sie tym sprzeglem i napisz co jeszcze dochodzi i w jakiej pozycji jest pedal sprzegla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem się przejechać, odgłosy słychać przy puszczaniu sprzęgła ( mniej wieje od połowy do ...aż puszcze - i w tedy juz wszystko jest ok ). Czasami przy wciskaniu sprzegla ( od początku do połowy ). Trudno jest to zdiagnozować ale wydaje mi się ze gdy jadę i nie używam sprzęgła nic nie słuchać. Wygląda mi to na lozysko.

 

Jak uważacie, warto ryzykować i jechać z ta "usterka" do polski ( jakieś 2 tys km ? ) W trasie chyba się nie zużywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi to wyglada na lozysko a jak chcesz jechac tyle km. ja np. bym nie ryzykowal wiesz jak za granica licza za holowanie a i jeszcze naprawa dojdzie a wtedy kasuja ile sie da zrobil bym to tam gdzie jestes napewno taniej cie wyniesie jak by ci na drodze padlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko ze tutaj z mechanikami to ciężko jest. Jest ich dużo ale "co jeden to lepszy". W Polsce jak oddam samochód do naprawy, to mam jakąś gwarancję pewność ( gdy by coś poszło nie tak zawsze mogę podjechać i poprawia ) natomiast jak oddam samochód w UK to trudno będzie mi wrócić żeby poprawili to jeszcze raz. Dylemat.....

 

Przez ostatnie dni mało jeżdżę samochodem, ten dziwny klekotanie słychać tylko gdy wciskam sprzęgło i wrzucam wsteczny lub jedyneczke. Na wyższych biegach tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem.

Słychać jakby sprężynę przy powolnym wciskaniu pedału sprzęgła jak silnik jest nagrzany po ok. 20-30 km jazdy

Jak jest zimny zero hałasu czy wciskamy powoli czy szybko pedał sprzęgła.

Auto zachowuję sie normalnie nic nie szarpie w czasie jazdy czy przyspieszaniu jest ogólnie ok.

Auto jest świeżo po wymianie kpl. sprzęgła, dwumasy LUK

M47 163KM 2006r.

NIżej filmik

https://www.youtube.com/watch?v=w-c_Fd0jbs0&feature=youtu.be

 

Dziekuje z góry za wszytkie sugestkie lub porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam pytanie, jak auto się nagrzeje, przejadę dużą ilość km. słychać takie cykanie na wolnych obrotach. Po wciśnięciu sprzęgła nastaje cisza. Czasem jak auto postoi to potrafi strzelić kangura przy normalnym puszczaniu sprzęgła. Pomaga ruszanie z większej prędkości obrotowej. Zero objawów dwumasy, nic nie szarpie nawet przy wbiciu 3 przy małej prędkości. Przy gaszeniu też cisza i zero odgłosów czy szarpania. Jeżdżę już z tym jakiś czas i nic się nie pogarsza. Ma ktoś pomysł jakiś ? Tarcza może docisk?? nie chce kupić zestawu i wymienić na darmo. A może najbezpieczniej będzie rozebrać i wtedy zrobić zakupy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli łożysko na wałku sprzęgłowym. Żywotność skraca m.in. jazda na półsprzęgle. Skrzynia do demontażu, to jest największy problem, same łożysko jest tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.